Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Rijetko koji ministar je uopce pismen, a kamoli financijski pismen, da bi razumio zasto je dugorocno bolje ulagati u dionice od betona. To su vise manje sve seljani, ista korijenika kao i oni koji ih biraju. U 20-30 godina dobra firma udeseterostruci vrijednost, a beton u najboljem slucaju sacuva istu. Starost gura dolje, inflacija gore i to je generalno to. A divke su vece od rente, opcenito. Bit ce opet kuknjave kad gomila nedovrsenih kvadrata ne bude mogla naci kupca i kad sve rokne 40%. A nelikvidno.
A kad je to beton roknuo 40% ? Ti se toga sjećaš?
[/quote]

Naravno.
Stanovi koji su se prodavali na mojoj ZG mikrolokaciji 2007 za 2000 eur po m2 su isli dvije godine poslije po 1200.
[/quote]Ajd super da se netko sijeća 2007 .. Pa kad se sijećaš cijene stanova iz 2007. i pošto su se prodavali dvije godine poslije možda se sijećaš i cijene dionica 2007. i pošto su se prodavale dvije godine poslije .. Ako ne, evo moj skromni prilog .. nekoliko “perjanica” iz 2007. pa da vidimo koliko je od njih na putu da “udeseterostruči vrijednost”:

HT-R-A 419,00
INGR-R-A 62.499,00
PODR-R-A 645,00
VART-R-1 290,00
VIRO-R-A 1.780,00
ADPL-R-A 295,00
ADRS-P-A 618,97
ARNT-R-A 678,99
ATPL-R-A 3.897,99
BLSC-R-A 940,00
BLJE-R-A 347,50
DLKV-R-A 1.950,00
ERNT-R-A 4.300,00
FRNK-R-A 2.890,00
HDEL-R-A 2.190,02
IGH-R-A 16.349,99
IPKK-R-A 1.480,00
JDPL-R-A 870,00
JMNC-R-A 110.000,00
KOEI-R-A 1.350,00
KNZM-R-A 100.000,00
KRAS-R-A 920,00
LEDO-R-A 19.500,00
LRH-R-A 7.272,00
PBZ-R-A 2.080,00
PTKM-R-A 320,00
VDKT-R-A 4.800,00
ZABA-R-A 13.450,00
ZVZD-R-A 20.000,00



https://www.ictbusiness.info/kolumne/sto-je-to-internet-trol

– gospon Jubito, država, odnosno nesposobni uhljebi koji s njom upravljaju su najveći trolovi za ovo naše tržište kapitala.
– dozvolili su, odnosno ne vide kriminal u mnogim našim firmama, vide ga tek kad to sve propadne.
– agrokor, dopustili su najveću pljačku malih i velikih dioničara.
– s nepametnim porezom su dotukli trejdere.
– sa svim tim su ubili burzu, stvorili veliku nelikvidnost i napravili to da je investitorima postalo primamljivije kockanje (kladionica ili kockarnica) od burze.
– jednostavno rečeno, nesposobni uhljebi su svojim zakonima učinili ovu burzu totalno neatraktivnu i većina ljudi u RH investiranje na burzi doživljava kockanjem.
– u RH je pametno investirati u betoni, Au, satove… pogledajte imovinske kartice ministara.

– onda gospon Jubito tko je najveći trol na našoj burzi ???
[/quote]

Ivana, a što se čudiš.

Pa mi imamo ministre koji su toliko nesposobni da ne znaju sami ispravno popuniti imovinsku karticu.

Mislim da je njihov vrh da se znaju potpisati.

Čisto sumnjam da znaju upaliti komp., a kamoli trgovati na burzi.

Ima već vic kako HDZ ministar popunjava imovinsku karticu.

Jednu nekretninu upiše, dvije pamti, a treću zaboravi.




