Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


VMDov stan na heinzlovoj ce biti velicini od 50m2 navise a kvadrat 2500eur najmanje. dakle min 125 000 eur. jos ako se kupuje garaza.. min 135 000 eur.. svaka cast nekome tko ima te nove viska…. a prosjecan hrvat u banci ima valjda 50 000 kn .. dakle 7000 eur..)..

gledaj možeš kupiti stan i u nekoj provinciji pa razliku uložiti negdje naravno ako ju imaš. u biti se stalno radi o kreditima pa je to upitno. tražiti izgovore tamo nema posla je besmislica jer sad ljudi žive u indiji i putem neta rade u americi i td. slaba škola za djecu? isto besmislica. u nekim nižim uzrastima i onako njihovo obrazovanje zavisi od angažmana roditelja. dok oni malo porastu ti si se obogatio pa im omogućio bolje školovanje. nema gore stvari nego se uvaliti u stambeni kredit od cca 100000€ i crkavati 25 godina. vlasnik sam nekoliko nekretnina bez kune kredita. fluktuacija cijena kako gore tako bome i prema dole te može šokirati ali ako nemaš kredit ne brineš se oko toga puno. da kojim slučajem imam 20 godina kupio bi sebi ovaj stan u čabru mrtav hladan. prekrasno mjesto. beli manastir ajde de… ne volim ravnicu. i td. i td.
Vaš link …

who dares, wins


netko je danas komentirao da bi ovaj oporavak brodarskih vozarina mogao potaknuti rasprodaju HPB-a (kojeg budi rečeno drmaju loše vijesti) te prebacivanje dijela tog kapitala nazad u Atpl..sad je npr. netko iskipao 265 komada po bidu HPB-a pa ćemo vidjeti kuda će ta lova

nema oporavka vozarina niti će ih biti niti ih može biti, kinezi štancaju brodove ko na traci, globalna gospodarska razmjena stagnira i prijeti padom, najaće ekonomije također stagniraju a pogotovo kina, australija kao veliki izvoznik ruda i sirovina najavljuje otpuštanja u rudarskom sektoru, slićno i kanada, autoindustrija u padu itd… a hpb uopće nije u problemu, to je samo rezervacija bez utjecaja na kapital, još ništa nije gotovo pa se ne brini, banke uvijek netko treba i uvijek će poslovati za razliku od npr. atpl koja i nije baš u bajnoj poziciji i koju odrađuje samo jedan dioničar bez kojega bi sada bila (ako) na 100kn…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


kakvi fondovi, kakve dionice… Hrvati višak novaca stavljaju u beton

Najbrže se prodaju kvalitetni stanovi skuplji od 3000 eura po kvadratu, za svaki postoji lista čekanja


Neka se pisci toga članka malo spuste na zemlju jer s tom cijenom stan od 50 kvadrata ispadne 1.500.000,00 kn.



kakvi fondovi, kakve dionice… Hrvati višak novaca stavljaju u beton

Najbrže se prodaju kvalitetni stanovi skuplji od 3000 eura po kvadratu, za svaki postoji lista čekanja


Neka se pisci toga članka malo spuste na zemlju jer s tom cijenom stan od 50 kvadrata ispadne 1.500.000,00 kn.
[/quote]

A neznam, ok za ove sta prodaju, mogu stavit i 5.000 eura, al mi nisu jasno oni sta kupuju i toliko placaju, pa kupi normalan teren, napravi kucu sa 3-4 normalna stana i prodaj 1 ili 2… ova druga dva imas gratis, pa sam materijal i gradnja te dođu daleko manje od cca 1.000 eura



netko je danas komentirao da bi ovaj oporavak brodarskih vozarina mogao potaknuti rasprodaju HPB-a (kojeg budi rečeno drmaju loše vijesti) te prebacivanje dijela tog kapitala nazad u Atpl..sad je npr. netko iskipao 265 komada po bidu HPB-a pa ćemo vidjeti kuda će ta lova

nema oporavka vozarina niti će ih biti niti ih može biti, kinezi štancaju brodove ko na traci, globalna gospodarska razmjena stagnira i prijeti padom, najaće ekonomije također stagniraju a pogotovo kina, australija kao veliki izvoznik ruda i sirovina najavljuje otpuštanja u rudarskom sektoru, slićno i kanada, autoindustrija u padu itd… a hpb uopće nije u problemu, to je samo rezervacija bez utjecaja na kapital, još ništa nije gotovo pa se ne brini, banke uvijek netko treba i uvijek će poslovati za razliku od npr. atpl koja i nije baš u bajnoj poziciji i koju odrađuje samo jedan dioničar bez kojega bi sada bila (ako) na 100kn…
[/quote]

… banke uvijek netko treba ?? mozes mislit, ne bih se kladio u to,,,,, to da si napisao da lijekove i hranu uvijek netko treba ok, ali banke neznam, nisam bas siguran.. pogotovo sta se pojavljuju i virtualni racuni, kriptovalute…

… banke uvijek netko treba ?? mozes mislit, ne bih se kladio u to,,,,, to da si napisao da lijekove i hranu uvijek netko treba ok, ali banke neznam, nisam bas siguran.. pogotovo sta se pojavljuju i virtualni racuni, kriptovalute…

pa ako ti misliš da je to baš tako, evo najbanalnije…što ne uzmeš krmenadlu i time pokušaš kupiti npr. cipele ili bon za mobitel platiti sa pol kile rotkvica…baš me zanima kako bi prošao…a i da ti sad poslodavac kaže da će ti isplačivati dohodak sa kriptovalutom na virtualni račun niti to nisam baš siguran da bi sa ushičenjem pristao na tako nešto…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


