Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro, ova godina je posebna zbog suše, ali nama općenito netreba nikakve subvencija za pšenicu, jer pšenice ionako imamo previše i nemamo ju kome prodati (govorim generalno, ne ove godine). Treba nam subvencija za luk i slične kulture koje uvozimo


Kako je nemamo kome prodati…a izvoz?

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


da bi se smanjio rizik, uvodi se navodnjavanje, zaštita mrežama od tuče, plaća se osiguranje usjeva… subvencije su neophodne, ali ne po hektaru ili već nečemu na čemu započinje proizvodnja. Ja bih uveo subvencije po kilogramu prodane pšenice, ribe, svinje, mlijeka. Ovako netko zasije 20 hektara kukuruza i dobije na to subvencije bez da ima obvezu to negdje plasirati. kako uopće da zanmo da je zasijao 20 hektara, možda je zasijao 17.

Upravo tako, čak niti ne osiguravaju svoje usjeve.Skupo im je? Ma ajde , sramota, točno ih treba kazniti , a ne plačati uništeno. Ali da se država treba uključiti u to sve ponavljam – da, ali ne u ovakvom vidu, već u vidu subvencija na kamate za npr. navodnjavanje ili sl.
Kad ja nikada ne mogu dobiti liniju na neku emisiju, pa da vidiš belaja i pranja.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Slažem se sa svime što si rekao. Udruge su također potpuno neaktivne. HSS niti ne može dati konkretan prijedlog, znajući kakav kadar imaju i tko im je vođe. Problem plasmana da ne govorim.

Hell is Empty and all the Devils are Here

Država je puno prije trebala potaknuti navodnjavanje, a nije prstom mrdnula. Organizirano se to ne može izvesti po sistemu sam svoj majstor

moze itekako… problem je u mentalitetu i manjku obrazovanja, poduzetnosti i svega ostaloga..

kako je Mavrovic izgradio sasvim respektabilnu firmu iz nicega? kako moze todoric, raic, ili moralic (i moj rodjo [smiley2]) zaradjivati na poljoprivredi, a seljaki sami ne mogu.. ne moze svatko sam naravno, zato postoje udruge, zadruge i 100 ostalih .uraca.. [smiley2].. sve se moze kad se hoce..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

A i šta vas investitore zanima poljoprivreda? Nećete valjda ulagati u pšenicu.

treba znati u kojem smo stoljeću, ima lijepih modernih firmi u koje možemo ulagati

onaj tko je planirao kupit HT je već odavno pripremio novac za to…jer je znao da će se ovakvo stanje događat…neke firme su danas potonule kao da su izgorile….

čestitam novim vlasnicima dionica koji kupuju na rasprodajama….


A i šta vas investitore zanima poljoprivreda? Nećete valjda ulagati u pšenicu. treba znati u kojem smo stoljeću, ima lijepih modernih firmi u koje možemo ulagati

Ipak sam ovdje rođen i ovdje mi je djedovina, pa mi i nije svejedno.
Da sam došao sa dalekog kamena ili dalekih gora , druga stvar.
Ova država bi mogla puno bolje , nije nez vraga ona stara izreka o bogu i podjeli zemlje narodima..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

topalov5:

Poljuprivreda je najrizičnija grana gospodarstva i tu je bitan angažman države koji kod nas izostaje. Pogotovo kod nas bi se država trebala značajno pozabaviti poljoprivredom s obzirom na to da se kod nas uglavnom još uvijek sadi motikom. Poljoprivreda zbog svoje rizičnosti u principu nije grana za privatnike. Al naš najveći domet su nepotrebne subvencije za kulture kojih ionako imamo previše.

Najveći problem poljoprivrede su beskrupulozne glave koje od šume ne vide drvo.
Vide svoj interes, kolateralne žrtve ih ne zanimaju.

Takvi su ljudi osmislili i GMO.

GMO je samo nacin da ti kroz patente naplate nesto sto dosad nisi placao.. kao oni su izmislili psenicu pa ti sad moras platiti za njihov bozanski izum.. nije bitno sto nitko ne zeli GMO, donose se zakoni na silu koji ga guraju..

o stetnosti bi mogao napisati knjigu, no posto vec drugi jesu, samo cu preporuciti svima da procitaju koju..
[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Svi dolje LKRI gore, loool

po prometu samo mali guraju se van..u iščekivanju velikih zarada od HT-a,,,,

Sve se može kad se hoće. U selu mojih roditelja u Hrvatskom zagorju sve se radi dogovorno i niko nikome ne zavidi na uspjehu. Ima nas koji imaju puno a ima i onih koji imaju taman koliko im treba. Ali kada treba učiniti nešto za selo svi dišu ko jedan i rade zajedno. Za vodu su sami kopali kanale, za struju su sami kopali rupe za stupove, za asfalt su sami skupljali lovu i radili itd… Zato je po meni to danas jedno od naljepših sela u Hrvatskoj, a prošao sam jako puno. Nema tu čekanja hoće li ti netko nešto pokloniti ili ne, udruži se, primi se posla i svega će biti. Ljudi moji, pa samo po Ljubinom sistemu svi će imati jednako, radili ili ne. Dakle?

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Loše to sve izgleda moram priznat, još ćemo mi roniti čini mi se.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close