Rijetko koji ministar je uopce pismen, a kamoli financijski pismen, da bi razumio zasto je dugorocno bolje ulagati u dionice od betona. To su vise manje sve seljani, ista korijenika kao i oni koji ih biraju. U 20-30 godina dobra firma udeseterostruci vrijednost, a beton u najboljem slucaju sacuva istu. Starost gura dolje, inflacija gore i to je generalno to. A divke su vece od rente, opcenito. Bit ce opet kuknjave kad gomila nedovrsenih kvadrata ne bude mogla naci kupca i kad sve rokne 40%. A nelikvidno.
A kad je to beton roknuo 40% ? Ti se toga sjećaš?
[/quote]

Naravno.
Stanovi koji su se prodavali na mojoj ZG mikrolokaciji 2007 za 2000 eur po m2 su isli dvije godine poslije po 1200.
[/quote]

Pa novinari sve to preuveličavaju, ja bi rekao da je to realna cijena betona i materijala za stan, kuću, čak i viša nego za koliko bi to izgradio …

To što procjenitelji kažu to vrijedi duplo više, hm, da???? onom tko prodaje, vrijedi 2-3-4.000 i više eura.. ali realno brat bratu, napravit kuću ili zgradu sa 10-15 stanova, se može složiti za debelo ispod milju eura po kvadratu, pa to je beton, pločice, knauf, instalacije,,, a sve je to relativno jeftino po kvadratu kad se podijeli na takvu količinu kvadrata ….. sve ostalo je špekulacija i zarada, građevinara ili nabrijavanje da želiš živjeti baš na toj lokaciji, pa onda platiš koliko prodavatelj traži

Druga je stvar šta ti staviš u interijer, extra skupe pločice,mramor, sanitarije, namještaj, stolariju…. onda neki stan od 100 kvadrata može vrijediti 100 k eura, a drugi 350k.. nije to baš jednostavno za procjeniti ovako odoka

Nemojte tako, nje mali broj naših političara koji su hrabro ulazili u kredite i u vrlo kratkom roku ostvarili rast i profit na burzi kakav Buffett može samo sanjati 🙂
Mudar je naš čovjek.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/10-tisuca-zarazenih-od-koronavirusa-italija-proglasila-izvanredno-stanje/2152657.aspx
Ova epidemija će itekako pogoditi tvrtke koje se bave turizmom, tvrtke koje se bave prijevozom svih vrsta i ljudi i robe (zračni prijevoz, željeznički i cesatovni, a i pomorski prijevoz i robe i ljudi).
Kina će biti glavni gubitnik a neki dijelovi svijeta bi mogli čak i profitirati na svemu ovome. Uglavnom ništa dobro. Evropa će se sve više zatvarati i uskoro bi mogli imati trgovinu i promet samo unutar evropskih granica.





Rijetko koji ministar je uopce pismen, a kamoli financijski pismen, da bi razumio zasto je dugorocno bolje ulagati u dionice od betona. To su vise manje sve seljani, ista korijenika kao i oni koji ih biraju. U 20-30 godina dobra firma udeseterostruci vrijednost, a beton u najboljem slucaju sacuva istu. Starost gura dolje, inflacija gore i to je generalno to. A divke su vece od rente, opcenito. Bit ce opet kuknjave kad gomila nedovrsenih kvadrata ne bude mogla naci kupca i kad sve rokne 40%. A nelikvidno.
A kad je to beton roknuo 40% ? Ti se toga sjećaš?
[/quote]

Naravno.
Stanovi koji su se prodavali na mojoj ZG mikrolokaciji 2007 za 2000 eur po m2 su isli dvije godine poslije po 1200.
[/quote]Ajd super da se netko sijeća 2007 .. Pa kad se sijećaš cijene stanova iz 2007. i pošto su se prodavali dvije godine poslije možda se sijećaš i cijene dionica 2007. i pošto su se prodavale dvije godine poslije .. Ako ne, evo moj skromni prilog .. nekoliko "perjanica" iz 2007. pa da vidimo koliko je od njih na putu da "udeseterostruči vrijednost":