… banke uvijek netko treba ?? mozes mislit, ne bih se kladio u to,,,,, to da si napisao da lijekove i hranu uvijek netko treba ok, ali banke neznam, nisam bas siguran.. pogotovo sta se pojavljuju i virtualni racuni, kriptovalute…

pa ako ti misliš da je to baš tako, evo najbanalnije…što ne uzmeš krmenadlu i time pokušaš kupiti npr. cipele ili bon za mobitel platiti sa pol kile rotkvica…baš me zanima kako bi prošao…a i da ti sad poslodavac kaže da će ti isplačivati dohodak sa kriptovalutom na virtualni račun niti to nisam baš siguran da bi sa ushičenjem pristao na tako nešto…
[/quote]

Pa danas mozes cisto uredno placati preko virtualnih kartica, prebacivati sredstva…i to bez naknada prebacivanja, troskova racuna, kupo-prodajni tecaj valuta po forexu cca 0.2% razlike …. a klasicni bankarski tecaj pogledaj sam ….. tako ako nisi probao, a koristis valute i ides vani, onda je vrijeme da malo to proucite kolega 🙂

Jel netko zna kako vlade i mediji po razvijenijim trzistima se odnose prema obrazovanju svojih građana…

Mi smo izasli iz socijalizma, pa nitko ni nema osjecaj za trzista kapitala… recimo dali se vani prica da ako si naprimjer dionicar podravke, leda, kraša, sapn, ipk ….. da je logicno da kupujes proizvode tih kompanija ako se cjenovno tu negdje,,, malo isprobas druge, ali znas di ti je baza… ako si korisnik ZABE, PBZa…. da imas i koju njihovu dionicu ako je kompanija ok, da posluje u prosjeku…. ili da ako si u nekom obaveznom ili dobrovoljnm fondu, a fond ima odredene dionice da je logicno da preferiras te kompanije ukoliko ne odstupaju previse u kvaliteti i cijeni..

Iako je istina da nasi fondovi uglavnom ulazu u obveznice, pa onda ni nema smisla ni gledati koje domace kompanije bi i imale u portfelju,,, a da bi građani svojim potrosackim navikama navijali za svoje domace kompanije…nasi politicari su takve neznalice, da su unistili kompletno gospodarstvo ove drzave, srecom nas turizam drzi



… banke uvijek netko treba ?? mozes mislit, ne bih se kladio u to,,,,, to da si napisao da lijekove i hranu uvijek netko treba ok, ali banke neznam, nisam bas siguran.. pogotovo sta se pojavljuju i virtualni racuni, kriptovalute…


eee kolega sad ti kinezi od 60 godina grincajg na tržnici plaćaju telefonima. prije 10 godina nisu ni znali šta je to. država te prisili htio ti to ili ne. masovno idu na vozački jer si tek sad mogu priuštiti auto. duboki intrenet i zabranjena roba. sve bitcoin. mi smo 100 godina za drvenim češljom po tim pitanjima.

pa ako ti misliš da je to baš tako, evo najbanalnije…što ne uzmeš krmenadlu i time pokušaš kupiti npr. cipele ili bon za mobitel platiti sa pol kile rotkvica…baš me zanima kako bi prošao…a i da ti sad poslodavac kaže da će ti isplačivati dohodak sa kriptovalutom na virtualni račun niti to nisam baš siguran da bi sa ushičenjem pristao na tako nešto…
[/quote]

Pa danas mozes cisto uredno placati preko virtualnih kartica, prebacivati sredstva…i to bez naknada prebacivanja, troskova racuna, kupo-prodajni tecaj valuta po forexu cca 0.2% razlike …. a klasicni bankarski tecaj pogledaj sam ….. tako ako nisi probao, a koristis valute i ides vani, onda je vrijeme da malo to proucite kolega 🙂
[/quote]

who dares, wins

kol.bug0 , hvala na dobroj namjeri ali već sam dobro upoznat, naime koristim Revolut aplikaciju već više od god dana a btc mi je izmaknuo pretprošle god u 9 mj po 450eur i to radi obične komocije ili lijenosti jer nisam uplatio bitconan, sve budem, budem i ode…ali opet, sve su to za sada samo trendovi…

inaće, dobar post, fakat smo krkanluk ali ipak kroz godine sve manje…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ipak su se neke stvari počele mijenjati
ukupna imovina imovinskih fondova (i prinosi i uplate) u 12m
kategorija A +27%
kategorija B +14,5%
kategorija C +16.7%
Kategorija A još uvijek ispod 1% ukupne imovine i iznosi 0.74%
Sveukupno A+B+C 112.6 milijardi

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.


Ipak su se neke stvari počele mijenjati
ukupna imovina imovinskih fondova (i prinosi i uplate) u 12m
kategorija A +27%
kategorija B +14,5%
kategorija C +16.7%
Kategorija A još uvijek ispod 1% ukupne imovine i iznosi 0.74%
Sveukupno A+B+C 112.6 milijardi

Govoris o mirovinskim fondovima ipak su bitniji ovi ulagacki fondovi za nas

Ignore : renči

New Report

Close