Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najača mi je luka rijeka sve pada a ona na 900 treba je proglasiti za dionicu godine lol[smiley2]

SAM PROTIV SVIH


Moram priznati da sam ugodno iznenađen s ADPL. Izađe katastrofa FI i to nema skoro nikakvog utjecaja na cijenu. Disciplinirana prodaja, nema što

Sada ti je u trendu što lošije izviješće cijena dionice ide gore

SAM PROTIV SVIH

IGH po 12.000 !
teška rasprodaja !
još malo pa ispod THNK !

budd:

Moram priznati da sam ugodno iznenađen s ADPL. Izađe katastrofa FI i to nema skoro nikakvog utjecaja na cijenu. Disciplinirana prodaja, nema što

Sada ti je u trendu što lošije izviješće cijena dionice ide gore

I obrnuto. Vidi pad Ingre, a FI spektakularno… stvarno interesantan fenomen

Hell is Empty and all the Devils are Here

A vidi bdmr… +12,90 [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Potop na Ingri… Stvarno mi nije jasno

Hell is Empty and all the Devils are Here


Potop na Ingri… Stvarno mi nije jasno

Hm, gore nego na INDG… Interesantno.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Dobra financijska izvješća hrvatskih tvrtki

Jutarnji list

Nastavlja se serija dobrih rezultata hrvatskih poduzeća, koja redom u svojim polugodišnjim bilancama iskazuju dobitke.

IPK Osijek u prvom je polugodištu ove godine poslovao s neto dobiti od 17,3 milijuna kuna, što je čak 165,2 posto više nego li u istom razdoblju lani kada je ostvarena dobit od 6,8 milijuna kuna.

Osječki proizvođač šećera, čokalada i bombona u prvom je polugodištu ostvario ukupni prihod u iznosu od 297,1 milijun kuna, dok je u isto vrijeme lani prihod iznosio 335,9 milijuna kuna.

U prvom polugodištu ove godine došlo je i do promjena u vlasničkoj strukturi IPK Kandit nakon što je početkom lipnja bjelovarski Koestlin prodao 142.978 dionica osječkog IPK Kandita.

Time je Koestlin svoj udio u osječkoj tvrtki smanjio sa 24 na 4 posto, a prema podatcima iz polugodišnjeg izvješća trenutno najveći udio u IPK Kanditu imaju IPK Zavod (32,16 posto) i Premisa Osijek (18,92 posto).

IPK Kandit je također u prvom polugodištu otpustio 44.000 vlastitih dionica i tako udio vlastitih dionica u temeljnom kapitalu smanjio na 8,96 posto.

Kutinska Petrokemija u prvom je polugodištu ove godine ostvarila dobit od 1,8 milijuna kuna, dok je u istom razdoblju prošle godine poslovala s gubitkom od 23 milijuna kuna.

Kutinski proizvođač mineralnih gnojiva u prvom je polugodištu ostvario ukupni prihod od 969,1 milijun kuna, što je 14,8 posto više od plana, odnosno 15,9 posto više nego li u istom razdoblju lani.

Prema podatcima iz izvješća, Petrokemija je od prodaje u zemlji ostvarila 453 milijuna kuna prihoda, što je 8,4 posto više nego u istom razdoblju lani, dok su prihodi od prodaje u inozemstvu povećani za čak 22,5 posto, na 477,5 milijuna kuna.

Neto dobit prehrambene industrije Zvečevo za prvih šest mjeseci ove godine iznosila je 11,9 milijuna kuna, što je gotovo tri puta više nego prošle godine, kada je ostvarena dobit od 4,07 milijuna kuna.

Dobit je, prema tumačenju Uprave Zvečeva, značajno porasla jer je Zvečevo na temelju odluke Ustavnog suda dobilo povrat poreza na dobit iz 1993. i 1994. godine u iznosu od 14,68 milijuna kuna.

Većinski je dioničar, prema podacima iz izvješća, Zdravko Alvir, koji ima 61,09 posto dionica. Tvrtka proizvodi konditorske proizvode i jaka alkoholna pića.

Napokon je stiglo i pozitivno financijsko izvješće jedne turističke tvtke.
A napokon se među dobitnicima pojavila i turistička tvrtka. Hotelska grupacija Valamar, koja upravlja s 38 turističkih objekata na jadranskoj obali, prvo je ovogodišnje polugodište završila s konsolidiranim dobitkom od 37,62 milijuna kuna, za razliku od istog lanjskog razdoblja kada je poslovala s gubitkom od 62,78 milijuna kuna.

U prvom je polugodištu ove godine Valamar Grupa ostvarila 74,2 posto veće ukupne prihode nego u istom lanjskom odnosno iznosili su 336,3 milijuna kuna.

U strukturi ukupnih prihoda najveći se dio, 51 posto ili 171,9 milijuna kuna, odnosi na prihode od prodaje u inozemstvu, koji su u odnosu na lanjsko prvo polugodište porasli gotovo 20 posto.

Visok porast bilježe kod financijskih, s lanjskih 20,3 milijuna kuna na ovogodišnjih

Valamar Grupa ima sjedište u Zagrebu, a na hrvatskoj jadranskoj obali upravlja s 21 hotelom i 8 apartmanskih kompleksa te 9 kampova, odnosno s ukupno 39 tisuća kreveta.

To čini oko 10 posto kategoriziranih smještajnih hrvatskih kapaciteta, a nalaze se u sklopu hotelskih tvrtki Riviera Poreč, Rabac iz Rapca, Zlatnog otoka s Krka, Puntižele iz Pule te Dubrovnik-Babin kuk. U grupi je i tvrtka Valamar turistički projekti zadužena za upravljanje investicijama u portfelju.

Prema podacima iz financijskog Izvješća s Burze najveće dioničke udjele od 46,44 posto i 20,05 posto u Valamaru ima bečko društvo Epic i zagrebačka tvrtka Scapus d.o.o.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Nevjerojatno. Jel negdje rat izbio, a da ja ne znam? Čemu rasprodaja, kud kupnja bježi po dionicama? [smiley11]

No respect

Gdje su svi, zavukli se u mišju rupu?
Sad treba kupovati , a ne prodavati, eventualno shortanje kod prodaje dolazi u obzir.
Nije valjda da se nema casha?[smiley7]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Gdje su svi, zavukli se u mišju rupu?
Sad treba kupovati , a ne prodavati, eventualno shortanje kod prodaje dolazi u obzir.
Nije valjda da se nema casha?[smiley7]

Ja nemam na računu, nažalost.

No respect


Gdje su svi, zavukli se u mišju rupu?
Sad treba kupovati , a ne prodavati, eventualno shortanje kod prodaje dolazi u obzir.
Nije valjda da se nema casha?[smiley7]

Čekamo INGRU još niže[smiley2][smiley2]

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close