HT-R-A 419,00
INGR-R-A 62.499,00
PODR-R-A 645,00
VART-R-1 290,00
VIRO-R-A 1.780,00
ADPL-R-A 295,00
ADRS-P-A 618,97
ARNT-R-A 678,99
ATPL-R-A 3.897,99
BLSC-R-A 940,00
BLJE-R-A 347,50
DLKV-R-A 1.950,00
ERNT-R-A 4.300,00
FRNK-R-A 2.890,00
HDEL-R-A 2.190,02
IGH-R-A 16.349,99
IPKK-R-A 1.480,00
JDPL-R-A 870,00
JMNC-R-A 110.000,00
KOEI-R-A 1.350,00
KNZM-R-A 100.000,00
KRAS-R-A 920,00
LEDO-R-A 19.500,00
LRH-R-A 7.272,00
PBZ-R-A 2.080,00
PTKM-R-A 320,00
VDKT-R-A 4.800,00
ZABA-R-A 13.450,00
ZVZD-R-A 20.000,00
[/quote]

te su cijene već udeseterostručene do ustostručene, pa do nekih koje su umanjene u -beskonačno iliti točno na 0, beton je izdržljiviji čak i nakon potresa od ovakvih padova, znači da se ovdje radilo o pravoj apokalipsi, a po kojoj su mnogi lipsali na burzi,
ipak se možda treba osvrnuti na nekakvu normalnu svjetsku burzu, jer ovdje nikakva usporedba nije relevantna




https://www.ictbusiness.info/kolumne/sto-je-to-internet-trol

– gospon Jubito, država, odnosno nesposobni uhljebi koji s njom upravljaju su najveći trolovi za ovo naše tržište kapitala.
– dozvolili su, odnosno ne vide kriminal u mnogim našim firmama, vide ga tek kad to sve propadne.
– agrokor, dopustili su najveću pljačku malih i velikih dioničara.
– s nepametnim porezom su dotukli trejdere.
– sa svim tim su ubili burzu, stvorili veliku nelikvidnost i napravili to da je investitorima postalo primamljivije kockanje (kladionica ili kockarnica) od burze.
– jednostavno rečeno, nesposobni uhljebi su svojim zakonima učinili ovu burzu totalno neatraktivnu i većina ljudi u RH investiranje na burzi doživljava kockanjem.
– u RH je pametno investirati u betoni, Au, satove… pogledajte imovinske kartice ministara.

– onda gospon Jubito tko je najveći trol na našoj burzi ???
[/quote]

Ivana, a što se čudiš.

Pa mi imamo ministre koji su toliko nesposobni da ne znaju sami ispravno popuniti imovinsku karticu.

Mislim da je njihov vrh da se znaju potpisati.

Čisto sumnjam da znaju upaliti komp., a kamoli trgovati na burzi.

Ima već vic kako HDZ ministar popunjava imovinsku karticu.

Jednu nekretninu upiše, dvije pamti, a treću zaboravi.
[/quote]
Svake pohvale tvojem optimizmu, kako god se to činilo čudnim, dobro je i tako nešto.
Da je to bar po tvojem, ali nije.

Sve mi se čini da Crobex danas ide na 2050 bodova.
Promatrajmo i dalje

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Krug je zatvoren. Ovom temom sada se bave svi a ne samo mi (na forumu). U konačnici izgleda da smo svi mi samo lovci na nekretnine.

https://www.jutarnji.hr/komentari/svi-smo-mi-dr-house/9919150/
Što akteri visoke politike rade sa svojim viškom novca? Kupe puno kuća, pa ih slažu u slamarici kao seljak napoleondore 1930. godine. Ispada da ni Dr. House i svi hrvatski doktor-hausi ne vjeruju ni u koju drugu imovinu osim nekretnine. Ne vjeruju u svijetlu, mobilnu, financijski profitabilnu budućnost. Pa kako onda očekivati da u nju vjeruje – građanin?

