Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo, što sam rekao.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


“Babilonski vladar Hamurabi (1792 p.n.e.-1750 p.n.e.) nakon iskopanih stotina kilometara plovnih kanala i tisuća kilometara kanala za navodnjavanje, osigurao svome narodu tri žetve i zapisao: ¨samo primitivni narodi poznaju sušu i poplavu¨.

Što smo kroz povijest nebrojeno puta i pokazali

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ovi s kojima sam ja pričao isto idu u cash, ali zbog HTa. Ne mislim da je Jurčić prebitan faktor trenutno, to je samo još dodatan mali uteg. Nakon rasta indexa od skoro 60% u 4 i pol mjeseca na početku godine šta ste očekivali?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Ali Europa nema IPO HT-a pred sobom..

Malo sam pricao sa svojom ekipom. Dobar dio njih se vecim dijelom sprema u cash ali ne zbog IPO-a nego zbog izbora. IPO ima svoje zasluge ali duboko vjerujem da je ovo izazvano pojavljivanjem Jurcica na raznim portalima, novinama i TV. Izbori su sve blize, tenzije rastu a ishod je neizvjestan. Tu se vise ne radi o drhtavim rucicama na par mjeseci nego na periodu od 4 godine koji bi mogao biti jako ruzan ako crveni kmeri sjednu na vlast. Ulagaci jednostavno smanjuju izlozenost sto je po meni i normalno. Ako pogledate mostic ne izgleda dobro. Takodjer znam njih dosta koji povlace lovu i iz fondova uglavnom za HT ali misle izici van skroz ako im zamirise Jurcic.

skype - ivek1234


¨samo primitivni narodi poznaju sušu i poplavu¨.

Hrvati i Englezi [smiley2]

Hamurabi je napravio Babiloncima, Čobanković će Hrvatima

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


plavi: ” Ali Europa nema IPO HT-a pred sobom.. ” Malo sam pricao sa svojom ekipom. Dobar dio njih se vecim dijelom sprema u cash ali ne zbog IPO-a nego zbog izbora. IPO ima svoje zasluge ali duboko vjerujem da je ovo izazvano pojavljivanjem Jurcica na raznim portalima, novinama i TV. Izbori su sve blize, tenzije rastu a ishod je neizvjestan. Tu se vise ne radi o drhtavim rucicama na par mjeseci nego na periodu od 4 godine koji bi mogao biti jako ruzan ako crveni kmeri sjednu na vlast. Ulagaci jednostavno smanjuju izlozenost sto je po meni i normalno. Ako pogledate mostic ne izgleda dobro. Takodjer znam njih dosta koji povlace lovu i iz fondova uglavnom za HT ali misle izici van skroz ako im zamirise Jurcic.

Ima do izbora dosta vremena..pa dok “eventualno” zasjednu crveni kmeri…pad dok donesu prijedlog zakona..pa dok ga stave u proceduru….i već su na vidiku novi izbori…
[smiley2][smiley2][smiley2]


Malo sam pricao sa svojom ekipom. Dobar dio njih se vecim dijelom sprema u cash ali ne zbog IPO-a nego zbog izbora. IPO ima svoje zasluge ali duboko vjerujem da je ovo izazvano pojavljivanjem Jurcica na raznim portalima, novinama i TV. Izbori su sve blize, tenzije rastu a ishod je neizvjestan. Tu se vise ne radi o drhtavim rucicama na par mjeseci nego na periodu od 4 godine koji bi mogao biti jako ruzan ako crveni kmeri sjednu na vlast. Ulagaci jednostavno smanjuju izlozenost sto je po meni i normalno. Ako pogledate mostic ne izgleda dobro. Takodjer znam njih dosta koji povlace lovu i iz fondova uglavnom za HT ali misle izici van skroz ako im zamirise Jurcic.

mislim da nisi u pravu, nego pišeš o subjektivnom političkom opredjeljenu i pokušavaš ga prikazati objektivnim.
Zadnji puta kada su crveni kmeri sjeli na vlast ulagači su profitirali (ne kažem da bi to i danas bio slučaj).

O stanju u Hvatskoj poljoprivredi bi mogao pisati pola dana, pa bolje niti neću. I nova tema bi se dala otvoriti.

Zato samo dvije stvari:

– seljak nije jedini krivac za srazmjere štete na njegovim usjevima
– nemamo pravo podcjenjivati način rada poljoprivrednika starije životne dobi

No respect

ma ulozite u firme koje dobro posluju i ne brinite… recimo brodari…[smiley1]

Da živite na selu onda bi znali da se seljak u ovoj priči najmanji krivac

Hell is Empty and all the Devils are Here


“Babilonski vladar Hamurabi (1792 p.n.e.-1750 p.n.e.) nakon iskopanih stotina kilometara plovnih kanala i tisuća kilometara kanala za navodnjavanje, osigurao svome narodu tri žetve i zapisao: ¨samo primitivni narodi poznaju sušu i poplavu¨.

Toliko su bili napredni da je Babilon propao, a Iraku se dobro ne piše. Mi ovaki primitivni dobili državu, a za svaki pedalj njene zemlje otimaju sesvi živi. Još da se sve navodnjava budi uvjeren da bi uskoro izbio 3. svijetski rat. [smiley1]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


SLK: ” ¨samo primitivni narodi poznaju sušu i poplavu¨. ” Hrvati i Englezi [smiley2] Hamurabi je napravio Babiloncima, Čobanković će Hrvatima

ne bi Hamurabi tako govorio da je vidio pljusak sinoć. Nije se ni bijela mačka vidla od kišurine.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close