Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Povjerljive podatke dajem samo na PM pojedincima…[smiley2]

Pih, onda ništa. [smiley2]

Anyway, nisam ja u turistima i ne vjerujem da ću ulaziti.
Zapravo, jesam djelomično: LPLH.

No respect

BTW, jedan moj post iz arhive:

“14.05.2007. 20:57 tema LLRB-R-A:
SLK

Nakon tekućeg masonskog trenda, miriše plovidbeni trend, pa krajem ljeta turistički (pred 3Q), a u bližoj budućnosti, kako se nove boleštine šire svaki dan, farmaceuti.”

No respect

štafetu preuzimaju poljoprivrednici…
dobro trče brodovi …

evo me!

u 4Q ce nam ljubo sa svojim inicijativama zaciniti sve sektore…. moglo bi biti epidemicno a raja sretna sta se nekog bu za….lo

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


prehrana definitivno. Mnogo je razloga, nocenja nisu toliko bitno koliko i van pansijonska potrosnja.Kralj turizma ja nauticki turizam e tu bi mogli dobro ubost. Sadrzaji su nam tapija,Istru spasavaju stalni gosti,te niskotarifne kompanije.idi u tz pa pitaj podatke i na to dodaj 10-15 % onih sto se ne prijave

Ovo ti je pod upitnikom. Piše po novinama da Pula i Zadar gube 120000 gostiju zbog otkazivanja niskotarifnih
kompanija.[smiley4]


Pa nije u toj branši samo Konzum. Podravka,Kraš,Keslin,Mlinar,Žitnjak itd.
to se nikako ne moze mjesrit s todoricevim dionicama, sve su one za klasu ispod kad je rast u pitanju


Mglo bi i Belje doći na red vrlo brzo, pratim pametno skupljanje već dulje vremena na razinama 300-330kn…

sudac pa tamo je vec godinu dana, tako da iskreno receno ne vjerujem u tu dionicu..mislim da gazda ne zeli da ona raste

na prodaji samo 75 kom TNPL….[smiley1]


sudac pa tamo je vec godinu dana, tako da iskreno receno ne vjerujem u tu dionicu..mislim da gazda ne zeli da ona raste

Ko ne želi da mu dionica raste, to je priznanje za njegov rad. [smiley2]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

I danas se kilavimo . Da nije trgovine na tankerskoj (mislim da je bila dogovorena)promet pre jadan[smiley9][smiley8][smiley3]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

[color=blue]Na Wall Streetu ojačale blue-chip dionice[/color]

Početak tjedna na Wall Streetu donio je porasle cijena blue-chip dionica, pri čemu su najviše bile na dobitku cijene dionica velikih industrijskih kompanija.
Njujorški Dow Jones indeks porastao je 0,3 posto, na 13.121 bod. S&P indeks blago je oslabio, za 0,03 posto, na 1.446 bodova. No, tehnološki Nasdaq ojačao je 0,14 posto, na 2.509 bodova.

Vrijednost Dow indeksa ojačala je ponajviše zahvaljujući rastu cijena dionica velikih industrijskih kompanija poput Caterpillara, koje bi imati koristi od snižavanja ključnih kamatnih stopa u SAD-u.

Američka središnja banka Fed, naime, u petak je snizila diskontnu kamatnu stopu za pola postotnog boda u nastojanju da stabilizira financijska tržišta. Taj neočekivani Fedov potez uslijedio je nakon što su cijene dionica na globalnim tržištima padale nekih mjesec dana uslijed problema s rizičnim američkim drugorazrednim hipotekarnim zajmovima.

Na Wall Streetu je trenutno velika podjela oko toga je li tržište dosegnulo samo dno ili je tek riječ o kratkotrajnom tehničkom oporavku. Ipak, mislim da strah od implozije u financijskom sektoru postupno nestaje”, rekao je Michael Metz, glavni ulagači strateg pri Oppenheimer & Co.
Dionica Caterpillara poskupjela je 1,9 posto, najviše doprinijevši jačanju vrijednost Dow indeksa. Dionica Honeywell Internationala poskupjela je 2,5 posto, a Alcoe 3,1 posto.
Na europskim burzama cijene dionica snažno su porasle zahvaljujući rudarskim i industrijskim dionicama. Londonski Ftse indeks porastao je 0,24 posto na 6.079 bodova. Frankfurtski DAC dobio je 0,4 posto na vrijednosti, zaključivši trgovanje na 7.408 bodova.

izvor: Hina

Sve dionice koje pratim osim INE se trže po ask-u,nije mi to mrsko.
[smiley2]
ops.evo se i ipkk okrenio po bid-u[smiley10]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

New Report

Close