Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


https://www.ictbusiness.info/kolumne/sto-je-to-internet-trol

– gospon Jubito, država, odnosno nesposobni uhljebi koji s njom upravljaju su najveći trolovi za ovo naše tržište kapitala.
– dozvolili su, odnosno ne vide kriminal u mnogim našim firmama, vide ga tek kad to sve propadne.
– agrokor, dopustili su najveću pljačku malih i velikih dioničara.
– s nepametnim porezom su dotukli trejdere.
– sa svim tim su ubili burzu, stvorili veliku nelikvidnost i napravili to da je investitorima postalo primamljivije kockanje (kladionica ili kockarnica) od burze.
– jednostavno rečeno, nesposobni uhljebi su svojim zakonima učinili ovu burzu totalno neatraktivnu i većina ljudi u RH investiranje na burzi doživljava kockanjem.
– u RH je pametno investirati u betoni, Au, satove… pogledajte imovinske kartice ministara.

– onda gospon Jubito tko je najveći trol na našoj burzi ???

Rijetko koji ministar je prijavio vlasništvo u dionicama. Vjerovatno smatraju da je to u Hrvatskoj poligon za šišanje sirotinje, malih ulagača i malo većih mirovinskih fondova koji su u dionicama i sami izgubili par milijardi u zadnjih 10-tak godina spašavajući promašena ulaganja stranih banaka, narodnim novcem.

Rijetko koji ministar je uopce pismen, a kamoli financijski pismen, da bi razumio zasto je dugorocno bolje ulagati u dionice od betona. To su vise manje sve seljani, ista korijenika kao i oni koji ih biraju. U 20-30 godina dobra firma udeseterostruci vrijednost, a beton u najboljem slucaju sacuva istu. Starost gura dolje, inflacija gore i to je generalno to. A divke su vece od rente, opcenito. Bit ce opet kuknjave kad gomila nedovrsenih kvadrata ne bude mogla naci kupca i kad sve rokne 40%. A nelikvidno.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


Rijetko koji ministar je uopce pismen, a kamoli financijski pismen, da bi razumio zasto je dugorocno bolje ulagati u dionice od betona. To su vise manje sve seljani, ista korijenika kao i oni koji ih biraju. U 20-30 godina dobra firma udeseterostruci vrijednost, a beton u najboljem slucaju sacuva istu. Starost gura dolje, inflacija gore i to je generalno to. A divke su vece od rente, opcenito. Bit ce opet kuknjave kad gomila nedovrsenih kvadrata ne bude mogla naci kupca i kad sve rokne 40%. A nelikvidno.
A kad je to beton roknuo 40% ? Ti se toga sjećaš?

A kad je u kratkom roku narastao 40% ?



Rijetko koji ministar je uopce pismen, a kamoli financijski pismen, da bi razumio zasto je dugorocno bolje ulagati u dionice od betona. To su vise manje sve seljani, ista korijenika kao i oni koji ih biraju. U 20-30 godina dobra firma udeseterostruci vrijednost, a beton u najboljem slucaju sacuva istu. Starost gura dolje, inflacija gore i to je generalno to. A divke su vece od rente, opcenito. Bit ce opet kuknjave kad gomila nedovrsenih kvadrata ne bude mogla naci kupca i kad sve rokne 40%. A nelikvidno.
A kad je to beton roknuo 40% ? Ti se toga sjećaš?
[/quote]2010-2015

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Nisam neki veliki pobornik nekretnina, iako ih imam, smatram da peak njihovih cijena još nije dosegnut.
Na stranu naš balkanski mentalitet, ali treba uzeti u obzir sve veću izgrađenost, inflaciju, potražnju koju i dalje potiče rast turizma, koji je usput rečeno i dalje neizbježan.
Cijene kvalitetnih nekretnina će i dalje rasti, u skladu sa općim životnim standardom.


Rijetko koji ministar je prijavio vlasništvo u dionicama. Vjerovatno smatraju da je to u Hrvatskoj poligon za šišanje sirotinje, malih ulagača i malo većih mirovinskih fondova koji su u dionicama i sami izgubili par milijardi u zadnjih 10-tak godina spašavajući promašena ulaganja stranih banaka, narodnim novcem.

Normalno da nisu prijavili kad se mogu sakriti iza skrbničkih računa.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


– gospon Jubito, država, odnosno nesposobni uhljebi koji s njom upravljaju su najveći trolovi za ovo naše tržište kapitala.
– dozvolili su, odnosno ne vide kriminal u mnogim našim firmama, vide ga tek kad to sve propadne.
– agrokor, dopustili su najveću pljačku malih i velikih dioničara.
– s nepametnim porezom su dotukli trejdere.
– sa svim tim su ubili burzu, stvorili veliku nelikvidnost i napravili to da je investitorima postalo primamljivije kockanje (kladionica ili kockarnica) od burze.
– jednostavno rečeno, nesposobni uhljebi su svojim zakonima učinili ovu burzu totalno neatraktivnu i većina ljudi u RH investiranje na burzi doživljava kockanjem.
– u RH je pametno investirati u betoni, Au, satove… pogledajte imovinske kartice ministara.

– onda gospon Jubito tko je najveći trol na našoj burzi ???

To je retoričko pitanje.
Međutim, treba definirati te nesposobne uhljebe koji s njom upravljaju, a to su prije svega:

– HDZ
– ništa
– ništa
– ništa
– SDP
– HNS

Budući da navedene stranke uzgajaju stalno nove i nove, i nove, i nove,
ali uvijek slične kadrove,
ne treba očekiavti neke bitne promjene u skoroj budućnosti, barem ne mi koji smo 40+, 50+, 60+.
Tek kada pomru svi koji su rođeni u bivšoj Jugi i koji žive i dalje u sjeni i sjećanju na Domovinski rat, možda će biti neke promjene, pod uvjetom da se ne dogodi neki novi rat.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Nisam neki veliki pobornik nekretnina, iako ih imam, smatram da peak njihovih cijena još nije dosegnut.
Na stranu naš balkanski mentalitet, ali treba uzeti u obzir sve veću izgrađenost, inflaciju, potražnju koju i dalje potiče rast turizma, koji je usput rečeno i dalje neizbježan.
Cijene kvalitetnih nekretnina će i dalje rasti, u skladu sa općim životnim standardom.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Isprika svima koji gledaju moj post 3 puta.
Neugodno mi je, ali nije moja greška.
Ne kužim kako se moglo dogoditi da se prikaže post od trenutka kada sam kliknuo na “citiraj” do trenutka kada sam priložio fotke i kliknuo “pošalji”.
Više sam puta pisao moderatorima da se često pojavljuju dupli postovi bez nekog razloga, ali se ništa nije popravilo.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Rijetko koji ministar je uopce pismen, a kamoli financijski pismen, da bi razumio zasto je dugorocno bolje ulagati u dionice od betona. To su vise manje sve seljani, ista korijenika kao i oni koji ih biraju. U 20-30 godina dobra firma udeseterostruci vrijednost, a beton u najboljem slucaju sacuva istu. Starost gura dolje, inflacija gore i to je generalno to. A divke su vece od rente, opcenito. Bit ce opet kuknjave kad gomila nedovrsenih kvadrata ne bude mogla naci kupca i kad sve rokne 40%. A nelikvidno.
A kad je to beton roknuo 40% ? Ti se toga sjećaš?
[/quote]

Naravno.
Stanovi koji su se prodavali na mojoj ZG mikrolokaciji 2007 za 2000 eur po m2 su isli dvije godine poslije po 1200.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

New Report

Close