Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na primjer, dionica nema potvrde na tržištu – definiranu cijenu .

Ja prodam po 8000 kuna Dionice LEDA ( fer cijena , zar ne ? ), kolegi ( držao sam ih više od 2 godine ), on mi isplati par milja kuna iz dobiti firme ….očisti račun , i nakon toga mi čak i vrati te dionice , po npr… 1 kunu ( ili nula ako to Borgovci odrede u međuvremenu ), on prijavi kapitalni gubitak, a MI imamo čistu lovu bez plaćanja i lipe poreza .

Fer cijena leda nije 8000 kuna i to bi vam odmah palo na poreznoj. Zašto bi netko izgubio par milijuna kuna da vi ne platite porez? Ne možete graditi hipotetske slučajeve na događajima iz prošlosti. To je površno i besmisleno trkeljanje.


Pa što da netko proda dionice za 30 milijuna? Njegovo pravo, zašto bi mu država išta uzimala od toga? Nemoj dopustiti da te zavist izjeda…

nemam s time nikakvih problema da netko zaradi niti se radi o zavisti, ali imam problema sto nekome tko u 2 godine zaradi 100.000 kn drzava uzme 12.500 kn, a ovome koji je zaradio 100 milijuna (neka je) drzava ne uzme nista! to je cisto pogodovanje (uglavnom) bogatima i jedan nonsens koji treba ukinuti da bi imali pravedan porezni sustav! ja sam za to da se ili oporezuje svaka zarada na dionicama, ili da se ne oporezuje uopce jer inace se samo stvara prostor za nepravde i manipulacije kao u primjeru koji sam naveo!

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)


A kako voditi ULJANIK, Agrokor… kako voditi dionice koje su brisane sa tržišta stečajem .

nikakav stečaj ovdje još nije do kraja proveden koliko ja znam?

budapest !


nemam s time nikakvih problema da netko zaradi niti se radi o zavisti, ali imam problema sto nekome tko u 2 godine zaradi 100.000 kn drzava uzme 12.500 kn, a ovome koji je zaradio 100 milijuna (neka je) drzava ne uzme nista! to je cisto pogodovanje (uglavnom) bogatima i jedan nonsens koji treba ukinuti da bi imali pravedan porezni sustav! ja sam za to da se ili oporezuje svaka zarada na dionicama, ili da se ne oporezuje uopce jer inace se samo stvara prostor za nepravde i manipulacije kao u primjeru koji sam naveo!

Znači, zaključujemo da se 100 milijuna može zaraditi samo ako se drži duže od 2 godine. 🙂 Svi su u istom položaju, čovječe! I ja i ti i bilo tko ko proda u roku od 2 godine će platiti porez. Ponavljam, ja sam za to da ga se ukine, ali ne diskriminira nikoga, niti pogoduje ikome. Svatko ima jednako pravo prodati i držati duže od dvije godine. To je druga stvar što se ti SVOJEVOLJNO odlučuješ prodati ranije od proteka dvije godine. Ponavljam, ja sam za potpuno ukidanje tog poreza, ali ovo što pišeš nema logike, pogotovo s “pogodovanjem bogatima”. KAKO????

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Na primjer, dionica nema potvrde na tržištu – definiranu cijenu .

Ja prodam po 8000 kuna Dionice LEDA ( fer cijena , zar ne ? ), kolegi ( držao sam ih više od 2 godine ), on mi isplati par milja kuna iz dobiti firme ….očisti račun , i nakon toga mi čak i vrati te dionice , po npr… 1 kunu ( ili nula ako to Borgovci odrede u međuvremenu ), on prijavi kapitalni gubitak, a MI imamo čistu lovu bez plaćanja i lipe poreza .

