Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Točno. I ja tako mislim.
Naprosto si moraju ostaviti i dovoljno ušminkanu ovu godinu i dovoljno mesa za rast u idućoj.
S razinama malo ispod 2000 bodova oba privremena cilja su ispunjena.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Bogme solidni prinosi, s pozicije upravitelja fonda stvarno bi bilo logično ostaviti nešto za sljedeću godinu.

kakvi su dojmovi – hoće li vsaljati što ovo dvokratno trgovanje umjesto dražbe. daj bože

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


kakvi su dojmovi – hoće li vsaljati što ovo dvokratno trgovanje umjesto dražbe. daj bože

narod je to davno opisao jednom kratkom uzrečicom: isto sran.e, drugo pakovanje…ne možeš od blata napraviti dobar kolač, u tome je problem, a ne u vremenu trgovanja….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ja trubila bull trap u posljednjem rastu.
Pa me ruzno gledali.






@abc

ma to je serislav. ne shvaćaš ga valjda ozbiljno :)?

A nemoj tako joda. Biti će i Serislav jednom u pravu.

Ne u ovom stoljeću, ali sigurno će biti.
[/quote]

Nisam siguran na što se baš referirate, ali da ste slušali na Optimi umjesto trkeljali svoje sad biste imali u džepu 200-300% dobiti, i to na oveći ulog.
Ovako vam preostaje da sami sebe zavaravate sitnim doskočicama.
Sretno i dalje!

P.S.

Negativne kamate tjeraju ih izvan komfora obveznica

Kome ovo nije signal, eee, taj neka se stvarno okani burze…
[/quote]

Rast će vjerojatno početi tek iduće godine, jer koliko vidim ove godine su fondovi ispunili svoju kvotu rasta i nije im potreban dodatni rast…koliko vidim svi fondovi su redom u plusu ove godine…

https://hrportfolio.hr/

[/quote]

Bome ubili su se od prinosa.. šteta da ne nema prosječni prinos od osnivanja,, ne samo 3, ili 5 godina,,, da vidimo junačine :))

Kolega, fulali ste meritum. Pričamo o ovoj godini i prinosima u njoj, a ne o poslovanju fondova kroz godine za koje se slažem da je loše. Nema smisla sad napucati prinos, a u idućoj godini ništa ili malo. Ulagači vole da fond konstantno ostvaruje zaradu i to je za fond reklama i tome oni teže.

Što bi rekao naš Plenković i Kolinda … baš nam dobro ide ono full rastemo :(( ,, bit ćemo CH .. ahahaha

još da nemamo bogom dan turizam bili bi iza Afrike po razvoju,, sva sreća ima stalno tema za pričati, lijevi, desni, ustase, partizani iza svakog ugla vrebaju … a u međuvremenu kradu svi koji se dokopaju fotelja


Ja trubila bull trap u posljednjem rastu.
Pa me ruzno gledali.

I meni se cini da je bull trap

hbga, nemogu nas ni u diagramu ubacit jer je i kazahstan ispred nas, hehhh

šta bi rekli naši vrli političari, ma nije strašno, rastemo :)) … daj kruha (kolača u zatvor) i igara, vadi teme di si BIA ‘xx ….. da za zabave građani,

ko trguje dosta godina, neka pogleda cijeli intervju…jedan od mozda najboljih strucnjaka vani po meni…realnih 1000%

https://finance.yahoo.com/news/gundlach-on-modern-monetary-theory-165905772.html

Ne znam čemu sve ove promjene oko vremena trgovanja na ZSE kad se i tako ne trguje skoro ništa osim ako dođe do nekog nenadanog događaja kakav je bio bitka za Kraš. Umjesto svog tog glumatanja s pred trgovanjem, trgovanjem ,likvidnima i nelikvidnima, počecima i završecima itd., dovoljno bi bilo da su stavili sat vremena trgovanja za cijelu burzu jer ovo iz dana u dan postaje sve više besmisleno.
Neke firme odlaze sa ZSE dobrovoljno, mnoge prisilno jer su propale, a ove rijetke koje dođu ne donose apsolutno ništa novoga jer se njima praktički ni ne trguje.
Ne napravi li država iduće godine neki IPO tipa HEP, Hrvatska pošta ili nešto slično ili nekako propisima (npr.poreznim olakšicama) potakne firme da se izlistaju na burzi, otići će i ovo malo firmi što je preostalo.
SDP je porezom na KD započeo uništenje TK, a HDZ će svojim ignoriranjem svih ovih problema taj posao dovršiti.

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close