Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

NaBiduAsku, 16.04.2020. u 09:45

jel se to počelo naplaćivati na Moje dionice Top 10? E pa stvarno. https://www.mojedionice.com/trg/dionicari.aspx

meni radi normalno, da nije problem kod tebe

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Pa upravo je jučer ili prekjučer netko iz vlade spominjao mogućnost ukidanja poreza na kapitalnu dobit.

Sad je prilika, ako je sad ne ukinu, neće nikada.

Ja očekujem da će je vjerojatno ukinuti kao poticaj.

nikad nije trebalo ni uvodit porez na kapitalnu dobit niti je trebalo uvodit porez na dohodak od kapitala. prihodi od toga su minorni u usporedbi sa štetom koja je napravljena TK. u Hrvatskoj treba porezne zakone dignut u rang organskih zakona pa neka se donose 2/3 većinom u Saboru. to bi napravilo jedan kruti porezni sustav kakav strani investitori preferiraju. ovako ih konstantno odbija pomisao da se kod nas to svako malo mijenja kako dođe koja vlast…kriptokomunisti su već 2012. počeli puzajuće uvodit te poreze, a jedino s realnim porezom na nekretnine nisu uspjeli. ne zato jer su izgubili volju da nas sve ogule, nego jer je to kod nas u praksi gotovo nemoguće provesti.

redizajnlos, 16.04.2020. u 10:17

Samo 4 transakcije u  45 min. Nešto ne štima ili? Skupo za kupiti, jeftino za prodati?

vrh odbijanca..sljedi novi zaron

kakvo simultano rušenje indexa u par minuta… malo po bidu PODR, ATGR, HT, ERNT, ZABA i etogac -0,89%

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

forumas., 16.04.2020. u 12:16

Pa upravo je jučer ili prekjučer netko iz vlade spominjao mogućnost ukidanja poreza na kapitalnu dobit.

Sad je prilika, ako je sad ne ukinu, neće nikada.

Ja očekujem da će je vjerojatno ukinuti kao poticaj.

Glavno da su nas oderali porezom na 2019., a sad i da ukinu za ovu godinu slaba bi bila korist jer dobit će ostvariti malo ulagača zbog krize. Bolje bi bilo da omoguće prijenos ostvarenog gubitka iz jedne u drugu godinu, a ne kad imaš dobit da te država odere, a kad imaš minus onda je to samo tvoj problem!

Ignore: KressoM, delux

Onda mi koji trgujemo od 2003,2004 g nebi nikad zrebali platiti porez, jer nikad si nećemo vratiti te novce. To bi bilo ok.

Da bi bolje razumjeli trzista kapitala i ne trgovali uzaludno (svakih sat vremena) nego investirati, bilo bi dobro se s vise strana informirati. Mislim da sam ovo negdje spomenuo, trzista su preplavljena novcem usljed jeftinih kredita, bankama se smanjuju profiti (ne kod nas, zbog kamatnih stopa), moguca inflacija i pad vrijednosti novca, biznis vrijedi vise od novca. Koliko god vam se cinilo da ovo nema veze sa zse, trebali bi znati da svi zele isto

https://www.barrons.com/articles/buy-stocks-now-says-investing-legend-burton-malkiel-51586961967?siteid=yhoof2&yptr=yahoo&fbclid=IwAR0ET_dIEC5vE1K4oUPZEJE_E4lr_Q62Jp6q4evsW7EXg2_EqIi4vq2M7ks

Većina ne želi prodati po bidu a isto tako većina ne želi kupiti po asku.  Trebalo bi izmisliti neki prostor između bida i aska u kojem bi se moglo prodavati direktnom nagodbom između kupca i prodavača preko video linka cjenkanjem kao na pijaci u turskoj. Jedan oblik video aukcije! 🙂

A jada od burze. Porez na kapitalnu necu ni komentirati najveci debilizam ikad s obzirom na zse. Ali kakvi nam janjicari vode drzavu protekli 30 godina nije ni cudo.

Potražnja za novim automobila u Europi se strmoglavila, Hrvatska ne zaostaje

nova 23 slučaja gripe u rvackoj, smjesta zatvoriti sve u karantenu. ubijmo gospodarstvo zbog fejk virusa.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close