Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

taman 10% veću dividendu nego lani!

Sa divkom će adris kupiti ostatak CO i maistre, ulaže se u hotele i energiju a možda će i država ponuditi neku akviziciju

Ne računam na neku divku od divke CO

Malo je vjerojatno da bi povlačili svu tu dobit samo da bi isplaćivali masivne dividende. Ionako imaju dovoljno novca za to, više nego godinama prije.

Izglednije je ovo da im treba za ulaganja. Ta kompanija ima tako malen ROE i ROCE. Nevjerojatno malen. Barem zasad.

da je tih 42 milje eura njima nasušno potrebno!!!??? dajte najte molim vas! to je njima kap u moru! koji je pravi razlog…. vrag će ga znati!

meni taj ADRS nikad nije napet jer je realno jedna od dionica koja gotovo uopce ne reagira na dobre vijesti… uostalom i ova fantasticna vijest je prosla kako je prosla… graf ADRS sve govori. Skoro pa ravna crta. Meni je samo to jako cudno i ne razumijem sto se mora desiti da ovo cudo od kompanije otkljuca svoju vrijednost…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Da sam kroz 2023. imao samo ADRS-R-A i nijednu drugu dionicu, portfelj bi mi daleko više “vrijedio”, tj. dionice u njemu imale daleko veću cijenu od mojih aktualnih.

pa ok, da, nesto je narastao… ali ako gledamo 5 godina… lose. Ti si imao peh sto si pickirao ERNT kojeg ovi fond maheri unistavaju vec godinu dana… ali to ce se uskoro promijeniti cim sjasu. ERNT ima odlican potencijal ove godine.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Nije bio samo peh, bio je i inat. Išao sam kontrarnom strategijom. A i  nedostatak interesa od strane većih. Ulazio je i onaj PBZ dosta jako, a kasnije i g. Vuleta, ali nije bilo onog bitnog interesa, a to je interes institucionalnih ulagatelja, ergo fondova. Pogotovo čude ovi iz Top10, a još su čudniji bili kad su mogli krcat do 200 praktički do besvijesti. I sad mogu, ali po 5-7% skuplje nego tad.

Na NYSE vrijedi “don’t fight the FED”, a kod nas bi trebalo biti “don’t fight the fund meisters”.. Ali nije to samo kod nas, nego i inače. To je pogotovo razlog zašto većina trejdera pogubi novac na burzi.

eno opet stisli KOEI na 202… bio je i 214…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Većini ovdje ovaj članak  neće puno proširiti percepciju burze i ulaganja, ali sigurno ima i onih kojima  može malo pojasniti neke stvari.

 

https://lidermedia.hr/financije/najcesce-greske-kod-ulaganja-na-trzistu-kapitala-155220

200 kom prodaja na KODT povlastenoj… kad je likvidnost bila visoka tamo na 1100 valjda mu se nije upalila lampica.. sad se pali na jedvitoj likvidnosti izloziti 200 kom 😀

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Da li se konačno bude Rivp i Etnt?

New Report

Close