Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lucijan, 21.12.2023. u 15:00

Ako CROBEX ostane iznad 2500, mediji objave kako je u godinu dana poratao 30 %, dionice na burzi i vise, neke i po 100 %…pocet ce se vracat “mali” ulagaci (…)

Lucijane, jest li Vi naručili naslov u prilogu? 😀

https://www.fondovi.hr/clanak/indeksi-zagrebacke-burze-skocili-na-rekordne-razine

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

havi2, 20.12.2023. u 17:30

 








Ak sam dobro izracunao, do sada je ove godine protrgovano dionica na zse za cca 278 miliona kuna .

Dobro ste izracunali, samo ste ostali u staroj valuti, kaze ovdje 245M eur do kraja studenog, znaci cca nesto ispod 300M do kraja godine:

Država se ‘sjetila’ burze, hoće li pasti u zaborav nakon izbora?

Znaci 300 milijuna eur prometa na ZSE prema 3+ milijarde eur u obveznicama, terzorcima i HPB stednji koje su se slile od “obicnog puka” u zadnjih godinu dana.

Bozicna zelja mi je da krene taj potocic sa stednje prema ZSE. Definitivno vidimo da se marketing odraduje, izbori stizu, najava ulaska u OECD, emerging market status…

Zar nije teže zaraditi na nečemu ako se puno ljudi time bavi?

Ne vidim jeftine dionice kao nešto loše, pogotovo ako su dividende redovite i pristojne. S vremenom svejedno cijene odu gore, jednom kad se dobit nagomila.

Nisu sve dionice u nas jeftine, ali dobar broj jest, od kojih njih nekoliko od dosta kvalitetnih kompanija. Pogotovo kad uzmemo u obzir inflaciju.

A nije ulaganje na burzi za usporedbu sa popravljanjem cipela ili prodajom bureka.

Kako cemo zaraditi ako ne dolazi novi kapital?

yieldchaser, 22.12.2023. u 11:30
Nisu sve dionice u nas jeftine, ali dobar broj jest, od kojih njih nekoliko od dosta kvalitetnih kompanija. Pogotovo kad uzmemo u obzir inflaciju.
Koje dionice su sve jeftine ili umjerene cijene? Možete navesti 5-10 dionica koje prema Vašem mišljenju spadaju u tu kategoriju?

 

PLAG, ERNT, Končar Distovi, ali i majka im, VLEN(Q4’22. stvara distorziju P/E-a jer je namjerno napravljen masivan gubitak). HPB jeftin, ali treba opreza. Ni Ivanina Medika nije skupa, dapače.

Dosta toga je već “odradilo rast” i pitanje je kad će i kud će “opet”. ZABA je po P/B dosta skupa banka pa kako rastura ove godine.

Nije ovo preporuka za kupnju navedenih dionica. Neke od navedenih imam, neke sam imao pa više nemam. Neke koje sam imao, a nisam naveo, možda ću opet imati – SPAN, ATGR – nisu jeftine, ali zbog rasta. ATGR je po P/S i jeftin. SPAN…eh… dobra je kompanija, ali moramo to pratiti.

Sve ok. Ne kazem da pitanja nemaju smisla nego me vec toliko nervira cerp i sve sta se upravlja iz centralnog komiteta da samo zelim da se sto prije maknu. Sa svih dionica.
Da li se nekad podilazi nekome? Sigurno. Ali u slucaju RIVP, mali dionicari su mogli kupovati i ispod 3€ za vrijeme korone. A i dosta dugo je cijena bila oko 4€. Sad ako cerp proda nekom paket od 8-9M eur po 4,5, ne smeta mi. Samo da odu. 🙂

Čudno da nitko ne pita koji je zadnji dan kupovine da uđe u ovu godinu? To je svake godine tema.🤔

Sretna Nova Godina svima!

Danas prodaju oni koji su čekali ovu godinu da im ne uđe u prošlu godinu porez na dobit, već u ovu. A trebaju im novci za nešto drugo, naravno.

Bit ce dobro ako ipak ne rasprodaju zbog ocekivanja u ovoj godini, a ona bas i nisu sjajna. https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/svijet-od-katastrofe-dijeli-jedan-pogresan-korak-zbog-ovoga-bi-mogli-otklizati-u-kaos-15410939

Najnovije vijesti iz Kine dodatno produbljuju rizike. https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/sokantno-razotkrivanje-profesor-progovorio-o-pravom-stanju-stvari-u-kini-eksperti-u-cudu-15411759

ok ovo je najludjih 7 dana mog zivota u petnaestogodisnjem suzivotu sa ZSE 😀

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close