Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KATASTROFA PRED VRATIMA!

MJERE ZA KRIZU

U TIJEKU JE SJEDNICA VLADE Plenković: ‘Po prvi puta ću ovo javno reći, očekujemo da će hrvatski BDP na godišnjoj razini pasti 9,4 posto!'


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/u-tijeku-je-sjednica-vlade-plenkovic-po-prvi-puta-cu-ovo-javno-reci-ocekujemo-da-ce-hrvatski-bdp-na-godisnjoj-razini-pasti-94-posto/10260394/

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

zorangutan, 30.04.2020. u 09:15

 





amarananab, 29.04.2020. u 14:44



 

 









zorangutan, 29.04.2020. u 12:05



 

 

@tovarish

slažem se da sada nije vrijeme za ulaz u dionice jer su sepraktički sve već poprilično odbile od dna…tko je kupio na dnu može riskirati pa ih držati, ali ulaz po ovim cijenama jest rizičan… zato također čekam novi pad/dno za dokup dionica koje me zanimaju, a do tada samo promatram….

 

 



 

Vi promatrate kako drugi trguju još od pada Agrokora. Mogli bi se zaposliti kao profesionalni “dionički promatrač”!

 



 

e moj bananko, da si u 2019. izvrtio i zaradio para kao ja, sam bi sebi govorio vi…umjesto da trguješ i zarađuješ, pametuješ po forumu nekakvim olinjalim doskočicama…znam da ti nije lako jer nižeš gubitak za gubitkom, ali to si sam kriv jer nikako da shvatiš da ulaganje nije posao za tebe….odi u farmere pa obrađuj zemlju, bolje će ti biti…

p.s. ajde ako se usudiš priznati napiši koliki ti je minus na dalekovodu koji je danas je išao po najnižoj cijeni u povijesti (ATL)!!! 👎😘

Istina boli, a živci su Vam tanki. Vrlo loša kombinacija za ulaganje.

 

Kad se burze krenu opet crvenjeti….u ponedjeljak bi moglo biti gadno.

https://www.vecernji.hr/vijesti/bdp-u-eu-pao-za-35-posto-u-prvom-tromjesecju-a-to-je-tek-pocetak-pada-1398471

Ignore: KressoM, delux

Crveni se samo Crobex, Usa još malo na razinama prije Korone.

Dokle god imamo uhljeba koliko imamo i bez rezova u javnom sektoru, nema tu neke sreće. Kakva Država, takva burza.

Kad se poduzetnici bore za svaku kunu, a umiješa se religija i zabrani im rad nedjeljom. A nedjeljom se ljeti u turizmu ostvaruje mnogo više prihoda nego li radnim danom, sve je jasno.

Krizni Stožer si je zabio autogol u produžecima.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

forumas., 30.04.2020. u 15:28

Crveni se samo Crobex, Usa još malo na razinama prije Korone.

USA je završila oko -1% a futuresi nagovešćuju novi pad u ponedjeljak..ako se lavina pokrene kao pred mjesec dana 😲

Zaista mi nije jasan optimizam koji drži neke od forumaša. S obzirom na situaciju u državi i na sve ono loše što će nas stići u idućim mjesecima  ,s obzirom da će se vladavina HDZ-a  vjerovatno nastaviti , što u prevodu znači nastavak agonije i nepoduzimanje ključnih reformi,puno veći su izgledi da će Crobex kliziti prema 1000 .

johnfoxx, 02.05.2020. u 11:41

Zaista mi nije jasan optimizam koji drži neke od forumaša. S obzirom na situaciju u državi i na sve ono loše što će nas stići u idućim mjesecima  ,s obzirom da će se vladavina HDZ-a  vjerovatno nastaviti , što u prevodu znači nastavak agonije i nepoduzimanje ključnih reformi,puno veći su izgledi da će Crobex kliziti prema 1000 .

 

a koje bi to točno ključnr reforme bile? pa s HDZom na vlasti imamo proračunske suficite iz godine u godinu. Upravo takva fiskalna situacija koja je direktna posljedica sposobnog premijera i ministra financija nam uvelike olakšava ovu vrlo tešku situaciju.

Valjda bismi trebali opet one nesposobnjake koji samo nove poreze znaju nabijat i predstečajne ‘nagodbe’ smišljat? Ili tamburaša koji pjevat i svirat zna, ali govorit ne zna? Oće nas oni usrećit?

Koji god da dođu, ne piše nam se dobro. I ovi kakvi god da jesu, dobro izgledaju kad zamisliš Beru ko premijera.

Korona je odnijela lovu iz države koja se ionako na godišnjoj razini “krala” iz proračuna . Godišnji proračun RH ne smije biti veći od 100 milijardi kuna. Pošto su za ovu godinu prije izglasali proračun od 147 milijardi znači da ima i viška ako se izuzme “kradeno”. Od rata do sada isparilo je na taj način najmanje od 500 do 700 milijardi. Tko je krao krao je. I opet će ali daleko manje.

 

Dovoljno je pogledati samo usporedbu visine proračuna od 1995 godine do danas i rasta duga. Sve nas je manje a država sve više troši. Na koga?

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

amarananab, 04.05.2020. u 11:47

Dovoljno je pogledati samo usporedbu visine proračuna od 1995 godine do danas i rasta duga. Sve nas je manje a država sve više troši. Na koga?

 

 

to je i mene uvijek opčinjavalo. čak sam od jednog tipa jednom prilikom čuo da nam je proračun rastao zato jer smo krajem devedesetih i ranih 2000ih imali golemi rast. realno, moglo se bilo što s tim viškom novca. moglo se kupovat zlato, banalan primjer…sad ga ni nemamo. Rohatinski je prije Vuje rasprodao dosta, a u ovoj situaciji bi nam itekako dobro došlo.

New Report

Close