Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Da, neki nikako da shvate da je Agrokor sad već prekpreklanjski snijeg i da povratka nema niti će ga biti. Novac je spaljen 2017 godine. Spaljeno je nemoguće vratiti u materijalnu formu jer je izdimilo.

Da i sad su svi zaboravili i uložit će na ZSE.

Burza u ‘crvenom’, promet tek 7,7 milijuna kuna


Ljudi koji su te novce pošteno zaradili i uložili, to neće ponoviti da sve izgube!
Lovu koju bi možda uložio uopće neću više stavljati na burzu.
Takvih ima još i nisam sam, ove priče s kupit ću danas pa moliti boga da sutra naraste da imam kome iskrcati za kunu više me ne zanimaju.Tako mogu u kladionicu ili kockarnicu.

Nego ako je sve s Agrokorom gotovo objasnite mi zašto stara društva nisu ugašena?

Nemojte se ljutiti, a admin ako smatra da treba brisati neka briše..neka institucije rade svoj posao…barem negdje 🙂

[/quote]

Pa koliko sam ja primjetio admin brise samo serislava.
Ovo mu je 4-5 nick….

@novi
vidi mu se po svakom nicku koji mu je core business 🙂

Sramota od prometa. Postoji li osoba u ZSE koja je odgovorna za ovu sramotu od prometa!? Odmah ukinuti porez na kapitalnu dobit jer to u ovoj baruštinu nema nikakvog smisla. Ionako nikakav promet, time je samo dodatno zatučen. Jel ima itko s mozgom u tim institucijama koje mogu nešto napraviti po tom pitanju!?

Nešto mi govori da ćemo danas UP !

s mozgom sumnjam ali s džepom sigurno.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Bilo bi definitivno prakticnije da se uvede porez od tipa 0.1% na svaku transakciju, ako im je vec do oporezivanja. To bi islo skupa s brokerskom naknadom i ne bi se ni osjetilo.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

To je neizvedivo jer onda ne bi mogao na taj nacin oporezivat inozemna ulaganja ili zbog drugacijih pravila bi postojala diskriminacija, jedino rijesenje je da se gubitak moze prenosit bar dvije godine, a da se porez zadrzi jer sumnjam da ce itko ukidat porez tek tako.

Ignore : renči

a.jedno pitanje. netko je spominjao da porezna ne vidi brokerski racun. sto bi znacilo… ako trgujem.. i nikad ne prebacim da tekuci da nemaju uvid? i onda uvijek prebacim nakon 6 god sto sam trgovao i nastupa zastara ? 😁😉😀

@dionicar

naravno da to ne vrijedi.



Na primjer, dionica nema potvrde na tržištu – definiranu cijenu .

Ja prodam po 8000 kuna Dionice LEDA ( fer cijena , zar ne ? ), kolegi ( držao sam ih više od 2 godine ), on mi isplati par milja kuna iz dobiti firme ….očisti račun , i nakon toga mi čak i vrati te dionice , po npr… 1 kunu ( ili nula ako to Borgovci odrede u međuvremenu ), on prijavi kapitalni gubitak, a MI imamo čistu lovu bez plaćanja i lipe poreza .


Kako misliš prodat LEDO?

Fer cijena leda nije 8000 kuna i to bi vam odmah palo na poreznoj. Zašto bi netko izgubio par milijuna kuna da vi ne platite porez? Ne možete graditi hipotetske slučajeve na događajima iz prošlosti. To je površno i besmisleno trkeljanje.

[/quote]


To je neizvedivo jer onda ne bi mogao na taj nacin oporezivat inozemna ulaganja ili zbog drugacijih pravila bi postojala diskriminacija, jedino rijesenje je da se gubitak moze prenosit bar dvije godine, a da se porez zadrzi jer sumnjam da ce itko ukidat porez tek tako.

A šta se gubitak ne može prenositi dvije godine?

ne samo gubitak ostvaren u istoj godini


Kapitalni gubici mogu se odbiti samo od dohotka od kapitalnih dobitaka koji je ostvaren u istoj kalendarskoj godini

Ignore : renči

malovitra, može dionice koje su kupljene u manje od dvije godine, ali da su prodane u toj godini. To StatusQuo misli.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close