Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Broj 1 ili 2? Zašto? Smije li broj 1?

EBRD (Europska banka za obnovu i razvoj) izlazi van. Ovo im je izgleda generalna proba… [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Otiso ovaj sa PBZ-a… Dobra da nije kupnju poklopio :)

Možda se samo čovjek sinoć malo napio pa greškom stavio…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Dakle ipak nismo uspjeli preći 5000[smiley5]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Dakle ipak nismo uspjeli preći 5000[smiley5]

Dakle nismo. A izgledalo je da hoćemo.
Baš je počelo tih 5K predstavljati neku psihološku granicu.

No respect

Evo usuditi ću se napisati osvrt na polugodišnje izviještaje.izviještaji su u većini slučajeva bolji mada ima i nekih koji su dobrano podbacili ali sve mi se više čini da ti izviještaji služe sami sebi a ne investitorima
navesti ću nekoliko primjera
Uljanik brodogradilište ostvari gubitak a dionica raste,uljanik plovidba ostvari dobit najveću do sada(dobro bila je od prodaje brodova ali je najveća u njenoj povijesti) a ona lagano stagnira
Jadroplov je posebna priča fondovi nedaju gore i gotovo imam osijećaj da su imali dobit u prvom polugodištu 200 milj da bi opet bilo isto preko 530 kn se nesmije sveti cilj je da se 530 kn nesmije preći da su pametnije prodavali mogli su izaći i oko 630 ali ne 530 ako se pređe valjda će nekoga ubiti pa fond menageri nadaju i basta.
E da nikako nesmijem propustiti DLKV. ljudi naprave katastrofu od prvog polugodišta (inače duplo bolje polugodište prošle godine izbacilo je cijenu na oko 800kn) a dionica ni makac 1250 zadnja linija obrane fond menađeri zacrtaše u svojim uredima cijenu1250 kn i gotovo ispod toga se neide.Tri do četiri dana ofanziva je bila na 1250 ali PROZOR NIJE PAO već fond menageri odlučiše da krenu u protu ofanzivu i gle nova crta obrane 1300kn čak čujem da će se ići u novu ofanzivu,dali sada ta situacija ima veze sa fundamentima sa FI nema jednostavno činimi se da menageri određuju cijenu a nama malima preostaje da ko partizani tu i tamo izletimo iz šume i ako što uhvatimo na galamu i prepad to je to.Fundamenti ma koga boli za fundamente pogledajmo naprimjer FI LKRI dali je netko možda vidio kakav fundament u njihovom izviještaju ako je molio bih ga da mi pošalje na privat da ga i ja vidim,ali sam siguran da su ga menageri negdje uočili.
Idemo dalje sjetih se fantastičnog izviještaja VDKT na polugodištu minus od 35 milja pad cca 10% ali zato je rast bio 100% nakon prvogQ kada je dobit bila cca oko 40 milja koga briga što se 30 milja istopilo do polugodišta bitno je da su je napucali u 1Q a sada brani cijenu na 2900 i onda lagano kontra na 3100, nema što mora im se priznati da su moćni.Evo sada pratim ofanzivu na INI sprema se loš FI za polugodište izgleda da je zadnja linija obrane 2800 u svijetu se sve crveni u Londonu misle da su im komunisti došli na burzu ali naša INA se hrabro drži na 2800 nema ispod ni lipe 2800 borba na život i smrt jer ako bi pala ispod 2800 moglo bi biti svašta ali ko nam je kriv kada negledamo fundamente zato pozivam ovim putem sve dobrovoljce ,f forumaše da se jave na prvu crtu obrane i neka svatko odvoji bar 5000 kn za obranu naše nam drage INE lupajte po prodaji u četvrtak jer INA stvarno nesmije pasti ispod 2800 jer onda nam ide ko zna na koju novo dno a i situacija u svijetu nije ružičasta a ako ode na navo dno onda i striček CROBEX lovi novo dno a onda i ostale dionice love novo dno a onda dolazi IPO THT itd.Zato braćo u četvrtak u juriš na prodaju nemoj da sam vidio nekog da se stavljao na kupnju odma lupati po prodaji INA nesmije pasti.
Ima tu još takvih primjera da ne nabrajam dalje svi su slični ako ne i isti.I da zaključim na kraju da to što učih FA analizu mogu okaćiti mačku o rep,ajde bar nije loše to kužim o čemu se priča na forumu kada se spominju PE P/BV P/S profitne marže ,povrat na kapital itd.Ipak ima jedna dobra stvar u cijeloj priči korekciju nećemo gledati na našoj burzi još dugo zato što su fond menageri pre jaki da bi to dopustili a nas malih investitora i špekulanata je premalo da bi mogli nešto utjecati(primjer magme cijeli narod prodaje magmu ali dno je na 305 jer su oni tako odlučili ,fundamenti koga briga dok svi zarađuju) ali zato se moramo naučiti da se više ne zamaramo sa FI i ostalim stvarima oko fundamenata već pinklec na rame i u špekulante(joj kako sam ušao na LEDU na 9911 i10200jesam gledao fundamente,NISAM

SAM PROTIV SVIH

E ovo me umorilo [smiley4]

@ Geronimo

Odličan rezime. Uložiš na temelju dobrog FI pa popušiš. Koja je to igra…

Problem je što su fond manageri dobili samo u srpnju milijardu kuna, a koliko će tek ući dok završi turistička sezona. Zato silom održavaju i ruše cijene na nekim dionicama, a pogotovo na onim koja su izbacila dobra 1H izvješća, kako bi se što povoljnije utovarili. [smiley2]

Ta lova koja im je ušla dobro će im doći prije IPO HT-a kada će trebati imati casha za isplatu udjela koji se budu povlačili. Zato tržište vjerojatno neće puno pasti jer će prodavati samo mali. Poslije IPO-a HT-a će biti veselo.

evo malo sa drugog foruma prije sutrašnjeg nastavka

…pa će s vremenom situacija doći u ravnotežu. Ili PBZ na razine ZABA ( mislim na pokazatelje ) ili ZABA prema PBZ.

Pozdrav i samo da kažem da ja mirno spavam i vidimo se tamo negdje na 15-16k. I dalje je P/B (zaba) = 3,45 , a P/B (pbz) = 5,07.

Geronimo!

Odlično si ocrtao duhovno stanje naše burze! [smiley11]

P. S.
Još tu i tamo stavi koji zarez te točku na kraju rečenice i veliko slovo na početku iduće pa ću te predložiti za nagradu što ju dodjeljuje Zeusova kći a moja prva nećakinja, muza književnosti, Clio. [smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!

Svi azijski indexi su u teškom padu

Predvodnici su Jakarta sa -6.44%, Tajvan -3.57% [smiley7]

Europa je sva u crvenom (osim Švicarske)

Što možemo sutra očekivati kod nas ???

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

New Report

Close