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.






Rijetko koji ministar je uopce pismen, a kamoli financijski pismen, da bi razumio zasto je dugorocno bolje ulagati u dionice od betona. To su vise manje sve seljani, ista korijenika kao i oni koji ih biraju. U 20-30 godina dobra firma udeseterostruci vrijednost, a beton u najboljem slucaju sacuva istu. Starost gura dolje, inflacija gore i to je generalno to. A divke su vece od rente, opcenito. Bit ce opet kuknjave kad gomila nedovrsenih kvadrata ne bude mogla naci kupca i kad sve rokne 40%. A nelikvidno.
A kad je to beton roknuo 40% ? Ti se toga sjećaš?
[/quote]

Naravno.
Stanovi koji su se prodavali na mojoj ZG mikrolokaciji 2007 za 2000 eur po m2 su isli dvije godine poslije po 1200.
[/quote]Ajd super da se netko sijeća 2007 .. Pa kad se sijećaš cijene stanova iz 2007. i pošto su se prodavali dvije godine poslije možda se sijećaš i cijene dionica 2007. i pošto su se prodavale dvije godine poslije .. Ako ne, evo moj skromni prilog .. nekoliko "perjanica" iz 2007. pa da vidimo koliko je od njih na putu da "udeseterostruči vrijednost":

HT-R-A 419,00
INGR-R-A 62.499,00
PODR-R-A 645,00
VART-R-1 290,00
VIRO-R-A 1.780,00
ADPL-R-A 295,00
ADRS-P-A 618,97
ARNT-R-A 678,99
ATPL-R-A 3.897,99
BLSC-R-A 940,00
BLJE-R-A 347,50
DLKV-R-A 1.950,00
ERNT-R-A 4.300,00
FRNK-R-A 2.890,00
HDEL-R-A 2.190,02
IGH-R-A 16.349,99
IPKK-R-A 1.480,00
JDPL-R-A 870,00
JMNC-R-A 110.000,00
KOEI-R-A 1.350,00
KNZM-R-A 100.000,00
KRAS-R-A 920,00
LEDO-R-A 19.500,00
LRH-R-A 7.272,00
PBZ-R-A 2.080,00
PTKM-R-A 320,00
VDKT-R-A 4.800,00
ZABA-R-A 13.450,00
ZVZD-R-A 20.000,00
[/quote]

te su cijene već udeseterostručene do ustostručene, pa do nekih koje su umanjene u -beskonačno iliti točno na 0, beton je izdržljiviji čak i nakon potresa od ovakvih padova, znači da se ovdje radilo o pravoj apokalipsi, a po kojoj su mnogi lipsali na burzi,
ipak se možda treba osvrnuti na nekakvu normalnu svjetsku burzu, jer ovdje nikakva usporedba nije relevantna
[/quote]

Usporedba nekretnina i dobrih dionica je bespredmetna. I o tome raspravljam samo zato jer neznalice potezu tu temu.
A jos kad se u analizu stavi todex i ostali rvacki stecajex onda stvarno ne znam sto bih rekao.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Je, slažu oni nekretnine, al opet je geografska diverzifikacija tih nekretnina skoro pa nikakva. More, planina, veliki grad. A sve u istoj poltroniziranoj i politomafijaškoj državici.

Najbolji je bio onaj Jagust iz PTKM. Taj je davno znao gdje treba kupovati nekretnine.

Vaš link …[/url]


Je, slažu oni nekretnine, al opet je geografska diverzifikacija tih nekretnina skoro pa nikakva. More, planina, veliki grad. A sve u istoj poltroniziranoj i politomafijaškoj državici.

Najbolji je bio onaj Jagust iz PTKM. Taj je davno znao gdje treba kupovati nekretnine.

Vaš link …[/url]

Od place i bonusa zaradio..sve cisto

New Report

Close