Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

salt, 20.03.2020. u 20:07

Ameri iz plusa u -3% i novo dno. Ocekivati je veliku rasprodaju u ponedjeljak.

Moje misljenje da ce mnogo firmi biti uskoro na koljenima. Ovo nije dobro za nase gospodarstvo. Ne pise nam se dobro.

Neki misle da smo imali dno. Ja sam misljenja da najgore tek dolazi i da ce Crobex sigurno ispod 1000. Nitko nece biti postedjen.

a mislis da ce ti nesto vrijediti ti euri ili kune koje drzis na racunu? dodje li do takvog scenarija neces imati sto jesti!

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Moja preporuka klonite se dionica i ne pomisljajte na kupnju naredna 3-4mj minimalno.Slijedi pad gigantskih razmjera.

države će namaknut novac da spašavaju velike, u to ne sumnjam. tu su i glasači koji rade po velikim firmama, masa njih je posao dobila preko nekog svog tko je utjecajan. i nije to tako samo u Hrvatskoj. država može tiskat novac, tko toga nije svjestan je naivan. ako se ovo odulji pa posegnu za time pa inflacija krene, onda će i cash bit bezveze. u ovakvoj situaciji meni nitko od najmoprimaca i zakupnika ne otkazuje najam. nekretnina djeluje još najsigurnije. obveznice će obezvrijediti, osim onih denominiranih u valutama država koje neće bit pogođene inflacijom. a koje bi to bile u ovakvom globalnom fenomenu? naravno, sve ovo je na razini male vjerojatnosti. vele da je teško doći do fizičkog srebra…najžešći mi je taj pad cijene plemenitih kovina…praktički nigdje nije sigurno. nekretnina i blue chip dionica(dugoročno) se doimaju kao najbolja zaštita. ja nikako ne želim imat sve u gotovini. izbjegavam to u normalnim okolnostima, zašto bih sad radio iznimku?

Citam da ADPL obustavlja proizvodnju na neodredeno vrijeme zbog virusa i ekonoskog utjecaja istog na plasman proizvoda!!!!Strasno.Autoindustrija ce ocito biti jedan on najvecih gubitnika.

yieldchaser, 21.03.2020. u 19:03

države će namaknut novac da spašavaju velike, u to ne sumnjam. tu su i glasači koji rade po velikim firmama, masa njih je posao dobila preko nekog svog tko je utjecajan. i nije to tako samo u Hrvatskoj. država može tiskat novac, tko toga nije svjestan je naivan. ako se ovo odulji pa posegnu za time pa inflacija krene, onda će i cash bit bezveze. u ovakvoj situaciji meni nitko od najmoprimaca i zakupnika ne otkazuje najam. nekretnina djeluje još najsigurnije. obveznice će obezvrijediti, osim onih denominiranih u valutama država koje neće bit pogođene inflacijom. a koje bi to bile u ovakvom globalnom fenomenu? naravno, sve ovo je na razini male vjerojatnosti. vele da je teško doći do fizičkog srebra…najžešći mi je taj pad cijene plemenitih kovina…praktički nigdje nije sigurno. nekretnina i blue chip dionica(dugoročno) se doimaju kao najbolja zaštita. ja nikako ne želim imat sve u gotovini. izbjegavam to u normalnim okolnostima, zašto bih sad radio iznimku?

Zasad ne otkazuju nitko, istina, ali ako se protegne na duži period ovo doći će ili do tkaza drastičnog snižavanje cijene najma a možda i otkaza najmova

https://hrvatska-danas.com/2020/03/20/madari-imaju-drzavu-mogu-odgoditi-kredite-svi-kao-i-srbi-ali-hrvati-ne-samo-oni-kojima-su-snazno-pogodeni-prihodi/

Orban voli svoj narod, a naši vole evropske direktive! Natječu se tko će ih prvi i što brže sprovesti kad dobiju zapećaćenu kovertu iz Bruxelles-a.

https://hrvatska-danas.com/2020/03/19/najhrabrije-odluke-u-europi-stigle-su-iz-madarske-premijer-viktor-orban-obustavio-je-placanje-kredita-za-kompanije-i-stanovnistvo-do-kraja-godine/

Danas možemo očekivati lijepi zaron!

Ali puno manji nego da je danas bio potres. Ipak se sve smiruje već.

Što je to MKT, nisam u toku?

skriveni nalog

koji pomor ……kataklizma….a i ja koji sam optimist uvijek …mislim da bu još dole ….

 

samo eebiga nije isto u americi sad rokaju dole sa 29000 i digli su se u nebo i ovaj čemer koji je od 2008 samo preživljavao pa sad opet roni do bola ….

bit će bagatele …blu čipova…

New Report

Close