Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kod Ingre se počelo lupat po prodaji, ako je netko zakasnio još ima 7 kom. ispod 45 000 kn na prodaji…[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


…he,he…gotovo sve “roka” al LKRI protivi sili gravitacije…[smiley1][smiley2]
…sto bi Vuk rekao…amb’livbl [smiley2]

mozda putin tamo drzi nuklearne podmornice?[smiley8]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Očito je da mali vade novac za T-ht, a i na ostalim svejtskim burzama nije zeleno.

[color=blue]Ma kako malen bio, ipak je rast ili pad, jer letimičan pogled uočit će samo boju. Pa zato ukratko, Dow crveno, ostali zeleno[/color]

Dow Jones pao je za 0,25 bodova, tj. ostao bez promjene na razini od 13.235,88 bodova, a Nasdaq je ipak znatnije pao, za 11,10 bodova ili 0,43%, na razinu od 2451,70 bodova.

Trgovanje je i dalje u sjeni problema na tržištu kredita, bez obzira na najavu Bank of America da će uložiti 2 milijarde dolara u najveću tvrtku koja odobrava hipotekarne kredite, Countrywide.

Tako su dobitnici dana ipak ostale tehnološke tvrtke, HP s rastom od 2,65%, IBM sa 1,32%, Verizon sa 0,79%. Među gubitnicima ističemo maloprodajne lance Home Depot s padom od 2,16% i Wal-Mart sa 1,33%, General Motors sa 1,85% i Boeing sa 1,28 posto.

Glavne engleske dionice zavšile su dan s minimalnim promjenama cijene jer se investitorima nije svidjela situacija na Wall Streetu. FTSE je porastao za samo 0,9 bodova ili 0,01%, na razinu od 6196,9 bodova.

Dobitnici su pretežno financijske tvrtke predvođene Northern Rockom koji svoj put oporavka počinje s rastom od 3,98 posto. Građevinski div Persimmon pao je 2,4%, a Rentokil Initial za 1% nakon izvješća od padu profita u ovoj godini.

Frankfurtska je burza zatvorila na sličan način kao i londonska, s malim rastom DAX-a od 11,48 bodova ili 0,15%, na razinu od 7511,96 bodova, cijelih 80 bodova manje od dnevnog maksimuma.

I ovdje su financijske tvrtke najviše prosperirale, pa je Marschollek porastao za 4,3%, a i sama Deutsche Boerse na putu je oporavka s rastom od 2,7 posto. Loše vijesti iz Peugeota i GM-a utjecale su na cijelu industriju, pa je Volkswagen nakon duljeg vremena zabilježio pad, od 1 posto.

I CAC 40 u Parizu bilježi minimalan rast, samo 5,16 bodova ili 0,09%, na razinu od 5523,33 bodova.

Dobitnike predvodi najveći svjetski proizvođač cementa Lafarge s rastom od 2,2%, a slijedi ga komunalna tvrtka Gaz de France sa 2,15%. I dalje raste valjaonica Vallourec, ovoga puta za 1,59 posto.

Na strani gubitnika je, kao i nekoliko posljednjih dana, Mittal Steel s padom od 1,33 posto. Nakon objave povlačenja 240.000 komada modela 307, Peugeot je pao za 0,89 posto.


plavi: ” Evo vam Ingra samo što nije dotaknula 43 000. ” Nije valjda da si je prodao, pretvorit ces u prijatelja night-a[smiley2]

SAmo ono što sam kupovao neki dan po 43 i 44 000, na 47 i 46 500.
Ne misliš valjda da bih prodao sve??
[smiley7]

Radi se o manjem postotku u odnosu na cjelokupni portfelj INGR.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


SAmo ono što sam kupovao neki dan po 43 i 44 000, na 47 i 46 500.

Kad uvijek ima onih koji rade obrnuto [smiley11]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


plavi: ” SAmo ono što sam kupovao neki dan po 43 i 44 000, na 47 i 46 500. ” Kad uvijek ima onih koji rade obrnuto [smiley11]

Pa neka ima, nisu niti oni pogriješili, dionice su ipak – dugoročno ulaganje, a to kod INGR nije upitno.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Nitko ne želi prodat Ingru ispod 44 500 kn……čini se da je to dno……[smiley1][smiley2] Tko ne iskoristi ovaj popust jučer i danas, bojim se kupovaće skuplje, puno skuplje već za koji dan….

a di si laki nema te u ledu vise a[smiley2]


Pa neka ima, nisu niti oni pogriješili, dionice su ipak – dugoročno ulaganje, a to kod INGR nije upitno.

Šta si onda prodavao?

No respect

Hocemo li mi jednu temu: sto sam zadnje prodao [smiley2]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


plavi: ” Pa neka ima, nisu niti oni pogriješili, dionice su ipak – dugoročno ulaganje, a to kod INGR nije upitno. ” Šta si onda prodavao?

Pretpostavljao sam da ću kupovati opet jeftinije, a radi se ionako o manjem djelu ukupnih dioinca INGR koje imam.A gledaj to i ovako, da nema mojih naloga na kupnji , tko zna, možda bi ciejna pala dublje, ovako sam sam sebi potpora kupio nazad , dobro, ako ne dobro.Bitno je , po meni uvijek imati supporta, kakav god on bio.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Pa…kolega plavi je market maker na Ingri…[smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close