Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jak promet danas 180000

dali netko ima info kad se ova burza gasi?

hpb2020hpb, 06.07.2020. u 13:05

dali netko ima info kad se ova burza gasi?

I strane su mrtve.

Sell in May and go away.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Ne znam što se čeka, neovisno o opredjeljenjima, sad je barem sigurno da je vlada opet stabilna i da neće biti potresa.

Uz to turizam ide naprijed, promet cestama je na 70% prošlogodišnjeg, što je i više nego odlično.

Dakle svi loši scenariji su izbjegnuti, tako da sad burza može krenuti prema gore.

Danas je već trebala biti jača reakcija, ali vidjet ćemo sada u sljedećim danima.

Tako je. Vrlo brzo ćemo imati stabilnu Vladu, što me je iznenadilo, al neka, to je u ovim uvjetima jako dobro i bitno. Baš sam pomislio da će danas sve povući gore. A ono, slabo i neodlučno. Ipak, 7. mjesec je, ništa čudno.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Jel ja to dobro vidim, Kinezi danas povukli skoro 6% gore… Hong Kong skoro 4%…svi ostali rasli od 1,5% do 2,5%…Gdje je bisakovi da javi kako je to lose i da samo sto nije okrenulo u minus….

 

Mi, po starom taljigamo s malim prometom i neodlucnim investitorima…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

mi sad prvo trebamo odradit jednu dobru korekciju od jedno  minus 6-8% i onda se vratiti u plus 0,01% i tako u krug dok vrijednost portfelja ne dosegne 0 kuna

 

Zar ne vidite gdje je greška? Pobjeda HDZ-a. Rekao sam vam, ako oni pobijede, ćao burza. Njih zanimaju samo nekretnine.

Pravi potez vlade bi bio da svakom ulagaču da 100000 kn bezpovratna sredstva s uvjetom da za njih kupi dionice u roku od mjesec dana ili ih natrag uzima k sebi s brokerskog računa.

lojtra, 07.07.2020. u 09:32

Zar ne vidite gdje je greška? Pobjeda HDZ-a. Rekao sam vam, ako oni pobijede, ćao burza. Njih zanimaju samo nekretnine.

greška je u nama koji smo ostali na zse

evo na slici sve rečeno koja smo mi WC

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

lojtra, 07.07.2020. u 09:32

Zar ne vidite gdje je greška? Pobjeda HDZ-a. Rekao sam vam, ako oni pobijede, ćao burza. Njih zanimaju samo nekretnine.

Kada splasne euforija oko izborne pobjede i kada za dva tri mjeseca podvuku crtu ispod turističkih i inih prihoda, onda dolazi otrežnjenje i muka. Ako ne budu na vrijeme počeli rezati na rashodima države bankrot će pokucati na vrata već na proljeće 2021 godine.

Većina vladajućih političara a i ekonomskih analitičara još uvijek nije svjesna rupe u proračunu koja će se otvoriti ove i početkom iduće godine. A na proljeće 2021 ako predsezona zakaže i bude očito da ni tada nema ništa od oživljavanja turizma, jadna li nam majka svima redom. Sve se oči uprle u Evropski novac i puste milijarde Eura a iskreno rečeno drugog izvora ni nema za Hrvatsku. Kada bi to kojim slučajem propalo istog momenta smo u bankrotu. Zašto se to libi bilo tko otvoreno reći a svi znamo da tako stoje stvari.

New Report

Close