Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma bježi od fondova dok si mlad i imaš vremena, snage i volje.
Ako trebam popušit, onda bolje da sam budem kriv.
A nemaju bolji prirast od mene, ni jedan.

Ako doživim starost, ili ne budem sposoban aktivno se bavit Burzom, onda ću razmišljat o takvom ulaganju.

No respect

I mirovinci TORBARE…

Od početka siječnja ove godine mirovinski fond u sustavu obvezne kapitalizirane štednje promijenio je 23.431 osiguranik, pri čemu je Erste Plavi najveći dobitnik: k njima je prešlo čak 17.196 osiguranika.

Damir Grbavac, predsjednik Uprave Raiffeisen obveznog mirovinskog fonda i Dubravko Štimac, predsjednik Uprave PBZ Croatia osiguranje. »Učestalost prelazaka onih koji nisu zadovoljni time kako ih je rasporedio Regos nije se povećala. Mi i dalje kontinuirano imamo priljev članova po toj osnovi, ali u ovom kontekstu to nema neki veći značaj«, kaže Grbavac. Naši sugovornici, naime, upozoravaju da je razlog za »selidbe« članova, prije svega, u agresivnoj prodajnoj mreži nekih fondova, koja je u nekim detaljima postala i – nekorektna. Za to je, kaže Grbavac, »dovoljno intenzivnije prošetati Zagrebom, i ne samo Zagrebom«, oko mjesta gdje su poslovnice Fine sa šalterima Regosa.
I doista, kako smo proteklog tjedna doznali od mladića iz osiguranja ispred poslovnice Fine u Vukovarskoj ulici u Zagrebu, u posljednje vrijeme gotovo svakodnevno zamole četiri, pet osoba koje ispred te poslovnice građane nagovaraju na upis baš u Erste Plavi mirovinski fond, da se maknu. Dubravko Štimac, predsjednik Uprave PBZ Croatia osiguranje upozorava pritom i na to da djevojke koje rade prodaju fonda ispred Regosa to, povrh svega, čine u – minicama.

I sad na kraju moje,, kad bi i mene zamolila liejepa plavuša u minicei da se upišem u Erste plavi,, evo i ja bi to učinil..šteta samo kaj se nere svaki dan mjenjat fond,,,ja bi svaki dan išel iz jednog u drugi

petak 294,5 milijuna kuna prometa
Na Zagrebačkoj burzi danas je ostvareno ukupno 294,5 milijuna kuna prometa, od čega 167,3 milijuna kuna institucionalnim trgovanjem, dok je redovni promet iznosio 94,9 milijuna kuna, a prijavljeni 32,1 milijun kuna

Vrijednost dioničkog Crobex indeksa danas je pala 0,82 posto, na 4.806,4 boda, dok je vrijednost obvezničkog indeksa Crobisa porasla 0,02 posto, na 98,8343 boda. Najveći današnji promet među dionicama od 17,3 milijuna kuna ostvaren je dionicama Ine, a cijena im je i danas nastavila padati. Tako se cijena Inine dionice u današnjem trgovanju spustila i na 2.601 kunu, ali dan završavaju uz cijenu od 2.718 kuna, što je 0,80 posto manje nego li jučer.

[color=blue]Dionicama Ingre ostvaren je promet od 4,7 milijuna kuna, a cijena te dionice danas je porasla za 3,45 posto, na 45.000 kuna.[/color] Po prometu slijedi dionica Chromosa-Agro kojih je protrgovano za 4 milijuna kuna, zadnja im je cijena 2.000 kuna, što je među dionicama s višemilijunskim prometima i najveći pad, za 8,63 posto. Dionice Dalekovoda su uz 0,40 posto višu cijenu ili po 1.255 kuna ubilježile 3,9 milijuna kuna prometa, a porasla je i cijena dionice Podravke, za 1,45 posto, na 559 kuna, uz promet od 3,7 milijuna kuna.

Pad cijena dionice od 2,04 posto, na 12.000 kuna danas bilježi IGH, uz ostvareni promet od 3,3 milijuna kuna. Kod trgovanja obveznicama najveći se promet od ukupno 124,5 milijuna kuna zabilježile državne obveznice RHMF-O-172A.


“Azijski tigar” – ti majke mile…. šta ti misliš. Tigar… Bolje da ste u one košarkaške lopte Tigar uložili.

Bolje da su ga nazvali Azijski medvjed [smiley2]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

SLK:

“Azijski tigar” – ti majke mile…. šta ti misliš. Tigar… Bolje da ste u one košarkaške lopte Tigar uložili.”

Bolje da su ga nazvali Azijski medvjed [smiley2]

Nemojte zajebavati ljude, u fondove se ulaže dugoročno. Na duži rok vrlo lako će imati veće prinose od nas, zato ne se delati s nikoga norca.

ZB aktiv
Aureus Equity
PBZ Equity fond

ok, za Azijske i Ruske medvjede … ali kaj je s ovim bikovima 🙂

Formula 1 History Database http://www.geocities.com/f1db2000/

Mogle bi se slijedeći tjedan drmati krošnje i padati jabuke….

evo me!

na beogradskoj berzi je listan tigar akcije, valjda rade ljepila I druge snif stvari, mozda su prevec povlaciili…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Postoji mogućnost odgode ATLANTICA I HT-a, danas u dnevnim novinama, jutarnji ili večernji.

Baš me zanima kako će sad reagirat investitori

mirise na odgodu IPO-a

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,8,17,ina_dionice,86442.jl

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


Postoji mogućnost odgode ATLANTICA I HT-a, danas u dnevnim novinama, jutarnji ili večernji. Baš me zanima kako će sad reagirat investitori
[/i]

Tko je to izjavio?

p.s. predlažem administratorima da izbace ovo da mi je, kad nekog citiram, moj tekst italik htio ja to ili ne. Nije tako čitko. Prije je bilo bolje.(kad toga nije bilo)

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


mirise na odgodu IPO-a http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,8,17,ina_dionice,86442.jl

Osobno, čisto sumnjam.
Za THT sam siguran da odgode neće biti, a Atlantic možda, ali to nema veze sa padom Ine (kako se u tekstu sugerira) već sa blizinom THTa.

La vita e bella!

New Report

Close