Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

 

Tomašević: Pretjerana panika zbog korona virusa u Italiji

 

dob

ro kaže njofra – malo jač gripa – medu umrlima nema mladih i dobre kondicije

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ja sam si danas nakon sigurno pola godine u portfolij dodao novu dionicu.

Usao sam u Jadran.

Zlobnici ce ce reci najgore je uci u turisticke dionice u ovom trenutku, ali optimisti mislimce reci da je sve ovo pretjerana reakcija.

Kako sam ovdje na duze staze, a i svida mi se smjer kojim ide firma i kako to vode mirovinci pa se nadam ipak pozitivnom ishodu.

 

🙂

 

 

Ovo ja za plakat ali ne zbog velikog pada dionica nego zbog pitanja odakle sad preko 50 miliunčeka za kupovinu na sniženju a nema ni 5 za kupiti inaće…..zanimljivo bi bilo vidjeti tko najviše prodaje i kome trpa jeftine dionice…..jedva dočekan scenarij za lov u mutnom…..jel realno, od kad zse prati amere recimo koji su na ath….

investimir, 24.02.2020. u 16:00
tko je pametan čekat će da u rh ipak iskrsne prvi slučaj a što svi stručnjaci očekujeu

Analitičari Raiffeisen banke navode kako se rast broja oboljelih i umrlih od posljedica koronavirusa u Italiji negativno odrazio na sentiment investitora te su vodeći europski dionički indeksi zabilježili snažan pad vrijednosti. „Pritom se dnevnim padom vrijednosti za više od 4 posto ističe talijanski FTSE MIB“, naglašavaju u RBA. Povratak volatilnosti na europska dionička tržišta odraz je zabrinutosti investitora o negativnim posljedicama širenja koronavirusa na europsko gospodarstvo, dodaju u RBA. „S obzirom da su vijesti o širenju koronavirusa u Italiji pristigle tijekom vikenda, trenutno ne raspolažemo procjenama o mogućem utjecaju na talijansko gospodarstvo. MMF je procijenio utjecaj koronavirusa na globalno gospodarstvo od -0,1 postotnih bodova i -0,4 postotnih bodova utjecaja na kinesko gospodarstvo. Međutim, procjena je bazirana bez uzimanja u obzir sada ipak više izglednog, izraženog globalnog širenja“, kažu analitičari.


 

”S obzirom na nepredvidivost i brzinu širenja virusa još uvijek je prerano za ocjenu utjecaja na hrvatsko gospodarstvo. „Najveći negativan utjecaj došao bi u slučaju širenja virusa i u Hrvatsku, budući da bi navedeno moglo utjecati na odluku o putovanjima odnosno na turističku potrošnju koja ima razmjerno visoki utjecaj na gospodarstvo u cjelini“, ističu analitičari. Na pitanje koliko ima logike da su i drugi sektori zahvaćeni rasprodajom, iz RBA pojašnjavaju kako su poslovni rezultati domaćih kompanija iz prehrambenog i telekomunikacijskog sektora isto dijelom ovisni o rezultatima u turizmu, pa ne iznenađuje prelijevanje negativnog sentimenta i na te dionice.“ Dodatno su i raspoloživi dohodak, a time i sklonost potrošnji hrvatskih građana ovisni o rezultatima domaćeg turističkog sektora“, zaključuju iz RBA.

investimir, 24.02.2020. u 16:00
tko je pametan čekat će da u rh ipak iskrsne prvi slučaj a što svi stručnjaci očekujeu

baš to bi se moglo  dogoditi…kad se pojavi par slučajeva kod nas napuhat će paniku preko medija da ćemo imati reprizu današnjeg pada i to 5 dana za redom….zato treba novčeke oprezno ulagati…ja sam danas nešto pazario i sad sam zaključao kasicu do novog jačeg pada (ili odbijanca pa da nešto od kupljenog- unovčim)…

pratimo pozorno razvoj događaja….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Samo bi htio pozdraviti sve one optimiste kaj su se hvalili da CROBEX ide na 3.000 poena.

Kaj su nam objašnjavali kak će biti samo rast, a meteor nas ne može pogoditi.

Aha.

 

Opet su Vam uvalili dionice na vrhu.

 

Vidimo se na 1700 points.

Ipak predsjedamo s EU.

 

Lp

Evo nas već na -1,12%….Ovaj virus kao da je najjače udario na Hrvatsku, i to po ZSE!

Ignore: KressoM, delux

EU otvorio u zelonom..sad kad vide ZSE svi ce opet u minuse

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

EU topi plus i skoro je na 0, uskoro vjerojatno opet u crveno…

tko je mislio da će ovo potrajati samo jedan dan gadno se prevario….

ja sam povukao sve kupovne naloge i  ne kupujem ništa dok se ne smiri ovo s corona virusom i dok se ne vide posljedice po svjetsko gospodarstvo i po nas…a nažalost – bit će poprilične…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ufff, ovo postaje sve gore i gore

https://www.poslovni.hr/hrvatska/korona-u-italiji-hrvatske-tvrtke-u-jednom-danu-stajala-6-mlrd-kuna-4214113

Ignore: KressoM, delux

A netko je pitao zasto sve dionice padaju a ne samo turisticke ?

”Italija je jedan od vodećih hrvatskih vanjskotrgovinskih partnera. Prema podacima državne statistike, u prvih 11 mjeseci prošle godine u Italiju smo izvezli robe u vrijednosti većoj od 14,6 milijardi kuna, što predstavlja gotovo 14 posto ukupnog hrvatskog izvoza. Istodobno, iz Italije smo uvezli robe u vrijednosti većoj od 23,9 milijardi kuna, što je također oko 14 posto ukupnog hrvatskog izvoza, navodi dnevnik.”

https://www.seebiz.eu/ekonomija/zbog-koronavirusa-pad-narudzbi-u-hrvatskoj-industriji/225932

 

Pozdrav

 

 

svi smo mi Crobex

Bilo za očekivati, nakon ovog vikenda.

Kada se potvrdi prvi slučaj kod nas, mislim da će biti opća bežanija.

Na sreću jučer sam uspio izać iz svih dionica s prosjekom malo iznad 10% dobiti te nijedna s gubitkom. Što je super, jer su već sada pale ispod razine mog ulaza. Eto, bit će prilike i za povoljniji ulaz. A i kinezi javili da već postoji neko cjepivo (baš sam iznenađen).

 

New Report

Close