Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sve se zeleni, lijepo za videti.

Dok nam ne prođe HT sumnjam da ćemo mi jesti puno blitve…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


mika: ” sve se zeleni, lijepo za videti. ” Dok nam ne prođe HT sumnjam da ćemo mi jesti puno blitve…

uvijek je dobro biti realan, ali mislim da svi mi pomalo podcijenjuemo naše tržište. Širimo se opako i pitanje je dana kad će veliki evropski i svjetski igrači krenuti haračiti po našim burzama. Čeka nas duži period blagostanja (povećanja prometa, spajanja, preuzimanja) gospodarstva, a samim tim i burze.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

[color=blue]Novi val rasta europskih indeksa[/color]

Europska tržišta dionica u srijedu su ponovo ostvarila dobitke s obzirom da su više cijene svjetskih roba izazvale skok cijena dionica naftnog i rudarskog sektora, privremeno skrenuvši pažnju tržišta s briga vezanih uz krizu na kreditnim tržištima.
Londonski je Ftse indeks tako do podneva ojačao 0,8 posto, na 6.134 boda. Za toliko je ojačao i DAX indeks Frankfurtske burze, popevši se na 7.481 bod.

Najveća je današnja dobitnica bila dionica njemačkog proizvođača automobila DaimlerChrysler, ostvarivši 3-postotni rast cijene nakon novinskog izvješća kako svojim dioničarima planira isplatiti visoke gotovinske povrate, potaknuvši spekulacije o isplati visokih dividendi i otkupu dionica.

Na godišnjoj su razini europske dionice u prosjeku na dobitku od 0,8 posto, nakon što su spustile s najviših razina u 6,5 godina dosegnutih 13. srpnja zbog zabrinutosti ulagača oko posljedica krize na američkom tržištu drugorazrednih hipotekarnih zajmova na svjetska kreditna tržišta.
“Mislim da je povlačenje paralela između tržišta dionica i kredita neopravdano, budući prognoze za globalno gospodarstvo i korporativnu profitabilnost nisu ugrožene”, kaže Alain Bokobza, čelnik strateškog odjela financijske grupacije Societe Generale u Parizu.
“Dionice imaju sposobnost oporavka, i prema mojoj će procjeni ponovno ojačati prije kraja godine, ali u najpromjenjivijim uvjetima u posljednjih nekoliko godina”, dodao je.

Dobitke su zabilježile i dionice rudarskog sektora, potpomognute rastom cijena kovina, pri čemu je dionica Lonmina ojačala 4,3 posto, Anglo Americana 3,3 posto, Antofagasta 3,8 posto te Xstrata 3,2 posto. Nakon objave snažnih poslovnih rezultata, dionica BHP Billitona poskupjela je tri posto.

Nedavno pogođeni sektor bankarskih dionica najveći je dobitnik na europskim tržištima, ojačavši na nadi da su središnje banke pripravne uskočiti kako bi se izbjegla eventualna globalna kreditna kriza.

Nikkei indeks Tokijske burze oslabio je 29,25 bodova, ili 0,18 posto, na 15.872 boda.

izvor: Hina


mika: ” sve se zeleni, lijepo za videti. ” Dok nam ne prođe HT sumnjam da ćemo mi jesti puno blitve…

Znači bit će dijetalnog pršuta.[smiley11][smiley2]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


mmstanic: ” mika: ” sve se zeleni, lijepo za videti. ” Dok nam ne prođe HT sumnjam da ćemo mi jesti puno blitve… ” uvijek je dobro biti realan, ali mislim da svi mi pomalo podcijenjuemo naše tržište. Širimo se opako i pitanje je dana kad će veliki evropski i svjetski igrači krenuti haračiti po našim burzama. Čeka nas duži period blagostanja (povećanja prometa, spajanja, preuzimanja) gospodarstva, a samim tim i burze.

