Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lojtra, 23.05.2021. u 06:16

Sve čine da nas otjeraju s burze. Kakva če to burza biti bez malih dioničara?

 

 

 

 

 

 

 

 

To će biti HDB, iliti hrvatska dogovorna burza

Možda ovo donese malo života na ZSE

Domaći informatički div na korak do izlaska na burzu

Ignore: KressoM, delux

avax10, 26.05.2021. u 15:18

Možda ovo donese malo života na ZSE

Domaći informatički div na korak do izlaska na burzu

treba nam svježih kvalitetnih izdanja na burzi-barem 4-5 svake godine da bi burza išla naprijed jer ovo kako je sada nema više smisla

Ovo bi bilo odlično

Zašto država ne reagira? Još ništa od osobnih ulagačkih računa koje zaziva ZSE

 

Ignore: KressoM, delux

avax10, 27.05.2021. u 18:33

Ovo bi bilo odlično

Zašto država ne reagira? Još ništa od osobnih ulagačkih računa koje zaziva ZSE

 

Bi, ali s obzirom  gdje živimo, neće zaživjeti.

08.06.21

Na zse danas 171 transakcija !

Dno dna trgovine , onih koji je vode ili moze nize ?

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Što mislite kako bi se ova inflatorna kretanja odrazila na naše blue chipove?

Gledam ove priče iz Amerike gdje pojedini ‘analitičari’ tvrde da je ovo prolazna inflacija. Nisam siguran u to jer karakter inflacije nikad nije prolazan, dapače uvijek se duže zadržava s nama. Samo je pitanje intenziteta, a trajanje je uvijek dugo.

Stvarno nemam znanja ni iskustva za odgovorit…ali posto sam vec dugo siguran da ide jaca inflacija evo nekih mojih zakljucaka/opazanja/urbanih legendi:

1. Shipping bi trebao biti najbolji sektor za ulaganje u razdoblju inflacije jer mu se imovina sastoji od sirovina, prevozi te iste sirovine, a troskovi poslovanja su u potpunosti izolirani od direktnih inflacijskih troskova

2. Kazu preko bare da su banke super u inflacijskim vremenima (osobno, ne kuzim zasto; pogotovo sad kad su banke puna kesa koji realno, zbog inflacije, vrijedi manje; mouda misle da su dobre jer ce centralne banke bit prisiljene dizat kamate sto je dobro za banke…stvarno ne znam…tko zna materiju volio bih da mi objasni)

3. Turizam ne bi trebao biti znacajno pogodjen; glavni trosak su mu zaposlenici pa tu ne vidim velike probleme; mozda jedino kod odrzavanja i izgradnje hotela zbog vecih troskova

4. Proizvodna drustva (VLEN, ADPL, KODT) mogla bi bit jace pogodjena pogotovo u kracem roku; u duzem roku rast troskova ce se prebacit na krajnjeg kupca

5. IT sektor i komunikacije ne bi trebali imat nekih problema

6. PODR i ATGR bi isto trebali proc bezbolno

7. Gradjevinski sektor bi mogao stradat, pogotovo veliki sustavi…

Smatram da je ulaganje u dionice najbolja obrana od inflacije…samo treba izbjegavat sektore gdje su troskovi direktno vezani uz sirovine, a to su vecinom proizvodna drustva kojih kod nas skoro ni nema…

Ovo je moje misljenje i uopce nisam siguran da je tocno, dapace sigurno ima “puno rupa” pa molim sve kolege da mi potvrde/demantiraju/objasne kako stvari funkcioniraju…tnx

Rastimo zajedno...

Ja mislim da vece inflacije neće biti. Pogotovo sokova.

Inflacija je inace već sada tu.

Marielena, 15.06.2021. u 22:32

Ja mislim da vece inflacije neće biti. Pogotovo sokova.

Inflacija je inace već sada tu.

https://net.hr/danas/svijet/mracno-upozorenje-najvece-njemacke-banke-svijet-sjedi-na-tempiranoj-bombi-b1a85c92-ce69-11eb-8ffb-560801fed869

Ignore: KressoM, delux

avax10, 16.06.2021. u 09:32

 





Marielena, 15.06.2021. u 22:32



 

Ja mislim da vece inflacije neće biti. Pogotovo sokova.

Inflacija je inace već sada tu.

 



 

https://net.hr/danas/svijet/mracno-upozorenje-najvece-njemacke-banke-svijet-sjedi-na-tempiranoj-bombi-b1a85c92-ce69-11eb-8ffb-560801fed869

I ja smatram da ce u jednom trenutku doci do globalne recesije.

Ali smatram da ce ove i iduce godine svjetske burze rasti.

Smo probili 2000 bodova?

New Report

Close