Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

molio bih kolege sa boljim nosom …neki filing …jel ovo početak recesije ..uz smak svijeta ili samo mala korekcija balona u americi i svijetu a kod nas u ovoj balkanskoj prčiji ko i uvijek uz genijalne fond menađere odmah preslika puta 3 ..?

janlana, 26.02.2020. u 10:51
molio bih kolege sa boljim nosom …neki filing …jel ovo početak recesije ..uz smak svijeta ili samo mala korekcija balona u americi i svijetu a kod nas u ovoj balkanskoj prčiji ko i uvijek uz genijalne fond menađere odmah preslika puta 3 ..?

nije važno sve dok si mobilan tj. dok ne ostaješ predugo u netom kupljenoj dionici.u ovakvim volatilnim vremenima bitno je ući nakon jačeg pada i kad se cijena odbije 10-15% brzo izaći van i nemaš nikakvih problema. najgora stvar je zakopati se u dionici koja pada i pada a kapital ti se topi

  • Ovo je način kako se ovce šišaju,uvik isti scenarij !

Bas to.. Navlakuša za naivne..

10 posto diskonta na mnogim dionicama.

Vani se potop nastavio kroz cijelu noć. Ako je Japan bio na rubu recesije i analitičari su očekivali pad BDP-a od 3%…a ono pad 6% zbog korone. Vrlo je lako moguća recesija. Pogledajte izvješća tehnoloških kompanija koje posluju i imaju proizvodnju u Kini… vrlo loša za q4 2019… bit će i lošija u q1 2020… tako da je tehnička recesija vrlo izgledna.

 

Evo već 5 dana pada sve, kažu da se šišaju naivni… ali svakom danom sve jeftinije. Pa se pitam da li sam naivac ja koji sam kupio i imam gubitak ili oni što mi prodaju po višim cijenama??

Imam skolu iz 2008 god,, tako da sam u kešu 😉

Fondovi bi ovih zadnjih dana uglavnom pustili da se sve “otrese” do podne pa se onda oni ukljuce iza marende..iza 13..14..da vidimo hoce li i danas tako .

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Krece rasprodaja dionica iz portfelja CERP-a

Redovna sjednica UV CERP-a održana 26. veljače 2020. godine

http://www.cerp.hr/UserDocsImages/sjednice/2020/Sjednica%202602.2020/6.Akcijski%20plan.pdf

 

https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/Vijesti/2019/07%20srpanj/08%20srpnja/HRVATSKA%20AKCIJSKI%20PLAN%20HR.pdf

5.1 Intenziviranje prodaje dionica i udjela u društvima koja nisu na popisu društava od posebnog interesa za Republiku Hrvatsku. Državno vlasništvo i dalje je rašireno u Hrvatskoj. Do travnja 2020. Centar za restrukturiranje i prodaju (CERP) objavit će natječaje za prodaju dionica/udjela u najmanje 90 društava u kojima država ima do 25 % udjela i nema kontrolni paket. Ta mjera pomoći će privući nova ulaganja i stvoriti preduvjete za snažniji rast produktivnosti.

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex








Pametno Tusamopet.

Ja sam nažalost danas kupio nešto, kao ne mogu padati 6 dana zaredom svjetske burze…kad ono vanka najgori potop do sada, oko 5%. Masakr.

Bit će sutra krvavo jutro na ZSE.

 

Ljudi moji Vi ste svi zaboravili kako izgleda kada burze rone u panici.

 

Vani još kako tako jer se ima kome prodati.

 

Na ZSE uz ovako plitko tržište………………

 

Ma znam.

Uplatili ste godišnji u Wuhanu jer je putovanje u tu regiju baš pojeftinilo.

 

Nekoliko hrabrih ljudi……………..

 

Lp

https://money.cnn.com/data/world_markets/asia/

 

Brazil pao više od 9%!

 

Pozdrav svima koji su u ca$hu ili zlatu!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Mislim da sad ide kataklizma,,, jer virus ce se pojavit u jakoj mjeri u americi,, indiji,, Koreji…. I bit ce proglasena pendemija svjetski razmjera,, staje sve,,, od brodova,, fabrika,, svega,,, jer mislim da je ovo neko davno isplaniro

New Report

Close