hehe, da zanimljivo razmišljanje, šta ako prodaš dionice van ZSE, direktno nekom svom po kikiriki cijeni unutar 2 godine, jel se to isto računa kao gubitak za obračun poreza ? kako su zakonski to rješili, ako jesu uopće :)))



ja sam odlučio ove godine biti grbav pa da vidimo što će biti

ovo će ti biti:
https://zakonipropisi.com/hr/zakon/kazneni-zakon/256-clanak-utaja-poreza-ili-carine
[/quote]

Nego.. jel to vrijedi i za drugu imovinu? recimo imaš malo više kuća koje si napravio po duhu svetom i od posuđenog novca dobrog frenda, a slučajno zaboravio prijaviti, ili krivo si izračunao kvadraturu?
Tom frendu ćeš vratiti posuđeni iznos jednog dana naravno, nije na majkemi :))



ja sam odlučio ove godine biti grbav pa da vidimo što će biti

ovo će ti biti:
https://zakonipropisi.com/hr/zakon/kazneni-zakon/256-clanak-utaja-poreza-ili-carine
[/quote]šta je sad ovo? znači ako imamo kapitalnu dobit manju od 20 000 kn ne mogu nam ništa??

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

A kakve su kazne ako je utaja poreza manja od ovih navedenih 20 000 kuna ?
To je onda možda prekršaj a ne kazneno dijelo.

ja sam ko za vraga 2016 imao 21000, 2017. 22000, 2018. nije bilo dobiti i sad imam 30 000… hebate dao sam ima jedan novi auto samo na porezima… a nezaposlen sam svo to vrijeme… trebali bi imati mi koji ne radimo nekakav godišnji odbitak barem. Ali previše tražim.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.




ja sam odlučio ove godine biti grbav pa da vidimo što će biti

ovo će ti biti:
https://zakonipropisi.com/hr/zakon/kazneni-zakon/256-clanak-utaja-poreza-ili-carine
[/quote]
šta je sad ovo? znači ako imamo kapitalnu dobit manju od 20 000 kn ne mogu nam ništa??
[/quote]

onda te neće goniti kazneno nego samo prekršajno ali opet ćeš u konačnici platiti dužni porez+kamate+kaznu,osim ako prođe zastarni rok ali mislim da je on dugih 6 godina
tko želi riskirati-samo naprijed..pa javite za 6 godina jeste li se izvukli





ja sam odlučio ove godine biti grbav pa da vidimo što će biti

ovo će ti biti:
https://zakonipropisi.com/hr/zakon/kazneni-zakon/256-clanak-utaja-poreza-ili-carine
[/quote]
šta je sad ovo? znači ako imamo kapitalnu dobit manju od 20 000 kn ne mogu nam ništa??
[/quote]

onda te neće goniti kazneno nego samo prekršajno ali opet ćeš u konačnici platiti dužni porez+kamate+kaznu,osim ako prođe zastarni rok ali mislim da je on dugih 6 godina
tko želi riskirati-samo naprijed..pa javite za 6 godina jeste li se izvukli
[/quote]ne mogu jer imam dobit veću od tih 20 000.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Da, neki nikako da shvate da je Agrokor sad već prekpreklanjski snijeg i da povratka nema niti će ga biti. Novac je spaljen 2017 godine. Spaljeno je nemoguće vratiti u materijalnu formu jer je izdimilo.

Da i sad su svi zaboravili i uložit će na ZSE.

Burza u ‘crvenom’, promet tek 7,7 milijuna kuna


Ljudi koji su te novce pošteno zaradili i uložili, to neće ponoviti da sve izgube!
Lovu koju bi možda uložio uopće neću više stavljati na burzu.
Takvih ima još i nisam sam, ove priče s kupit ću danas pa moliti boga da sutra naraste da imam kome iskrcati za kunu više me ne zanimaju.Tako mogu u kladionicu ili kockarnicu.

Nego ako je sve s Agrokorom gotovo objasnite mi zašto stara društva nisu ugašena?

Nemojte se ljutiti, a admin ako smatra da treba brisati neka briše..neka institucije rade svoj posao…barem negdje 🙂

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

New Report

Close