Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kažem za brokerski program, kompjuter sam izbaci ukupnu dobit po dionicama. Čemu da si sam računam.

PwC: U 2021. slijedi rekordno brz rast, oporavak neće biti jednak za sve, najavljena i moguća prekretnica

Do kraja godine ili početkom 2022. globalno gospodarstvo trebalo bi se vratiti na razine proizvodnje prije pandemije uz rast od oko 5%.

Gdje vidjeti prosječnu cijenu pojedine dionice od jučer? Skriva se ko zmija noge.

https://zse.hr/hr/cijene-vrijednosnih-papira/36

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Neznam gdje to vidiš na zse ali ima na moje dionice.

Seeker, 11.01.2021. u 14:39

 





migmig, 09.01.2021. u 10:18



 

Ima li tko neki naputak za prijavu poreza na dobit. Nisam ga radio 1g pa vec zaboravio. Jpdd formular, uplatnica na grad samo me buni ide li 12% pa extra jos prirez porez ili???

Ne mogu naci stare uplatnice.

 



 

JOPPD ispuniti do kraja veljače.

Platiti 12% + prirez.

https://www.rbainvest.hr/documents/228397/321236/Bro%C5%A1ura-porez+na+kapitalne+dobitke+1.2020/ffe30ab0-bcb2-37ec-0a3e-bf3dc259ec81?version=1.1

 

Ovo je primjer za prošlu godinu.

 

 

Kolega, ovo se radi o udjelima u fondu a ne dionicama. Jel to onda isto?

Hvala!

Pff…ja ću popunit i poštom preporučeno s crvenom povratnicom na nadležnu ispostavu Porezne uprave. Moja realizirana kapitalna dobit je doduše vrlo mala, bar iz moje perspektive. Uglavnom sve držim, a što sam prodavao od udjela, gdje je realizirana dobit bila velika(za obvezničke i mješovite fondove), držao sam najkasnije od 2017., samo duže od toga..


@lojtra

Isto je, drukeru. Zakon o porezu na dohodak, vidi čl. 67 st. 8. Spominje se termin ‘financijska imovina’. Dakle i udjeli i dionice i obveznice i ostali vrijednosni papiri.

U poreznu se ne upisuje plaća odnosno mirovina?

burze u cijelom svijetu toliko su pregrijane da se sve dimi i kad plane urušit će se kao kule od karata jer su rasle na jeftinom posuđenom novcu, a  nalaze se na dugoročno neodrživim razinama i kad dođe korekcija bit će brutalna kao ona lanjska . ja sam zato zatvorio većinu dioničkih pozicija i prelazim u cash na duže vrijeme..

Ja ostavio samo građevinare.

Turisti odradili najvise.

Građevinari nesto sitno.

Brodari skoro pa nista.

hrvalin, 15.01.2021. u 15:48

burze u cijelom svijetu toliko su pregrijane da se sve dimi i kad plane urušit će se kao kule od karata jer su rasle na jeftinom posuđenom novcu, a  nalaze se na dugoročno neodrživim razinama i kad dođe korekcija bit će brutalna kao ona lanjska . ja sam zato zatvorio većinu dioničkih pozicija i prelazim u cash na duže vrijeme..

Sjećam se kraja 2008.
Jedan kolega sa foruma, da ne spominjem imena, isto to je rekao.
Svi smo ga “pljuvali”, ali nakon samo pola godina mi ostali smo lupali glavom u zid.
U par mjeseci zahvaljujući brzoj (hahahaha) reakciji, izgubio sam više od trećine vrijednosti u dionicama… redom IGH, LEDO, ATPL, i tako redom.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

New Report

Close