Kolega nikako ne podcijenjujem naše tržište,samo mislim da prije HT-a nećemo rasti… Isto tako činjenica koja nam ne ide u prilog su male zarade tvrtki,ali mislim da će nas debelo podići u slijedećih par godina ulazak u EU,novi blue chipovi i podosta novih igrača…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


mika: ” mmstanic: ” mika: ” sve se zeleni, lijepo za videti. ” Dok nam ne prođe HT sumnjam da ćemo mi jesti puno blitve… ” uvijek je dobro biti realan, ali mislim da svi mi pomalo podcijenjuemo naše tržište. Širimo se opako i pitanje je dana kad će veliki evropski i svjetski igrači krenuti haračiti po našim burzama. Čeka nas duži period blagostanja (povećanja prometa, spajanja, preuzimanja) gospodarstva, a samim tim i burze. ” Kolega nikako ne podcijenjujem naše tržište,samo mislim da prije HT-a nećemo rasti… Isto tako činjenica koja nam ne ide u prilog su male zarade tvrtki,ali mislim da će nas debelo podići u slijedećih par godina ulazak u EU,novi blue chipovi i podosta novih igrača…

Hrvatsko gospodarstvo će ulaskom u EU eksplodirati i dobar dio firmi na burzi poduplaće svoju vrijednost do onda.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

…….firma Posrednik&Posrednik ,nudi studio apartmane od 60 sqm …..za oko 250.000,00 USD.
Skupo ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Hrvatsko gospodarstvo će ulaskom u EU eksplodirati i dobar dio firmi na burzi poduplaće svoju vrijednost do onda.

Apsolutno se slažem…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Hrvatsko gospodarstvo će ulaskom u EU eksplodirati i dobar dio firmi na burzi poduplaće svoju vrijednost do onda.

Sa Ljubom cemo tesko u EU. Taj ce porusiti sve mostove dok velis “keks”.

skype - ivek1234


mika: ” Hrvatsko gospodarstvo će ulaskom u EU eksplodirati i dobar dio firmi na burzi poduplaće svoju vrijednost do onda. ” Sa Ljubom cemo tesko u EU. Taj ce porusiti sve mostove dok velis “keks”.

Ako Ljubo napravi sve ovo što najavljuje,PKD P na imovinu,ne nastavi put prema EU,a dobije izbore,možemo obrisati sve prinose i s kapitalom seliti ili nešto drugo s njim raditi slijedeće dvije godine…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


mmstanic: ” mika: ” sve se zeleni, lijepo za videti. ” Dok nam ne prođe HT sumnjam da ćemo mi jesti puno blitve… ” uvijek je dobro biti realan, ali mislim da svi mi pomalo podcijenjuemo naše tržište. Širimo se opako i pitanje je dana kad će veliki evropski i svjetski igrači krenuti haračiti po našim burzama. Čeka nas duži period blagostanja (povećanja prometa, spajanja, preuzimanja) gospodarstva, a samim tim i burze.

O IPO-u HT-a se već dugo govori tako da sam mišljenja da su investotori računajući na korekciju prije HT-a već polako osigurali sredstva za IPO. Nije iskljućeno da je najgore na tržištu prošlo i da nas čeka rast bez obzira na HT. Ipak bi bilo previše da 90% investora ispravno prognozira korekciju prije HT-a. Čak je i sama hipoteza kontradiktorna. Ako npr. 90% investora očekuje korekciju, nije za očekivati da će naivno upasti u nju pa je vrlo vjerojatno da su verć pripremljeni za IPO. Dakle, prije HT-a prognoziram rast tržišta a ne pad.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Ja nisam rekao da očekujem pad nego da nećemo jesti blitve,tj.da ne očekujem rast,moje mišljenje je da nećemo prijeći nikako ATH Crobexa prije HT-a.
To što kažete je istina,treba misliti suprotno od svih,svi očekuju daljni pad pa nakon HT-a rast,a što ako bude suprotno??
Puno je onih koji bi htjeli 20-30 % prvi dan i vani….[smiley8]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

New Report

Close