Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vani i kod nas:

prekjučer veliki optimizam,

jučer mali optimizam,

a danas, zna se, što slijedi….realnost!

 

Moje misljenje je da je turistima propala sezona do 7 mjeseca.

Mislim takoder da 8 mjesec nece biti ni upola proslogodisnjeg, sto radi manjeg broja gostiju sto sto radi pada cijene smjestaja.

Ali mislim da bi mozda 9mj mogao biti dobar, a 10 mj ugodno iznenaditi ako posluzi lijepo vrijeme.

Inace imam u portfoliju jrdnu turisticku dionicu.

Tržišta su aktivna.

Ali realnost je da će ovo jako dugo trajati.

Iz dana u dan je u svijetu sve više i više zaraženih usprkos svim mjerama i karantenama dok u međuvremenu gospodarstva neizmjerno pate.

A zamislite da se ukinu sve mjere i karantene i život vrati u normalu, koliko bi bilo onda zaraženih?

Dajte malo logike.

na svakog zaraženog je 0.25 izliječenih. taj dio populacije je prirodno ‘procijepljen’ protiv ovoga. ovo se da iskorijenit, bar u civiliziranome svijetu. što će biti u Indiji i takvim mjestima, to.je pitanje. Europljani će naći rješenje, a i Amerika. ako mogu istočni Azijati, možemo i mi. samo treba biti discipliniran i ne opirat se državi. i ne širit pesimizam. da nije bilo optimista, ljudi nikad ne bi izašli iz pećine. poslali smo više ljudskih misija na Mjesec, za Boga. riješit ćemo i ovo.

Čemu histerija? Svatko od nas je nekada u životu prebolio gripu, mislim da na kraju nitko neće uteći ni od korone, to se neće moći nikada do kraja iskorijeniti zato što je daleko lakše prenosiva. Prvi val straha od svake nepoznate bolesti je uvijek najjači a kasnije slijedi pomirenje sa neizbježnim. Danas se ljudi oko Vas osjećaju daleko lagodnije kada im kažete da imate rak nego koronu, a što bi Vi sami izabrali od ta dva zla?

Usput poglete ovog sindikalistu što nudi kao rješenje u zamjenu za smanjenje plaća javnom sektoru. Lik iz Alana Forda!

https://www.poslovni.hr/hrvatska/ribic-ideje-o-smanjenju-placa-javnom-sektoru-su-maloumne-treba-tiskati-novac-i-zaduzivati-se-4222022

Znači rješenje krize su dobri laserski ili još bolje 3D printeri i štampanje kunića!

strašno, kakva štetočina je taj čovjek.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Što mislite hoće li se opet dogoditi padovi preko 10%?

ohladi, 26.03.2020. u 08:47

Moje misljenje je da je turistima propala sezona do 7 mjeseca.

Mislim takoder da 8 mjesec nece biti ni upola proslogodisnjeg, sto radi manjeg broja gostiju sto sto radi pada cijene smjestaja.

Ali mislim da bi mozda 9mj mogao biti dobar, a 10 mj ugodno iznenaditi ako posluzi lijepo vrijeme.

Inace imam u portfoliju jrdnu turisticku dionicu.

Jedna stvar se ne spominje a bitna je za turizam. Ako sve ovo i završi do 7mj. Mnogi dobivaju otkaze, mnogi idu na prisilni godišnji radi pokušaja očuvanja radnih mjesta, tako da je pitanje hoće li se imati novca za ljetovanje i hoće li imati godišnji za ljetovanje ili će morati raditi cijeli ljeto da firmu i radno mjesto izvade iz problema.

Tri scenarija za Hrvatsku a naravno kao i uvijek izabrat će najgori da bi tobož očuvali svoje povlastice a upravo zbog toga će ih i izgubiti. Kasica prasica će uskoro biti razbijena i prazna.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/uvede-li-vlada-oprost-na-porezna-davanja-moze-se-ocekivati-ekonomski-oporavak/10136308/

rano je još za govoriti ali ask je šupalj, da nije ono u ponedjeljak bila baba s kolačima?

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/njemacka-ce-nacionalizirati-tvrtke-za-vrijeme-epidemije-kad-se-situacija-normalizira-prodat-cemo-ih-20200326

 

Kako se moze kad je frka..a kad se govorilo da to HR napravi onda se trebalo odobrenje Brisela i ekipe iz EU.

 

 

Pozdrav

 

 

svi smo mi Crobex

New Report

Close