Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajmo se malo baviti brojevima. Prava smrtnost virusa se jos ne zna, ali se smtra da je manja od objavljivane brojke od 4 %. Vjerojatno je oko 1 % na broj stvarno oboljelih. To znaci da se velki broj oboljelih ne prijavljuje ili se tek naknadno sazna za njihovu bolest. Kada se pojavi jedan tesko bolestan to znaci da je vjerojatno 7 dana bolestan to znaci da je prije 3 tjedna ( 2 inkubacija, a 1 tjedan njegova bolest ) vjerojqtno bilo vec 100 lakse oboljelih. Itd itd. U Hrvatskoj vjerojatno ima vise od ovih 19 javno prklamiranih, ali za veliku vecinu, zapravo kako se sada vidi 99 % ljudi, bolest je blagog ili cak nezamijetnog tijeka. U ITALIJI NAJMLAĐA OSOBA KOJA JE UMRLA BILA JE KRONICNI BOLESNIK OD 55 GODINA !


Perite svi ruke, izbjegavajte velike skupove i ne odlazite u posjete bakama.i djedovima ili starijim roditeljima. Mladi su za njih anđeli smrti


 

Status Quo: Roll Over Lay Down

Sudeći prema predtrgovanju, skalinada prema dolje se nastavlja!

renči

Bravo, pametni savjeti.

Samo oprezno, situacija će se stablizirati, samo ne treba paničariti.

Horor!

Ajme šta se kupa.

Šta paničari gube novce..

Evo ja bio u šopingu..

Kupio:

ADPL po 127

HT po 148-150

i evo sad

ZABA po 52,50

 

pa vidit ćemo

 

Možda prerano, ali očekujem odbijanac.

 

Blokada burze,-10% probijeno!

Sad već ulazimo u teritorij gdje kupnja opet postaje zanimljiva.

Ignore: KressoM, delux

Samo vi očekujte odbijanac.

Do maloprije vam nije ništa valjalo a sada odjednom opet sve valja.

Ameri i Švabe nastavljaju s padom.

Zašto kupiti na -10% ako se može na -20%?

 

Najgore se tek očekuje a nadam se kako do toga neće doći. To je zatvaranje granica. Vidim da je Srbija već zatvoila dio granice.

Ako se granice zatvore, kompletna proizvodnja će biti zaustavljana. A to je tek kaos.

Ne kažem da će i dalje padati ali dogodit će se odbijanac.

A slušaj, preuzimam rizik. Srećom prodao sam na vrijeme, u samom početku tako da nemam šta žalit ako rokne još 10 % jer sam već spasio 20 %.

Ali tko ne riskira …..

DAX je na -5,59% za razliku od nas koji smo na -10,18%.

Razlika zar ne?

A u kumulativi od početka krize smo puno više od Amera i Švaba.

Kupnja ni u ludilu!

Ode Crobi za par dana ispod tisuću!

Panika je panika, a mi smo u tome najjači!

Biti će prilika, ali još je jako rano za bilo kakav ulaz!

Ruke bi mogle i dalje biti krvave od padajućih noževa!

Ali, svako zna za sebe, što mu je činiti, ili ne zna!?

 

 

 

Evo i Ameri limit down (5%)… da ne ispadne samo mi seljaci. Oduvijek sam znao da S&P 500 prati Crobex 🙂

 

Iskreno, ZSE treba zaključati trgovanje kao u slučaju Agrokora radi zaštite ulagač.

Ovako se sutra možete probuditi bez gaća s burzovnom krizom.

A baš ispod 1000 teško..Ali sve je moguće.

Mislim da je većina najgorih vijesti već izašla, zadnja jučer: WHO proglasio globalnu pandemiju, zabrana letoba USA-Europa, itd..

U narednom periodu će biti još loših vijesti, ali najgore je prošlo.

Situacija u Kini se normalizira, polagano će ove mjere stablizirati i situaciju u Europi…A realno, smrtnost nije velika s obzirom na stvaran broj zaraženih, a ni zaraza se ipak tako brzo ne širi.. A toplo vrijeme stiže. U državama toplog vremena (Afrika, Australija, Bahrein) se koronavirus ne širi, oni imaju samo uvezene slučajeve.

Ali panika…eh…

Očekujem u narednom periodu Crobex još 100 bodova niže…i to je to.

Kolega Seeker.

Ja bi ipak bio malo oprezniji.

Ne kažem da neke dionice nisu previše pale i da neće opet doći na prošlomjesečne vrijednosti.

Ali možda će te na pričekati desetak ili više godina.

Pa ako imate toliko vremena da budete opet na nuli……

 

Lp

 

Ps. Ovaj prekid zbog pada je bezveze. Ne sjećam se da je to burza radila kad je se zelenilo preko 10% na pojedinim dionicama.

New Report

Close