Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam danas poprodavao sve jučer kupljeno, postalo je preopasno ostati dulje od dana u dionici. Doći će vrijeme kad će se to promijeniti, ali bojim se da prije toga treba odraditi još par velikih padova burzi prije nego se ova corona histerija malo smiri, a to neće biti prije kraja ovog mjeseca.

P.s. Dax je jučer pao preko -7%, danas je bio i na +3%, a završio je opet u crvenom skoro -1,5%. Pokazuje se koliko je opasno ostati u dionicama čekajući Godota (preokret). Da se krivo ne shvati, ne nagovaram nikoga na ništa, ali budite jako oprezni s držanjem dionica jer se u ovakva vremena lako dogodi da danas kupiš i sve izgleda super, a sutra na otvaranju odmah imaš -10 ili -15% i tako par dana zaredom.

Ignore: KressoM, delux

Tko me tražio za prijateljstvo odobrila sam, ali je pisalo nešto ….

502 Bad Gateway


e, jel sada prošlo ili nije ne znam

Konačno skužio kako napisati post… Čudo jedno.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/merkel-60-do-70-posto-nijemaca-zarazit-ce-se-koronavirusom/2163955.aspx

Barem je jasna i glasna. Cijela svjetska populacija jednostavno će se morati naučiti nositi sa novim virusom isto kao i sa svim ostalim virusima. Tko ima dobar imunitet neće ni osjetiti da je zaražen,  a kome je inače narušen imunitet iz bilo kojeg razloga imat će manje ili više teške posljedice, a nažalost neki će i umrijeti kao što se umire i od ostalih bolesti. Smatram da će nakon ovih drastičnih mjera izolacija u nekim državama ubrzo doći do promjena u načinu razmišljanja. Naći će se i neki lijek koji smanjuje posljedice kod zaraženih a na kraju za koji mjesec i cjepivo. Uglavnom najduže za mjesec-dva ljede više nitko neće moći zadržati u izolaciji. Uvijek i u svemu je bio najgori prvi udar problema dok se ljudi ne nauče s tim živjeti. Tko preživi, prepričavat će, isto kao i na burzi.

Da li jutros biti igra zvana “najbrži prst”?

lijepo je Vrdoljak sinoć rekao na TV – u kada se otkrije cjepivo i virus se počme povlačiti biti će to najbrži izlazak iz krize do sada jer  su građani i banke pune jeftinog novca i ne znaju kuda bi sa njime.mislim da će onda cijene dionica ići  tri puta brže gore nego što sada idu dole.

Treća mjera: hrvatsko tržište kapitala nikada se nije oporavilo nakon krize 2008./09. Unatoč tome, neki politički mudrijaši uveli su porez na kapitalnu dobit «u ime pravednosti». Mali ulagači otjerani su s tržišta. Likvidnost je pala. Trgovanje i prikupljanje kapitala predvidivo je zamrlo, a dodatni udarac stigao je proteklih dana kada je tržišni egzodus bio masovan. Zagrebačka burza pretvorena je u igračku za uzak krug znanaca i eksperata. Tržište kapitala treba rehabilitirati, omasoviti i pripremiti za sljedeći ciklus kako bi prikupljanje vlansičkog kapitala postalo svakodnevni način financiranja rastućih hrvatskih poduzeća. Porez na kapitalnu dobit beznačajan je prihod proračuna, a njegovo administriranje je skupo. Porez na kapitalnu dobit treba trenutačno ukinuti i ne treba mu se vraćati najmanje 10 godina, dok hrvatska poduzeća kapitalno ne ojačaju tako da budu međunarodno konkurentna. Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

 

https://www.24sata.hr/news/sonje-predlozio-sest-brzinskih-mjera-protiv-krize-zbog-korone-680435

 

šonju za financ ministra

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ova fondovska gamad jedva dočekala da može opet ubijat dionice ko 2009 ! ….bolesnici ,,

Od ponedjeljka u cashu, oplakao svoje pa sad lakše podnosim ovo crvenilo.  Mislim da će ronjenje potrajati, uz male pauze. 😷

crobex na -3,07 %

Ignore: KressoM, delux

CROBEX obara negativne rekorde.

Amerikanci ovaj tjedan za sada cca – 2% (i ako dodamo – od futuresa dode do cca -4%)

DAX cca – 8%

CROBEX cca – 12%

Sad je crobex već na -4,11%

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close