Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

najjednostavnije ti to riješiti e-putem

Danas sam baš riješio joppd preko egrađani, dosta je to dobro riješeno, treba samo pratiti pomoć od brokera koje pošalju na mail. Jedino mi kod provjere javlja da je greška što sam upisao da sam dohodak stekao kao fizička osoba koja ostvaruje dohodak od nesamostalnog rada. To je neka kategorija 4, tako mi piše i u dokumentaciji koju sam dobio od brokera. A i ne znam što bih drugo bio, firmu nemam, radim u hr poduzeću.

Imam još jedno pitanje: Kad plaćam porez preko internet bankarstva, što trebam upisati u poziv na broj?

Dođe li kakvo rješenje na mail ili poštom?

Nisam do sad plaćao pa ne znam, pazio sam da prođu dvije godine, skužio sam da se više isplati platiti porez nego čekati.

komot, 16.02.2024. u 16:22

Danas sam baš riješio joppd preko egrađani, dosta je to dobro riješeno, treba samo pratiti pomoć od brokera koje pošalju na mail. Jedino mi kod provjere javlja da je greška što sam upisao da sam dohodak stekao kao fizička osoba koja ostvaruje dohodak od nesamostalnog rada. To je neka kategorija 4, tako mi piše i u dokumentaciji koju sam dobio od brokera. A i ne znam što bih drugo bio, firmu nemam, radim u hr poduzeću.

Imam još jedno pitanje: Kad plaćam porez preko internet bankarstva, što trebam upisati u poziv na broj?

Dođe li kakvo rješenje na mail ili poštom?

Nisam do sad plaćao pa ne znam, pazio sam da prođu dvije godine, skužio sam da se više isplati platiti porez nego čekati.

Dohodak od nesamostalnog rada je u biti plaća. Ovo je dohodak od kapitala.

U Poreznoj daju upute za plaćanje, s pozivom na broj.

Nema izdavanja rješenja. Predani potpisani JOPPD ili online prijava poreza ima pravnu snagu poreznog rješenja.

A mirovina je dohodak?

A što ako se pogrješi i napravi manja zarada





komot, 16.02.2024. u 16:22



Danas sam baš riješio joppd preko egrađani, dosta je to dobro riješeno, treba samo pratiti pomoć od brokera koje pošalju na mail. Jedino mi kod provjere javlja da je greška što sam upisao da sam dohodak stekao kao fizička osoba koja ostvaruje dohodak od nesamostalnog rada. To je neka kategorija 4, tako mi piše i u dokumentaciji koju sam dobio od brokera. A i ne znam što bih drugo bio, firmu nemam, radim u hr poduzeću.

Imam još jedno pitanje: Kad plaćam porez preko internet bankarstva, što trebam upisati u poziv na broj?

Dođe li kakvo rješenje na mail ili poštom?

Nisam do sad plaćao pa ne znam, pazio sam da prođu dvije godine, skužio sam da se više isplati platiti porez nego čekati.



 

Mislim da ide pod model : HR68 a pod poziv na broj primatelja: 1910- OIB-23365……

hvala na odgovorima… kako komentirati trgovanje danas… 19.02. 10 dana do kraja mjeseca.. stotinjak transakcija, izvjesca ni za lijek, mozda da svake prestupne 29.02. u 12.00 svi istodobno izbace izvjesca.. eto jedan prijedlog za gospodju iz ZB.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

I vezano za ovu kategoriju 4, rekli su mi da sam kategorija 2 jer ostvarujem dohodak od rente.

hugh, 16.02.2024. u 22:31

 





komot, 16.02.2024. u 16:22



 

Danas sam baš riješio joppd preko egrađani, dosta je to dobro riješeno, treba samo pratiti pomoć od brokera koje pošalju na mail. Jedino mi kod provjere javlja da je greška što sam upisao da sam dohodak stekao kao fizička osoba koja ostvaruje dohodak od nesamostalnog rada. To je neka kategorija 4, tako mi piše i u dokumentaciji koju sam dobio od brokera. A i ne znam što bih drugo bio, firmu nemam, radim u hr poduzeću.

Imam još jedno pitanje: Kad plaćam porez preko internet bankarstva, što trebam upisati u poziv na broj?

Dođe li kakvo rješenje na mail ili poštom?

Nisam do sad plaćao pa ne znam, pazio sam da prođu dvije godine, skužio sam da se više isplati platiti porez nego čekati.

 



 

 

Mislim da ide pod model : HR68 a pod poziv na broj primatelja: 1910- OIB-23365……

Hvala Vam, u pravu ste. Danas sam zvao poreznu, isto su mi rekli. 👍

dividenda IKBA 15 Eur ili 3,5% https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/53373

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

lijep pocetak dana… skida se po asku… recimo skida se KODT po asku na 1050 i onda lik proda 25 kom po 1030 po bidu… jadno 🙂

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Napokon ozbiljnije kupnje na rivp i Ernt.

tragikomedija od burze, dnevni prometi su na razini trgovačkog centra srednje veličine…ove godine nisam ništa kupio niti ću kupiti sve dok ne dođe neka veća korekcija koja će cijene spustiti bar 20-30% i omogućiti nekakvo trejdanje te privući ulagače da se uključe. Ako ovako nastavi, mislim da ću prvi put u životu godinu završiti bez i jedne kupnje na ZSE…. 💤

New Report

Close