Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako dobro kužim, niskolikvidne više nisu samo u modalitetu dražbe gdje se od 11-13 skupljaju nalozi i onda u 13 izvrše, nego sad ima 2 sata za trgovanje (11-12 i 14-15)

ako ja dobro čitam, nelikvidnima, a to su valjda ove u posebnom režimu trgovati će se 2x 1h dnevno i to bi moglo donijeti nešto prometa burzi, mislim da bi nakon pilot projekta s nelikvidnima, takav isti sistem trebalo uvesti i za “likvidne” ako ostane ovakvo mrtvilo
vidjeti ćemo, kako će to krenuti

ne mpogu vjerovati – pa oni nesto pozitivno pokušavaju delati

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


ne mpogu vjerovati – pa oni nesto pozitivno pokušavaju delati

jbg, trude se, pa ni lako 50 000 ijad penez zaslužiti


ne mpogu vjerovati – pa oni nesto pozitivno pokušavaju delati

Ima nesto vise od godine dana da sam upravi zse na mail poslao email vezano za tu tematiku malo da ih operem eto nadam se da je je dijelomicno taj mail imao barem nekakav utjecaj na razmisljanje rijesavanja problema koji su i sami dio

Ignore : renči

Iskreno, ne vidim neke koristi od tih dražbi. Ja bi rađe da je sve u redovnom trgovanju.


ako ja dobro čitam, nelikvidnima, a to su valjda ove u posebnom režimu trgovati će se 2x 1h dnevno i to bi moglo donijeti nešto prometa burzi, mislim da bi nakon pilot projekta s nelikvidnima, takav isti sistem trebalo uvesti i za "likvidne" ako ostane ovakvo mrtvilo
vidjeti ćemo, kako će to krenuti

A realno sat, dva je dovoljno da se kupi/proda bilo koja pozicija ….. ovako je totalno nepotrebno trosenje resursa

Iskreno, ne vidim neke koristi od tih dražbi. Ja bi rađe da je sve u redovnom trgovanju.

troškkovi su tu igri

ajd, bolje 1satno trgovanaje od bilo kakve dražbe

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ja sam skoro pa potpuno izašao iz svih tih dražbi i td. jednostavno nemam ni vremena ni volje nadhjebavati se sa profesionalcima u zadnjim sekundama.

who dares, wins

Poštovani klijenti,

u ponedjeljak, dana 9. prosinca 2019. staru verziju trgovinskog sustava Zagrebačke burze zamijenit će nova verzija sustava naziva Xetra T7.

Nastavno na navedeno, nakon zatvaranja Burze trgovinskog dana 6. prosinca pa sve do ponedjeljka 9. prosinca, kroz eTrade aplikaciju neće biti vidljivi aktivni nalozi za Zagrebačku burzu pa se stoga isti neće moći opozvati, promijeniti kao niti zadavati novi. Unatoč tome što neće biti vidljivi u eTrade aplikaciji svi aktivni nalozi klijenata Fima Vrijednosnica nakon zatvaranja burze dana 6. prosinca će se u ponedjeljak 9. prosinca tokom jutra prebaciti u novu verziju trgovinskog sustava nakon čega će ponovno biti omogućene izmjene odnosno otkaz spomenutih naloga kao i otvaranje novih naloga.

Radi uvođenja kontrola prije trgovanja društvo Fima Vrijednosnice je za trgovanje na Zagrebačkoj burzi putem eTrade aplikacije uvelo ograničenje za zadavanje naloga većih od 3 milijuna kuna i/ili u količini većoj od 1 milijun dionica. Za zadavanje naloga koji prelaze navedene limite molimo da telefonski kontaktirate svog brokera. Spomenuti limiti su podložni promjenama o čemu ćemo Vas u slučaju izmjene obavijestiti putem eTrade aplikacije.

Vrijeme trgovanja na dan 9. prosinca 2019. u kontinuiranoj trgovini s dražbom zatvaranja iznimno će trajati skraćeno od 12-16h, dok će se od utorka 10. prosinca nadalje trgovina odvijati sukladno redovnom vremenu trgovanja na Burzi:

who dares, wins

Pa svima koji su oko zse, mogu radit nesto pametnije 😂.. a ovi sa ZSE ce ustediti struju, i ovako nemaju nekog prometa 🤣

Kaže Erste

Poštovani klijenti,

Obavještavamo vas da od ponedjeljka 09.12.2019. Zagrebačka burza prelazi na novu trgovinsku platformu XETRA T7®.

VAŽNO: Zagrebačka burza će po završetku trgovine za trgovinski dan petak, 06.12.2019, između 16:30 i 16:45 sati izvršiti povlačenje svih otvorenih naloga na XETRA Classic trgovinskog sustava Zagrebačke burze. Ukoliko ste imali aktivan nalog isti će vam biti otkazan unutar aplikacije za trgovanje Erste banke. Unos novih naloga kroz Erste broker aplikaciju na XETRA T7 trgovinskom sustavu biti će omogućen 09.12.2019. od 8:00 nadalje.

Funkcionalnosti unutar Erste broker aplikacije ostaju nepromijenjene te sam prelazak na novi trgovinski sustav neće utjecati na rad i izvršenje naloga putem Erste broker aplikacije. Prvi dan trgovanja započet će sa produženim trajanjem dražbe otvaranja, kako bi članovi imali dostatno vrijeme za migraciju na novi trgovinski.

New Report

Close