Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zna li netko što se dešava sa hpdg? Prodaje gotovo da nema, 10 posto u plusu?

Bilo je i vrijeme.

Slo IFond kupio hoteli novi. 45 mil. eura.

Meni se čini da djeluje poruka EU da se privatizacija ubrza/nastavi. Cerp prodaje udjele u rivp.

To su sad Medora hoteli. Ja kupio hpdg 2005.g. Po nekih 150 kn. Nominala je bila 700 kn. Ali štamparija je radila 2008 g kao i na drugim dionicama.

ovaj fond na KODT-u je glavni klaun svijeta klauna u kojem sve vise zivimo. Jel kapavac ili hripavac ne znam ali neku bolest imaju sigurno kad se ovako ponasaju. Sta takav jedan fond ne moze naci nekog kupca i nek se rijese tog kostura u ormaru kojeg vjerojatno slucajno imaju jer je netko umjesto bida stiso ask pred 7 godina… Ispod 2000 komada su, negdje na kolicini Hitlerovog dolaska na vlast 1930-tih

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

evo krenulo… valjda treba pisati da bi se nes pokrenulo…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Evo Crobex-a na 2500 gdje nije bio zadnjih 5 godina !:). Samo nek se održi.

Još malo činjenica na dnevnicima..u medijima…pa da te  preostale “medvjede” istjeramo iz zimskog sna puno prije proljeca.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Jer još nekog zeza PBZ investor? Nudi umjetnu inteligenciju, neda ući.🤔

Crobex na 2500+, u zadnjih godinu dana imamo preko 1 milijarde upisa trezorskih zapisa i preko milijarde na HPB stednji za 3%.

Od 1.1. HPB smanjuje kamatu na 12 mjeseci, a ZSE nudi mnoge prilike s dividendnim prinosom preko 3%…

Kad bi bar pola milijardice uslo uz ZSE di bi nam CROBEX bio? 🙂

maro77, 20.12.2023. u 15:23

Crobex na 2500+, u zadnjih godinu dana imamo preko 1 milijarde upisa trezorskih zapisa i preko milijarde na HPB stednji za 3%.

Od 1.1. HPB smanjuje kamatu na 12 mjeseci, a ZSE nudi mnoge prilike s dividendnim prinosom preko 3%…

Kad bi bar pola milijardice uslo uz ZSE di bi nam CROBEX bio? 🙂

Ak sam dobro izracunao, do sada je ove godine protrgovano dionica na zse za cca 278 miliona kuna .

Lucijan, 20.12.2023. u 13:45

Evo Crobex-a na 2500 gdje nije bio zadnjih 5 godina ! 🙂


Podravka. Zagrebačka banka. ATRG.Nešto sitno HT. (Nadopunite i/ili ispravite.)

Jedan od pokretača CROBEX-a s velikom težinom u indexu (10,36%) je i RIVP  koja je relativno nedavno još bila na niskih 4,14 eura, od tada se probudila i danas je završila na najvišoj cijeni u zadnjih godinu dana tj. na 4,63 eura. Trend uzlazni.

Ostale sastavnice Crobexa, koliko vidim ovlaš, su u zadnje vrijeme uglavnom stagnirale, kretale se bočno, neke su čak lagano padale.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Lako za crobex, glavno da ono kaj imamo u portfelju raste. Naravmo ak je netko u indexnom fondu, njemu odgovara da index raste.

CROBEX je indikator trzista za “siroke mase ” a bez njih nece bit rasta ni ostalih dionica.

Kratkotrajno, prebacivanjem iz jedne u drugu , da , ali nesto znacajnije , ne.

Ako CROBEX ostane iznad 2500 , medij objave kako je u godinu dana poratao 30 %..dionice na burzi i vise..neke i po 100 %…pocet ce se vracat “mali” ulagaci pa ce i te vase dionice dobit podrsku rasta.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close