Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da smo tehnički došli do dna što se tiče CROBEXA prometi su se smanjili što znači i da je kraj rasprodaji,po meni od sada u sledećih par dana samo up .Za dulje vrijeme ne garantiram

SAM PROTIV SVIH


Da živite na selu onda bi znali da se seljak u ovoj priči najmanji krivac

A tko je kriv, ajde molim te mi reci??

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

budd:

Da živite na selu onda bi znali da se seljak u ovoj priči najmanji krivac”

A tko je kriv, ajde molim te mi reci??

Tito ih je hebo 50 godina. Mentalitet je gadna stvar.

Starost je još jedan faktor.

Država je puno prije trebala potaknuti navodnjavanje, a nije prstom mrdnula. Organizirano se to ne može izvesti po sistemu sam svoj majstor

Hell is Empty and all the Devils are Here


O stanju u Hvatskoj poljoprivredi bi mogao pisati pola dana, pa bolje niti neću. I nova tema bi se dala otvoriti. Zato samo dvije stvari: – seljak nije jedini krivac za srazmjere štete na njegovim usjevima – nemamo pravo podcjenjivati način rada poljoprivrednika starije životne dobi

Poljuprivreda je najrizičnija grana gospodarstva i tu je bitan angažman države koji kod nas izostaje. Pogotovo kod nas bi se država trebala značajno pozabaviti poljoprivredom s obzirom na to da se kod nas uglavnom još uvijek sadi motikom. Poljoprivreda zbog svoje rizičnosti u principu nije grana za privatnike. Al naš najveći domet su nepotrebne subvencije za kulture kojih ionako imamo previše.


A tko je kriv, ajde molim te mi reci??

Ajde ti reci.

No respect


plavi: ” A tko je kriv, ajde molim te mi reci?? ” Ajde ti reci.

Pa zar nisam ja rekao? Država

da bi se smanjio rizik, uvodi se navodnjavanje, zaštita mrežama od tuče, plaća se osiguranje usjeva…

subvencije su neophodne, ali ne po hektaru ili već nečemu na čemu započinje proizvodnja. Ja bih uveo subvencije po kilogramu prodane pšenice, ribe, svinje, mlijeka. Ovako netko zasije 20 hektara kukuruza i dobije na to subvencije bez da ima obvezu to negdje plasirati. kako uopće da zanmo da je zasijao 20 hektara, možda je zasijao 17.

Al zato Ljubo zna sve o poljoprivredi pa će sve lijepo riješiti. Pa da vidiš onda CROBEX-a


plavi: ” budd: ” Da živite na selu onda bi znali da se seljak u ovoj priči najmanji krivac” A tko je kriv, ajde molim te mi reci?? ” Tito ih je hebo 50 godina. Mentalitet je gadna stvar. Starost je još jedan faktor. Država je puno prije trebala potaknuti navodnjavanje, a nije prstom mrdnula. Organizirano se to ne može izvesti po sistemu sam svoj majstor

Država je tu davno prije trebala nešto napraviti i potaknuti , slažem se.
Ali da se moglo i individualno , moglo se.
Imamo li mi uostalom HSS koja u nazivlju nosi pridjev seljačka stranka, jesu dali kakve konkretne prijedloge tog tipa.
Kad već država nije potaknula, mogle su seljačke udruge, pa nisu svi stari i pod Titovim mentalitetom, ima valjda i mladih, nisu valjda svi pobjegli u gradove, iako znam da dosta je.
I mi se nismo rodili u kapitaliastičkom mentalitetu pa smo se snašli na burzi i brzo naučili i usvojili neka znanja. Sve se da kad se hoče.Najlakše je sjet i plakat i čekati da ti netko pomogne.Tko je meni pomogao u životu? Nitko, ali zato nisam sjeo i počeo plakati.Da jesam ne bih danas bio gdje jesam.Nepotrebne subvencije i nepotrebna ogromna socijalna izdvajanja , jedan su od većih problema ove države.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Sve razvijene zemlje i te kako paze na poljoprivredu i debelo je sufinanciraju…
Našu bi posebno trebalo paziti jer će nam se dogoditi da ćemo jesti GMO…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Poljuprivreda je najrizičnija grana gospodarstva i tu je bitan angažman države koji kod nas izostaje. Pogotovo kod nas bi se država trebala značajno pozabaviti poljoprivredom s obzirom na to da se kod nas uglavnom još uvijek sadi motikom. Poljoprivreda zbog svoje rizičnosti u principu nije grana za privatnike. Al naš najveći domet su nepotrebne subvencije za kulture kojih ionako imamo previše.

Najveći problem poljoprivrede su beskrupulozne glave koje od šume ne vide drvo.
Vide svoj interes, kolateralne žrtve ih ne zanimaju.

Takvi su ljudi osmislili i GMO.

No respect


da bi se smanjio rizik, uvodi se navodnjavanje, zaštita mrežama od tuče, plaća se osiguranje usjeva… subvencije su neophodne, ali ne po hektaru ili već nečemu na čemu započinje proizvodnja. Ja bih uveo subvencije po kilogramu prodane pšenice, ribe, svinje, mlijeka. Ovako netko zasije 20 hektara kukuruza i dobije na to subvencije bez da ima obvezu to negdje plasirati. kako uopće da zanmo da je zasijao 20 hektara, možda je zasijao 17.

Dobro, ova godina je posebna zbog suše, ali nama općenito netreba nikakve subvencija za pšenicu, jer pšenice ionako imamo previše i nemamo ju kome prodati (govorim generalno, ne ove godine). Treba nam subvencija za luk i slične kulture koje uvozimo

New Report

Close