Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Toliko toga na sniženju, što da još uzmem. Još mi ostalo para od zadnjeg paketa koji sam čuvao za HT. A što uzeti, skoro sve je jeftino. kabu sam uzeo a sad ovo što čekam neću reći…[smiley2]


Toliko toga na sniženju, što da još uzmem. Još mi ostalo para od zadnjeg paketa koji sam čuvao za HT. A što uzeti, skoro sve je jeftino. kabu sam uzeo a sad ovo što čekam neću reći…[smiley2]

Biti ce jos jeftinije prema kraju tjedna kako mi se cini. IMHO.

skype - ivek1234


tenkista: ” Toliko toga na sniženju, što da još uzmem. Još mi ostalo para od zadnjeg paketa koji sam čuvao za HT. A što uzeti, skoro sve je jeftino. kabu sam uzeo a sad ovo što čekam neću reći…[smiley2] ” Biti ce jos jeftinije prema kraju tjedna kako mi se cini. IMHO.

To je ona politika,radije ću prodati sada pa popušiti 20% i ući u HT gdje ću imati 50% sigurno.

Gospodo čuvajte se razočaranja….[smiley2][smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

tenkista:

Toliko toga na sniženju, što da još uzmem. Još mi ostalo para od zadnjeg paketa koji sam čuvao za HT. A što uzeti, skoro sve je jeftino. kabu sam uzeo a sad ovo što čekam neću reći…[smiley2]

Biti ce jos jeftinije prema kraju tjedna kako mi se cini. IMHO.

Teško, sitni početnici su se već iskrcali a iskusni investitori po ovim cijenam sigurno neće. Ja sam ipak kupio jer se sam se dosad bojao ići i na WC jer kad se vratim moglo bi biti kasno!

[color=blue]Azija i Amerika hrabre europske indekse[/color]

Američka državna statistika koja je pokazala rast narudžbi kapitalnih dobara, ali i novoizgrađenih kuća ojačala je povjerenje ulagača u američku ekonomiju, a američke indekse je na tjednoj razini lansirala najviše u posljednjih pet mjeseci.
Istovremeno, cijena desetogodišnjih državnih obveznica je pala najviše u posljednja tri dana.

A S&P 500 indeks je nakon mjesečnog pada od 6,9 posto, u petak ponovno izvučen u pozitivan teritorij (+2,3 posto na tjednoj razini). Rast iznad 2 posto su na tjednoj razini postigli i Dow Jones i Nasdaq.

Na tržišta dodatan blagotvoran učinak imaju i sve brojnije ocjene analitičara o vraćanju financijskog sustava u normalu, a najnoviji oštri porast cijena dionica je demantirao one koji su ukazivali na problem nelikvidnosti. Naime, sada se pokazali kako ulagači posjeduju znatne svote novca koji samo čeka razvoj situacije, a koji će normalizacija stanja ponovno privući u financijski sektor.
U današnjem trgovanju su na više potegnule i azijske dionice što najbolje opisuje Morgan Stanleyev MSCI indeks azijsko pacifičke regije koji je porastao 0,9 posto. Najveći dnevni rast u posljednja dva tjedna je inspiriran razvojem događaja u SAD-u, a, po običaju, su najviše profitirale dionice najvećih izvoznika – Honde Motor i honkonškog Hon Hai Precision Industry.
Snažne kvartalne brojke su podigle dionice australskog trgovca na malo, Woolworthsa i kineske China Construction Bank.
Japanski Nikkei 225 je zabilježio nešto skromniji rast od prosjeka regije, 0,3 posto
Optimističan sentiment ulagača prisutan je i na današnjem otvaranju europskih burzi. Odagnat strah od prevelikih posljedica preljevanja kreditne krize i ponovno vraćeno povjerenje u snagu globalnog gospodarstva ponijelo je ujutro sve europske indekse u pozitivan teritorij.
Porast cijene američkih izvedenica Siemensa, Nokije i Royal Philips Electronicsa je počeo izvlačiti pozitivne reakcije europskih ulagača, a dobar dan se zbog oštrog porasta cijene bakra u Aziji sprema i regionalnim rudarskim kompanijama.
Pariški CAC 40 je porastao 0,61 posto, belgijski BEL-20 0,79 posto, amsterdamski AEX 0,33 posto, frankfurtski DAX 0,37 posto, a britanski FTSE 100 0,37 posto.

izvor: business.hr

izgleda da nam je trziste toliko predvidljivo da je jako malo onih koji tek sada rasprodaju radi “urnebesne” zarade na HT-u, a sudeci po malim prometima na dionicama koje nastavljaju padati, izgleda da su i veliki povukli naloge s prodaje zbog odgode IPO ATGR [smiley2]

Ajde, što ovi na INGRI čekaju, oni ne misle kupovati HT??
Što lijepo sve ostalo pada, MOŽE LI BOLJE ?? ( kad imaš toliko casha )[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Što se to zbiva za TOZ-om?

Dobro je, samo da ne bude gore.

ode KOEI danas nizbrdo … nema niti naznake obrane cijene u prvih 5
u zadnje vrijeme pravi pokolj blue chipova [smiley2]

274,00 163 11:39:40
273,57 57 11:39:40
273,00 100 11:39:40
272,00 380 11:39:40

Petrica se razbudila. Nadam se samo da će potrajati!

Hell is Empty and all the Devils are Here

Strujni udar u Končaru!Na što ću danas kuhat ručak?[smiley3]

Medika tone i dalje.[smiley4]
Sa 19400 došla do 15200.

New Report

Close