Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemogu shvatiti trivijaliziranje ovog, posebno utjecaj na gospodarstvo…očito je da će trajati minimalno nekoliko mjeseci, a to znaći daljnji pad na burzi…sjetite se 2008 pa nadalje…zašto mislite da će scenarij biti drugačiji?

Biti hoće, osobito za turizam, ali turisti se evo ipak ne daju i čak rastu.

Raste i traljavi Đuro za kojeg je poznat scenarij i bez korone i sa koronom. A kako onda ne bi rasle perjanice. A ovi koji prizivaju novi pad jer su “uzuveni” na dnu, njih u svakom slučaju razumijem. I bolje je što ih više nema na burzi jer samo remete mir i harmoniju. A kukanje je slobodno, ne zamjeram nikome.

ERNT I VIRO sa blokadom računa rastu isto, oko 6 %.   Zbogom pameti, gasim sve do pon. 👉😷

Rekao sam jučer da je vrijeme za šoping. Ja sam se jutros debelo nakrcao svega i svačega, a već sam napisao zašto sam to uradio. A vi čuvajte keš, vaše pravo…ovu igru i tako sada vode fondovi. Nitko kao neće RIVP, a netko je u jednoj transakciji jutros kupio

180.660 dionica na 21.50 kn! (3,88 milijuna kuna!)


malo prije još 110.711 komada na 22,80 kn!!! (2, 5 mil.kuna)


Ovdje prava raketa na 30 kn tek slijedi, samo strpljivo.

Ignore: KressoM, delux

Pa baš sad da bi trebala na 30 dok zatvaraju hotele to ne znam je li moguće.

Treba postupati racionalno.

Ja sam kupio Valamar i Zabu jutros. padalo raslo mislim da je cjena bila i više nego ok…

Ovo je dobra prilika i za presložiti portfelj. Prodaš neko smeće koje stoji godinama na mjestu ispod svake cijene (a može se) i onda kupiš neku od poletuša, perjanica isto još uvijek ispod svake razumne cijene. Eto prilike za hrabre da se riješe “neplodnih dionica” iz svoga portfelja!

Uložio jutros 20% keša.

Meni su ovo super cijene.

Sada sam 40% u dionicama. Ne mislim ništa izlaziti.

Kad ponovno rokne, nadokupit ću opet.

Lijepo je vidjeti i da ova ZSE ima malo života još…

Stvarno je iznenađenje da je Crobex ovoliko porastao.

Duplo više od vanjskih burzi.

Sad ćemo vidjeti tko će biti pobjednik a tko pokojnik.

Ja ne mogu vjerovati da su Vam opet uvalili dionice.

 

Ljudi dragi kad kupujete dionice  kupujete budućnost.

A kakva je budućnost za 6. mjeseci ili godinu dana?

 

Pa da imate idealan razvoj situacije virusa se nećemo riješiti još 3-4 mjeseca.

Znači tek tamo u 8. mjesecu se možda protok robe, kapitala i ljudi vrati u normalu.

 

Znači za većinu firmi (osim laboratorija i prodavača medicinske opreme ) ova godina će završiti u gubitku.

 

Evo INA je poslala ljude da 2 tjedna “rade” od kuće.

 

Nema turista, nema kafića, restorana, itd.

Od ponedeljka počinje takoreći potpuna karantena.

 

A Vi navalili na dionice po ovim velikim cijenama.

 

Držite fige da se virus izgubi i da gospodarstva s kojima delamo ne uđu u pad BDP od 3 %.

 

Lp,

 

ps. Mene zanima da li ovaj virus utječe na poticanja gena pohlepe kod ljudi.

A MF-ovi su stvarno posebna priča i žao mi je što moram frtalj plaće poklanjati njima,

 

 

 

 

I još jedna stvar.

 

Što danas radi HANFA kada dionice rastu iznad 10% u odnosu na jučer?

 

Zbog čega sada ne zaustavi trgovanje i spasi male dioničare novih gubitaka?

 

Hvala unaprijed na odgovoru.

 

Lp

New Report

Close