Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemojte se zalijetati. Bit će prilika.

Ja sam uletio sa 15% keša i mogu vam reći prerano. Već sam zažalio.

Treba još pričekati kad krenu objavljivati financijska izvješća, prekidati proizvodnju, zatvaranje granica, nedostatak sirovina… ako znate koga iz fonda, čut ćete od sviju istu priču. Dolaze im klijenti i samo žele vanka. Ne zanima ih cijena. Samo izalaz iz dionica. A dok je takvih, cijena je nebitna.

A ovo zatvaranje burze za danas je najbolja stvar napravljena… jer vanka se pad samo nastavlja.

Međutim vanka ima i bida, kod nas jad i bijeda.

Treba vidjeti hoće li ECB napraviti šta pametno za par minuti…

Eto, svuda u svijetu se normalno trguje, jedino naša Hanfa hoće biti najpametnija.

A za ono što je trebala raditi (Agrokor i sl), to ne zna!

R.I.P. ZSE

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Točka preokreta je izgleda vrlo blizu.

Gledam vijesti na tv i više evo ne šire paniku, jedan oboljeli je već izlječen…

Demantiraju se lažne vijesti koje su neki danas širili i moglo bi ih koštati!

Usa indeksi maloprije značajno skočili.

Ako Eu sutra otvori u zelenom da nadoknadi današnji pad, moglo bi ispasti da je današnja odluka o obustavi trgovanja spasila puno novaca prestrašenima na Zse koji su jutros krenuli rasprodavati.

 

 

Kolega forumaš,

pretjerujre ga.

Kažite da ste puni dionica i da želite da sve raste.

Kako točka preokreta je blizu ako se vrhunac pandemije još nije dogodio?

UK očekuje vrhunac za 10-14 tjedana.

Police u dućanima su prazne. A još nije niti zagustilo. jedva 25 oboljelih.

ja ću prvi reći, imam 20% u dionicama… i ono, sr*nje teško. Eto. Pušiona.

Mnogi su u utorak mislili gotova panika idemo u zeleno ali u četvrtak  drž’ gaće….

Po meni,  turizam, proizvodnja i promet roba,  vrlo spor oporavak. Banke, i  telekomunikacije puno brži oporavak i tu treba tražiti priliku da se vrati jedan dio izgubljenog,  za one koji su u cashu.

Ja sam mislila da će danas HANFA poslati neki razlog zbog kojeg su zaustavili trgovanje. Neko suvislo objašnjenje, a ne ovu glupost o zaštiti ulagatelja. Kako i na koji način oni štite ulagatelje ako im onemogućavaju prodaju ili kupnju. Ako nije bilo nikakve manipulacije tržištem a po svemu sudeći nije onda nek prodaje tko želi a isto nek kupuje tko želi. Ovo jednostavno nije fer ni prema jednima ni prema drugima. Tu nema nikakve zaštite ulagatelja. Dionicama trguju punoljetne osobe, trguju svojim novcem, svojim razumom i to jednostavno treba pustiti da se razvija kako god da se razvija. Obrazloženje nema nikakvog smisla, sadržaja, niti nekog razloga zbog kojeg bi oni imali pravo da se upliću u trgovanje.

Smiješni su stvarno!

Zašto HANFA nije prstom mrdnula da spasi dioničare Belja, Leda, Jamnice, Vupika?

Sad glumi nekakvu brigu za dioničare.

Bolje i sada nego nikada.

 

Nije lijepo biti pohlepan i veseliti se tuđoj nevolji, bilo ona zbog neiskustva ili margina.  Možda baš sada prodaju oni koji su kupili od Vas , i razveselili Vas dobrom prodajom. A Vi kao zadnji ( ubacite pogrdnu riječ po svojem izboru ) , naslađujete se nihovoj nevolji i radujete se bogatoj žetvi .

Može Vas biti sram .

 

Ovog puta je HANFA  dobro napravila, i što se mene tiče, može zaustaviti trgovanje do kraja epidemije .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Trebalo bi dati npr. rok danas da ljudi koji žele kupiti kupe, koji žele prodati prodaju. I onda zaključati do kraja epidemije jer ovako će se tjednima burza masakrirati. Svi koji su unutra mogu dosta još popušiti jer tek očekuju vrhunac epidemije.

A opet neki trebaju izaći jer im trebaju novci. Ljudi kupuju zalihe u panici i svaka im je kuna bitna.

Pa ja prvi sam jučer ulijevao gorivo, kupio hrane, brdo neprehrambenih proizvoda i digao keša ako bankomati presuše i banke zatvore vrata.

Očekivati najbolje, pripremiti se na najgore.

Neka omoguće svima da odrade šta imaju i onda zaključaju burzu. Nema ovo smisla.

Prestanite pisati gluposti, tržište treba ostati normalno otvoreno, kako za one koji žele izaći, tako i za one koji žele ući.

Sve burze normalno rade, ljudi su odrasli i imaju glavu. Nitko vas ne tjera niti prodati, niti kupiti.

Burza mora raditi, ono što je ZSE jučer napravila je smješno.

New Report

Close