Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nitko ništa ne piše iii nam nedaju?

Sve manje ljudi pise?!

Sta bi tribalo pisat po cijeli dan i nista drugo ne radit?!

Ti pises svakih 15min.

 

plavi01, 08.05.2020. u 16:01

taman dođeš k sebi a onda

https://www.seebiz.eu/ekonomija/dosad-najpesimisticnija-prognoza-bdp-bi-mogao-potonuti-i-20/231679

https://www.poslovni.hr/hrvatska/u-hrvatskoj-jos-36-novih-slucajeva-ukupno-2161-zarazenih-4231038

siuacija je loša, to je jasno, a najgore za gospodarstvo tek dolazi kad prođe ova mršava sezona s ogromnim padom turizma i eksplodirajućom nezaposlenosti na jesen…burza će sve to anticipirati već od ljeta nadalje novim padovima… ja sam zato maknuo sve kupovne naloge i polako ću prodavati većinu dionica koje još imam jer imam nakon što prođu ljetni parlamentarni izbori , nova vlada će pobacati van sve kosture iz ormara…dočekati to u dionicama moglo bi biti jako opasno….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

praktički je nemoguće predvidjeti kako će burza reagirati. CROBEX se bio srušio na 1400 i korigirao na ovu razinu. koliki pad možemo očekivati na ljeto? na 1300? niže? ili nazad na 1400? zašto je opasno dočekati taj pad? dok jednom ne smrkne, drugome nemre svanut. to je možda noćna mora za jednoga, a za drugoga je to dobra prilika.

vidiš kol. zorangutan , ja baš na to računam, i upravo radi svega toga što si naveo, imati poziciju  u nekim dionicama bi moglo postati vrlo zanimljivo

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

crno nam se piše

https://www.poslovni.hr/kolumne/za-gospodarske-nedace-koje-stizu-nakon-pandemije-cjepiva-jos-nema-4231468

zorangutan, 11.05.2020. u 12:47

 









plavi01, 08.05.2020. u 16:01



 

taman dođeš k sebi a onda

https://www.seebiz.eu/ekonomija/dosad-najpesimisticnija-prognoza-bdp-bi-mogao-potonuti-i-20/231679

https://www.poslovni.hr/hrvatska/u-hrvatskoj-jos-36-novih-slucajeva-ukupno-2161-zarazenih-4231038

 



 

siuacija je loša, to je jasno, a najgore za gospodarstvo tek dolazi kad prođe ova mršava sezona s ogromnim padom turizma i eksplodirajućom nezaposlenosti na jesen…burza će sve to anticipirati već od ljeta nadalje novim padovima… ja sam zato maknuo sve kupovne naloge i polako ću prodavati većinu dionica koje još imam jer imam nakon što prođu ljetni parlamentarni izbori , nova vlada će pobacati van sve kosture iz ormara…dočekati to u dionicama moglo bi biti jako opasno….

slažem se..ne kaže se bezveze “sell in may…”

Samo što May ove godine dolazi 2 mjeseca kasnije jer smo toliko bili zamrznuti zbog korone.

Dionice koje su podcijenjene ce rasti. Ono sto ne vrijedi ce padati. Jako jednostavno.

Npr transport, autoindustrija i turizam ce tek potraziti dno. Ali isto tako imate dionice koje solidno posluju, a na samo 0.4 BV. Te bi moglw procvjetati jer ce se investitori bazirati na onome sto vrijedi.

I dalje mislim da su Podravka, Atgr, Kodt, Saponia, Lkpc, TPNG, HT ….ima tu jos dionica…nepravedno valuirane.

S druge strane neke dionice ce biti jako pogodjene u ovoj krizi i doci na rub postojanja, tipa svi turisti odreda, brodari i secerna industrija.

Ovaj put bi iskljucio gradjevinu jer po meni oni imaju priliku u trenutnim okolnostima

 

Eto-Vas čim vani malo okrenu u minus.

A znamo koliko visoko su već otišli od dna, dok se mi skoro nismo pomakli na većini dionica.

Također, Zse od 15,30-16,00 radi paralelno sa Usa burzama, tako da mi već padnemo prije zatvaranja ako vidimo da su oni u minusu.

Ali kako sam već ranije pisao, prema nekima poput vas mi bi trebali pasti kad vidimo da su oni zatvorili u minusu prethodni dan, pa onda opet ako vidimo da su im futuresi u minusu, pa onda opet kad otvore samo trgovanje…

I tako u krug, dakle zbog jednog te istog njihovog minusa mi padnemo u tri stupnja. Zato i zaostajemo za njima toliko.

 

Kolega dragi mi od 2007.g. nemamo W oporavak vec L.

Da bi se dogodio veliki rast nuzne su reforme i manja represija drzave prema poduzetnistvu.  Da bi to bilo moguce trebaju projekti,puna zaposlenost i pravedniji odnos kapitala prema radnistvu. Npr jedan radnik radi vrhunski rezultat a drugi slab zasto da imaju istu placu. Nasi poslodavci ne znaju vrednovati rad i to je jedan od vecih problema. Jer tako i vrijedan radnik prestaje raditi koliko moze vec dostatno. Vani se vrijedan radnik stimulira kroz odlicnu placu i beneficije, a los otpusta. Na taj nacin se podize puna radna iskoristivost.

Imamo prevelik drzavni aparat, veliki nedostatak imvesticija i preveliko oporezivanje. K tome rodbinske, politicke veze, marčapija i prevarantstvo.

Trenutna situacija je ovakva jer imamo lose vodjenje.

Npr vecina privatnika zbog velikih poreznih davanja izvlaci lovu. I dodje kroza i naravno otkazi. Moze biti 10 zlatnih godina i 1 losa i svi radnici na ulicu. Razlog je represija, placanje PDV unaprijed i losa politika vodjenja. Ne sprema se u rezerve vec novac izvlaci jer drukcije bi dobit bila nikakva. I dalje mislim da je u prosjeku svaki Hrvat vrijedan radnik.

Da se organizacijski i drzava i privatnici posloze kako treba bili bi kao Svicarska.

 

Korona prošla, na sve strane optimizam,pomoć EK, turisti se vraćaju, već iduće godine veliki rast. Dajte malo optimizma , ne prodajte dionice, to je masonima i bio cilj.

New Report

Close