Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Invest, 14.04.2020. u 10:45

@yieldchaser

slabo me pratiš, objavio sam na temi otkrivamo portfelje 01.04. da imam:




Invest, 01.04.2020. u 15:28



Portfelj na ZSE:

 

40% cash

30% atgr

20% ht

10% zaba

5% adrs2

5% hpb

 

više manje je ista situacija i sada…

 

solidno. oprosti što te ne pratim. a i da sam vidio tu objavu, ipak je bila na 1. april pa ne bih bio siguran šališ li se ili si ozbiljan. iako kod tebe češće i nisam siguran nego jesam. nego reci, kako ti se čini ZABA po 52kn? da se ne bi zatvorio uskoro ovaj prozorčić pa da nam ne bude žao. skuplja je pet kuna od dna, ali opet puno jeftinija od onih monstruoznih 68 s početka godine.

Pratim i kupujem iskljucivo jeftino dionice firmi koje se bave izvozom. Ono sto posluje na nasem trzistu prepustam drugima (exc. ht).

yieldchaser, 14.04.2020. u 14:30

 





Invest, 14.04.2020. u 10:45



 

@yieldchaser

slabo me pratiš, objavio sam na temi otkrivamo portfelje 01.04. da imam:




Invest, 01.04.2020. u 15:28



Portfelj na ZSE: 

 

40% cash

30% atgr

20% ht

10% zaba

5% adrs2

5% hpb

 

više manje je ista situacija i sada…

 



 

 

solidno. oprosti što te ne pratim. a i da sam vidio tu objavu, ipak je bila na 1. april pa ne bih bio siguran šališ li se ili si ozbiljan. iako kod tebe češće i nisam siguran nego jesam. nego reci, kako ti se čini ZABA po 52kn? da se ne bi zatvorio uskoro ovaj prozorčić pa da nam ne bude žao. skuplja je pet kuna od dna, ali opet puno jeftinija od onih monstruoznih 68 s početka godine.

ZABA mi je skroz ok po 52 kn..Uzimao sam je 48-49 kn..Iako mi se ne sviđa što je bila pala na stress testu (ali pale su i druge banke).. Problem franka je više manje apsolviran, problem sa pranjem novca je zaboravljen.

S obzirom na krizu, sigurno će im porasti postotak loših i nenaplativih kredita, no između ostaloga i dodatno će im porasti plasmani (najviše baš državi), cijene kredita će porasti (najviše zbog pada bonitetnih ocjena koji nam slijede).

A u tim kombinacijama rasta kamatnih stopa te volatilnosti tečaja banke uvijek dobro prođu.

Jedini značajni rizik je postotak loših kredita koji će se stvoriti, a to je gotovo nemoguće izvana procijeniti.

Sve u svemu, ja sam potpora na kupnji na ispod 50 kn.. Danas sam čekao sa nalogom na 50 kn ali nisam dočekao..

jel se to počelo naplaćivati na Moje dionice Top 10? E pa stvarno. https://www.mojedionice.com/trg/dionicari.aspx

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Samo 4 transakcije u  45 min. Nešto ne štima ili? Skupo za kupiti, jeftino za prodati?

Tako nekako

 

A i prevelik spread izmedju aska/bida. Nitko ne spusta..nitko ne dize..Ili se proda po nudjenoj ili se kupi po trazenoj.

 

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

NaBiduAsku, 16.04.2020. u 09:45

jel se to počelo naplaćivati na Moje dionice Top 10? E pa stvarno. https://www.mojedionice.com/trg/dionicari.aspx

Ispravak. nije bilo promjena pa zato nema podataka. Ako se ide pojedinačno na dionicu i dalje se sve vidi.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

trgovanje je očekivano zamrlo jer se čeka neki novi momenat. većinu dana berem šparuge. pozz

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Gledam ovo naše tržište kako se “koprca” još od 2008 godine. Sjetim se  tadašnjeg ministra financija Linića koji je krizu liječio novim porezima i fiskalizacijom i njegovog “kuma” pomoćnika Šegona koji mu je pomagao u “deračini” građana i poduzetnika.

Ipak se nešto promijenilo od tada. Neki će reći nagore, a i ne može se uvesti više fiskalizacija jer već postoji. Jedino da fiskaliziramo već fiskalizirane račune.

Ako se sada u ovoj prilici države ne resetira  i reformira onda više neće ni postojati kao samostalna i suverena ni na papiru a kamo li u stvarnosti. Za divno čudo ne može se prigovoriti da sada mnogi zaista rade u tom smjeru. Moj prijedlog za oživljavanje tržišta kapitala i dalje ostaje: Ukinite porez na ostvarenu dobit pri trgovanju vrijednosnicama barem na neko vrijeme, da i ovdje nakon 10 godina barem malo oživimo! Privuklo bi to dodatni kapital na ZSE.

To za državu u konačnici i nije neka velika prihodovna stavka ali bi drugačije zvučalo u ušima ulagača i više i češće bi se trgovalo na ZSE-u.

oni bi oživljavali TK a nisu u stanju osigurati ni depozite građana kod brokerskih kuća… ako brok kuća propadne osigurano je samo 150 000 kn. Sad nek si u kešu sa 400 000 kn npr dobit ćeš 150 natrag hahha. Bolesno. Ja svako malo prebacujem s brok na tekući jer nikad se ne zna. Dno hebenog dna od burze.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Do podne, promet milijun kuna..

Strašno…

Opet smo se vratili na stari mode nikakvog prometa.

A taman je zadnjih tjedana postao zanimljiv promet…

New Report

Close