Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas  je svatko mogao odlučiti što će učiniti.

Bilo je prilike i za jedne i za druge.

Osobno sam danas podebljao ADPL i ušao u ZABA.

Ali kao što rekoh, sa 20% keša i sada sam 40% u dioniacma. To su mi na ovim razinama sasvim OK kupnje.

Ne mislim da je kraj padu. Mislim kako najgore tek slijedi. I ne bi bilo naodmet da HANFA i ZSE zaustave tragovanje dok se ovo ne smiri.

Moje mišljenje je da ćemo u idućih par tjedana imati povećani broj slučajeva, mpravu malu epidemiju i da će većina proizvodnje stati s radom na neko vrijeme. Granice će se zatvoriti.

A države robne zalihe su prava spračina.

Čuvajte pare…ako se ne nađe cjepivo brzo, ide još s*nja.

Navodno je Izrael razvio cjepivo…ali birokracija koči proizvodnju. Birokracija jeb*na.

 

nisam jučer odolio malo uletit u ADRS2…34x…bem ti bila neki dan 500 sad ovo 34x …a ak krene još dole  ( nije nemoguće a TA sad nema smisla) ..bez obzira na padajuće noževe sistem ..još ću ….ne zaboravit da tu dolazi divendenda od nekih 18,90 kuna …i to je sad već 5,5 % …

Ne znam baš koliko ima smisla gledati u prošlost i uspoređivati s dividendama na današnje cijene.

Tko zna kako će to izgledati u budućnosti.

Ali tom logikom imate i boljih prilika.

ADPL je iznad 10%, ZABA oko 10%..

I manje su izloženi turizmu.

Kolega Seeker točno ..mas praf ..zato i njih imam u portfelju  a i jos cu vise ..nek samo roka to jos dole …

Dobro je da se svakih 10-tak godina sustav malo resetira. Sad će se i priroda malo odmoriti od devastiranja, a neki ljudi će shvatiti i ima i drugih načina života na ne samo trka za novcem. Jedino mi je žao ovih iz Dubrovnika što kukaju zato što neće moći ove godine promjeniti novi terenac ili limuzinu. A dobro je što nema kruzera koji su im samo “prljali grad” a gosti sa kruzera jedva da su trošili po 58 “bijednih Eura” u prosjeku. Šta će im takav jad u metropoli.                                                                                      „U prosjeku putnici troše 58 eura, po izlasku s broda odnosno boravku, a članovi posade negdje oko 28 eura“, rekla je Zrinka Marušić s Instituta za turizam.”

Barem će možda u budućnosti znati cijeniti svakog gost nakon ove godine.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/dubrovnik-zbog-korone-trpi-ogromne-gubitke-ovo-je-scenarij-koji-nismo-ni-sanjali/2165140.aspx

ono što sam ja naučio zadnjih 10 dana je da

– treba prodati kad si u plusu ili malom minnusu jer za 1-2 dana će cijena otići opet dolje i to jako i držanjem dionice samo povećavaš gubitak!
– nadalje,ako nešto kupiš na privremenom dnu, prodaj kad krene odbijanac i kad imaš nekakav plus tj prije novog potopa dionice!

Zamislite scenarij da ovaj zastoj sistema potraje, i nema turizma, proizvodnje i trgovine, znaci poveci dio ljudi nece imati kontinuirane prihode, ako  oni pocnu povlaciti svoj ustedjeni novac iz banaka, onda banke s vasim novcima na stednji idu pa pa jer vise nisu likvidne, ali podignuti krediti i hipoteke na nekretnine ostaju.

Cestitke kodiaq otkrio si ameriku…. pa sta mislis zasto dionice neselektivno padaju? zato sto je netko prije tebe otkrio da treba prodati sve, a ne samo izlozene. rivp je pao zato sto je izlozen, ht zato sto je netko bjezao

@coffey

Ne vjerujem da će situacija potrajati, ali u slučaju kada bi se to dogodilo onda bi se počeli ponašati kao što se ponašamo u slučaju obične sezonske gripe.

Bolesni bi bili na bolovanju, a zdravi bi radili, i oko toga se ne bi dizala prevelika polemika. Ovo je kolektivno ludilo za bolest na razini obične gripe.

Uostalom, Britanija je rekla da sve nastavlja normalna funkcionirati, pa ne vidim da im broj oboljelih raste brže nego u zemljama koje rade karantene.













@paulie

to su gluposti..corona virus opasniji je puno od obične gripe iz jednostavnog razloga što NE POSTOJI IMUNITET MEĐU GRAĐANIMA NITI POSTOJI CJEPIVO za coronu za razliku od obične gripe! što znači da je zaraznost i smrtnost od corone jako velika i zaraziti se može bilo tko pa se sve višđe događa da je zdravstveni sustav podkapacitiran kao što je trenutno u Italiji koja se s običnom gripom nosi dobro, ali s coronom ne može jer su bolnice već pretrpane, a svi respiratori zauzeti dok im liječnici padaju s nogu jer rade po 20 sati na dan!!

ako se ovim karantenama ne zaustavi širenje  nastati će masovna pandemija gdje ljudima više neće moći nitko pružiti pomoć niti ih primiti u bolnice jer će cijeli sustav kolabirati! to se gotovo pa događa na sjeveru italije gdje više ne mogu svima pomoći nego biraju koga će pokušati spasiti a koga pustiti da umre!!!

ako to tebi nije još uvijek jasno u čemu je problem, onda stvarno imaš problem!

@tovarish

Umiru samo stari i bolesni, kao od obične gripe. Ako tebi to nije jasno onda si poprilično tup. Da je bolest tako opasna kao što tvrdiš, onda bi već sada uzela stotinu puta više smrti nego gripa, a činjenica je da od sezonske gripe umre desetak puta više ljudi.

Ovo je smiješno u najmanju ruku.

New Report

Close