Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


O IPO-u HT-a se već dugo govori tako da sam mišljenja da su investotori računajući na korekciju prije HT-a već polako osigurali sredstva za IPO. Nije iskljućeno da je najgore na tržištu prošlo i da nas čeka rast bez obzira na HT. Ipak bi bilo previše da 90% investora ispravno prognozira korekciju prije HT-a. Čak je i sama hipoteza kontradiktorna. Ako npr. 90% investora očekuje korekciju, nije za očekivati da će naivno upasti u nju pa je vrlo vjerojatno da su verć pripremljeni za IPO. Dakle, prije HT-a prognoziram rast tržišta a ne pad.

Kolega, mislim da je ovo pomalo preoptimistično za očekivati iz razloga što je većina i koja ima spreman cash za IPO HT-a (spomenimo samo njega) spremna taj isti cash malo i protrejdati do zadnjeg trenutka. Očekujem ovakav scenarij prije IPO-a. Nisam siguran da će svi držati cash sa strane i čekati IPO – može se malo i zaraditi u međuvremenu; koliko-toliko. Govorim samo o onima koji imaju spreman novac pa još treba pridodati one koji ga nemaju i dobijete drukčiju sliku.
Hoću samo reći da je malo preoptimistično očekivati rast prije IPO-a – da li će padati ili stagnirati preostaje da vidimo.


Ja nisam rekao da očekujem pad nego da nećemo jesti blitve,tj.da ne očekujem rast,moje mišljenje je da nećemo prijeći nikako ATH Crobexa prije HT-a. To što kažete je istina,treba misliti suprotno od svih,svi očekuju daljni pad pa nakon HT-a rast,a što ako bude suprotno?? Puno je onih koji bi htjeli 20-30 % prvi dan i vani….[smiley8]

super, krece lova u druge dionice onda i krecemo gore, fondovi ce ulazit umjesto njih , al nece prodavat druge dionice, imaju dovoljno love za sve

Mene jos muci jedna stvar tu…busamo se u prsa kak imamo veeeelike portfelje…a sad bi rasprodavali prije HT-a.
Svasta…lovu za Ht u svakom trenutku imam u cash-u, neovisno o tome kakvo je stanje na burzi, rijetko kad sam 100% u dionicama u drugom dijelu godine…

Jedino sto moram napraviti je skinuti naloge sa kupnje i to je to

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Evo me novi…

Samo testiram jel radi.[smiley9]

La Vita e Bella

Evo i mene, pozdrav svima. Ja sam isto novi, al vas pratim već petnaest dana. Pruje sam pisao na mojnovac

Ajaj šugava li prometa danas, ne viđeh davno takvog.

No Face, No Name, No Number


Evo i mene, pozdrav svima. Ja sam isto novi, al vas pratim već petnaest dana. Pruje sam pisao na mojnovac Ajaj šugava li prometa danas, ne viđeh davno takvog.

Kolega to što je bio mali promet ne znači da nije bilo povoljne prilike za dokup.
Npr. naveo bi Igh, Tehniku o kojima sam razmišljao te se nadam da ću uspješno obaviti neke transakcije ovoga petka.


Traffic: ” Evo i mene, pozdrav svima. Ja sam isto novi, al vas pratim već petnaest dana. Pruje sam pisao na mojnovac Ajaj šugava li prometa danas, ne viđeh davno takvog. ” Kolega to što je bio mali promet ne znači da nije bilo povoljne prilike za dokup. Npr. naveo bi Igh, Tehniku o kojima sam razmišljao te se nadam da ću uspješno obaviti neke transakcije ovoga petka.

bit će Tehnika povoljna za kupnju kad se makne onaj nalog od 600 kom na 10100,
IGH je OK cijena ali koliko vidim previše ih izlazi van tako da ne bi bilo loše još pričekati,
čini mi se da je prava rasprodaja tek pred nama[smiley3]

Heaven or Las Vegas

pa bilo je i gorih dana…sve je to zatišje pred buru..a burza bi mogla već danas sutra poletjet…matematika ništa drugo


pa bilo je i gorih dana…sve je to zatišje pred buru..a burza bi mogla već danas sutra poletjet…matematika ništa drugo

poletjet prema dolje. Upis za HT počinje za 3 tjedna

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ma svi pricaju samo o kupnji i dokupima, kako je sad dobro vrijeme za kupnju, pa rasprodaja, i kako ce cijena rasti.
Zar nema nikog na forumu koji kaze kada je dobro prodati.
Kad je TNSA bila 10.000 nitko nije rekao “Dobra prilika za prodaju”, a vidi sad, vrti se oko 7.700.
Kad je INA bila 3.400 također nitko nije rekao “Prodao”, a vidi sad, vrti se oko 2.700.


Ma svi pricaju samo o kupnji i dokupima, kako je sad dobro vrijeme za kupnju, pa rasprodaja, i kako ce cijena rasti.
Zar nema nikog na forumu koji kaze kada je dobro prodati.
Kad je TNSA bila 10.000 nitko nije rekao “Dobra prilika za prodaju”, a vidi sad, vrti se oko 7.700.
Kad je INA bila 3.400 također nitko nije rekao “Prodao”, a vidi sad, vrti se oko 2.700.

da, dobra zamjedba. Ja sam prije 2-3 tjedna u notes upisao da bih trebao otvoriti topic “best sell”, ali još nisam stigao…

vani se sve zeleni….

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

New Report

Close