Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ina je potrgana u cjelosti, ništa čudno ako se mene pita.

Postavljena obrana sa 5 000 komada i polupano sve.

Sigurno neki fond sprema keš za HT [smiley1]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Držte gaće. Sada ćete vidjeti moć novca kod fondova. Do sada nam je HAAB zagorčavao život, ali sada kreću ostali. INU treba srušiti da bi se pokolebali mali za upis HT-a. Ostale cijene treba još srušiti radi jeftinijeg ulaza . Prije upisa INE Crobex je bio ispod gornjeg Bollingera i srušen je skoro 10 % , sada je situacija još gora , Crobex je na dnu , malo iznad donjeg Bollingera. Izgleda gadno , da je barem objava za INU došla za 14 dana.

tony:

zanima me radi li itko još preko 1.gen.?! Ja sam ostavio nešto malo
portfelja kod njih, ali i to malo je previše kako katastrofalno
funkcioniraju! Zabrana davanja naloga van vremena burze, a u vremenu
burze uvijek neke blokade, smetnje… Zbilja, katastrofalna brokerska
kuća koju nikome više nikada ne bih preporučio!

Ja sam isto preko 1G, morao bi imati alternativu, nikad se ne zna.
preko koga ti radiš, kakve su provizije?[smiley2]

Imam nešto kod CEBE. Osnovni dio savršeno funkcionira (nalozi uvijek za manje od 1 min na mostichu), ali nemaju popratnih sadržaja (analiza…), što mi ionako nije previše bitno, jer to sam radim. Provizija 0,7. Mislim da ima još dobrih kuća i da je šteta čamiti cijelim portfeljem kod tako nepouzdanih kao 1.gen.


Imam nešto kod CEBE. Osnovni dio savršeno funkcionira (nalozi
uvijek za manje od 1 min na mostichu), ali nemaju popratnih sadržaja
(analiza…), što mi ionako nije previše bitno, jer to sam radim.
Provizija 0,7. Mislim da ima još dobrih kuća i da je šteta čamiti
cijelim portfeljem kod tako nepouzdanih kao 1.gen.

Ja sma kod CEBE bio samo na marginu, nisu loši… samo malo njih ostavljaju kompletne cjenike na web.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Mislim da je veći problem općenito stvaranje loše klime za burzu, počevši od nadobudnog Ljube (i sl.), preko nekih aferica pa nadalje… Osim toga, kad 3 mjeseca indeks (tj. reprezentativne dionice) ili stoje ili blago padaju, to lagano ljudima ubija volju i vjeru u burzu, pa je potreban samo kakav okidač da počnu panično izvlačiti sredstva… Jer zašto bi riskirali na burzi kad im banke daju 6% kamate, ili obveznice i više… Stvari su se uvijek odvijale u ciklusima (savšreno opisano kod L. Richardson: Investiranje), najvažnije ih je pravovremeno uočiti i prepoznati. Puno toga još ovisi o društveno-političkim događajima, pa će i o njima u mnogome ovisiti i kretanje indeksa kao i interes i povjerenje u tržište kapitala….

Ajde malo o trgovanju. Na CKML se pojavio nalog od 100 komada na kupnji. S obzirom na povećanje cijene pšenice (kruha), povezivanju iste vtrtke s Valamarom (opskrba svih hotela), brutalan rast Mlinara – zašto Čakovečki mlinovi JOŠ ne rastu?

Hell is Empty and all the Devils are Here


Ajde malo o trgovanju. Na CKML se pojavio nalog od 100 komada na kupnji. S obzirom na povećanje cijene pšenice (kruha), povezivanju iste vtrtke s Valamarom (opskrba svih hotela), brutalan rast Mlinara – zašto Čakovečki mlinovi JOŠ ne rastu?

kada bi mlinarov rast bio organski onda bi i ckml isla gore, ali s obzirom da ide na valu spekulacija ne vidim realan razlog da i ckml ide gore..osim nesto malo po inerciji


Ina je potrgana u cjelosti, ništa čudno ako se mene pita. Postavljena obrana sa 5 000 komada i polupano sve.

Sada mi i ne izgleda tako potrgano!!Vratićemo se mi na stare staze vjerojatno tad kad se svi najmanje
nadaju.Tako je to obično na ovom čudo od burze[smiley2]

Samo vi hvalite građevinara Milanovića. Pogledajte šta vam radi . HDEL -3,71 %, IGH -1,58 % , THNK -5,13%
a tek je počelo.

Kad bi samo INGR sada pala, bilo bi to lijepo.
Kud to netko čisti po asku, o ovakva vremena??[smiley7]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Kad bi samo INGR sada pala, bilo bi to lijepo. Kud to netko čisti po asku, o ovakva vremena??[smiley7]

Kolega, [color=blue]PBZ[/color]

^ATX ATX 4,508.96 5:22AM ET 73.36 (1.65%) Components, Chart, More
^BFX BEL-20 4,225.13 5:37AM ET 54.11 (1.30%) Chart, More
^FCHI CAC 40 5,566.28 5:37AM ET 48.11 (0.87%) Chart, More
^GDAXI DAX 7,569.13 5:22AM ET 68.65 (0.92%) Chart, More
^AEX AEX General 519.11 5:37AM ET 4.81 (0.94%) Chart, More
^OSEAX OSE All Share 538.23 5:22AM ET 4.43 (0.83%) Components, Chart, More
^MIBTEL MIBTel 30,966.00 5:37AM ET 235.00 (0.76%) Components, Chart, More
^IXX ISE National-100 100.13 Aug 22 0.00 (0.00%) Chart, More
^SMSI Madrid General 1,579.16 Aug 22 13.36 (0.85%) Components, Chart, More
^OMXSPI Stockholm General 389.72 5:37AM ET 4.37 (1.13%) Chart, More
^SSMI Swiss Market 8,813.35 5:37AM ET 98.76 (1.13%) Chart, More
^FTSE FTSE 100 6,261.00 5:37AM ET 65.00 (1.05%) Components, Chart, More

čitav svijet ide gore, a mi jedini kontra. treba nas iz hrđave puške ukantat. šta bi bilo da nas ima 200 miliona.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close