Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

janlana, 06.03.2020. u 09:35
koja boleština je ovaj zse….polako odoh …na 0,01 % kamate u banku …dosta ovog sranja u ovom sranju od zemlje .

Ako idući tjedan ECB smanji kamatu, uskoro ćemo mi plaćati bankama da nam čuvaju novac. Doslovno. tada Vam neće biti niti tih 0.01%.

A tada ili spod madraca ili dionice. Premda bi bilo najbolje uložiti u obvezničke fondove kojima je glavnina njmačka ili US. Ne neki amaterski koji ulaže u RH i Agrokor.

 

Seeker, 06.03.2020. u 09:52

Ako ECB smanji kamate burzovni indeksi će potonuti još 5%.

Situacija sa koronavirus om se još nije ni konsolidirala a već imamo novi problem sa migrantima.

Wtf..

Kako neće ova slučajna država nikako bankrotirati??? Hmm…

EU na minus 4..ima jos vremena

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Mnogo dobrih prilika na ovim razinama.

Izbjegavati turiste.

Rezervacije nikakve, letova još manje.

Bit će gubitak turistima ove godine.

počeo smak svijeta??

Neka, neka.

Ja sam ušao u ADPL, ATGR, HT i ERNT.

Dugoročno ćemo vidjeti. Nema mi nikakvog smisla da na ovim razinama na istoimenim dionicama izgubim lipe. Slobodno me demantirajte.

S turistima je povezano sve, i trgovina i prehrambena industrija i banke..

Tako da…

Sve skupa ovo u narednom periodu ide još niže.

Problem u Americi se tek zahuktava.

Cekajte da “javnost” cuje koja je panika na burzi pa kad pocne povlacenje iz fondova..sta mislite koje ce se dionice prve prodavat ?

Interkapital prvi reagira

https://zse.hr/default.aspx?id=96699

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

je me malo puklo, ali mogu reći da no stress, u hpb-u se osjećam vrlo komotno, dionica mi je trenutno 0,4bv i kada ovo prođe prvo se banke oporavljaju a poslije sve ostalo  ali bome, ne bi volio biti u koži onih kojima dionice nemaju temelj u fundamentima…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Mislim da su i banke pušiona.

Brdo ljudi ima kredite kojima su kupovali apartmane za iznajmljivanje.

Ako rokne sezona, tko će vraćati rate?

Nać će se mnogo toga na bubnju i srušiti vrijednost nekretninama.

BANKE brdo zaraduju i na konverziji tečaja, ako nema turista. Neće biti niti milijarda konverzija.

Ali opet bolje biti u bankama nego u turistima trenutno. Preferiram telekome i IT s dividendama, kao prekrambenu industriji za preživjeti ove teške dane.

Prehrambena industrija je jako naslonjena na turizam, posebno Podravka koja izuzetno puno plasira kroz hotele. A o ljetnoj maloprodaji da ne govorim.

U trenutnoj konstelaciji snaga jednostavno nema nikoga tko u gospodarskom lancu ne gubi, netko više na početku a manje na kraju dok netko obratno. Lanac je jedinstven.

Best buy: cash dok se situacija ne smiri, a to može potrajati.

 

New Report

Close