Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako se ne varam, sutra izlaze podaci o njemačkom BDP-u pa ćemo vidjeti kuda će DAX….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Mislim da ćemo tek sada vidjeti što je nesposobnost Upravljanja ovom burzom sada kada se uključi ovaj uhljebljeni, zakonom dan monopolist koji zna uzimati samo tuđe novce i zapošljavati horde uhljeba koji se valjda ne znaju ni potpisati.
Stvarno trebaš imati da išta radiš u Hrvatskoj, a kamoli da živiš u njoj.

jako dobar komentar, dodao bih samo…ceterum censeo Carthaginem esse delendam!

Pregled trgovine na Zagrebačkoj burzi u listopadu 2019.

Iako je promet unutar knjige ponuda bio -50,5% niži nego mjesec ranije, taj podatak treba sagledati u svjetlu iznadprosječno visokog prometa u rujnu, primarno zbog trgovanja dionicom Kraša d.d. Gledajući isti mjesec lani, ovaj je listopad po prometu unutar knjige ponuda bio +66% bolji, a prema ukupnom prometu +74%.
Tržišna kapitalizacija rasla je oko +1%, a dionica nešto manje od +2%. Indeksi su većinom rasli – CROBEX, CROBEXtr, CROBEX10 i CROBEXprime u rasponu od +1,2% do 1,6% – a najviše je ojačao CROBEXnutris, +4,57%.

U listopadu je Zagrebačka burza održala prvi investicijski webcast za izdavatelje iz Vodećeg tržišta. Događanje je realizirano uz podršku Erste & Steiermärkische Bank d.d. i Interkapital vrijednosnih papira d.o.o., a cilj je otvaranje novog komunikacijskog kanala između ulagatelja i izdavatelja te predstavljanje kompanija iz Vodećeg tržišta, najzahtjevnijeg tržišnog segmenta, širem investicijskom krugu.

U listopadu je svečano usvojen novi Kodeks korporativnog upravljanja Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga i Zagrebačke burze d.d. Namjera je bila kreirati kraći te jednostavniji Kodeks, koji jasnije ukazuje na dobre prakse, istovremeno umanjujući vrijeme koje je društvu potrebno za izvještavanje, a Kodeks će se primjenjivati od 2020.

Na kraju listopada u Rovinju je održana konferencija „Izazov promjene“, osma zajednička konferencija Zagrebačke burze i fondovske industrije.
mašala izazov..a već su povećali troškove trgovanja, možebitno i trošak ovrha, dakako, svečano 🙂

Evo ovako se gradi “hrvatska ekonomija”, metoda ista samo drugi učesnici. Ništa se tu ne mijenja, uvjek radnici moraju podmjestiti leđa i životariti da bi neradnici živjeli.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/zivotna-drama-nepalaca-koji-su-dosli-raditi-u-varazdin-platili-su-7000-eura-da-dodu-na-placu-od-5090-kn-a-onda-im-je-placa-smanjena-na-minimalac/9612991/

promet na ZSE u sat vremena trgovanja je jedva 0,9 miliona kuna, pretužno


promet na ZSE u sat vremena trgovanja je jedva 0,9 miliona kuna, pretužno

a koliki bi tek bio da nekoliko firmi ne kupuje vlastite dionice, HT, ADRS, AUHR, RIVP, ARNT….


Evo ovako se gradi "hrvatska ekonomija", metoda ista samo drugi učesnici. Ništa se tu ne mijenja, uvjek radnici moraju podmjestiti leđa i životariti da bi neradnici živjeli.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/zivotna-drama-nepalaca-koji-su-dosli-raditi-u-varazdin-platili-su-7000-eura-da-dodu-na-placu-od-5090-kn-a-onda-im-je-placa-smanjena-na-minimalac/9612991/

gledao sam prilog, onako na prvu bih rekao da im radne sposobnosti nisu na nivou da bi trebali i taj minimalac dobiti, jedan je bio u kadru 10-ak sekundi i bome je sakupio nekakva dva tri lista po dvorištu,
brzina saginjanja na nivou kornjačinog hoda, možda je revoltiran, pa namjerno neće brže raditi,
jer mu je eto poslodavac mimo Ugovora i ZOR dao da on radi posao za koji nije sklopio ugovor, baš bih ga bilo dobro vidjeti kako šije, za što ima ugovor, a direktor da skuplja lišće po dvorištu, budi siguran da
bi ga svaki poduzetnik rasporedio na mjesto gdje će mu što više doprinijeti i zaraditi, ne ulazeći sada u konkretan slučaj, moguće da je ovaj, kojega su prikaazali, jedan od loših primjera

To je ona stara hrvatska priča poslodavaca o bruto i neto.
Ja imam bruto 90 kilograma, ali kada s leđa skinem ruksak od 30 kg. ostane mi mojih 60 kg. Jedina je razlika u dva slova: B i N
Na moju visinu to je idealna težina, tako i poslodavci misle da je na visinu Nepalaca njihova najniža neto plaća idealna.


To je ona stara hrvatska priča poslodavaca o bruto i neto.
Ja imam bruto 90 kilograma, ali kada s leđa skinem ruksak od 30 kg. ostane mi mojih 60 kg. Jedina je razlika u dva slova: B i N
Na moju visinu to je idealna težina, tako i poslodavci misle da je na visinu Nepalaca njihova najniža neto plaća idealna.


predlažem da potražite prilog, mislim da je bio na RTL-Potraga, kada pogledate, iskreno napišite da li bi zaposlili nekoga od tih ljudi i koliko bi ih platili, veliki su problemi kod dozvola za rad stranaca, pozovete ljude, a oni ne vrijede po lule baguša, zna Švabo što radi, odvede naše, a ti se dalje snalazi s “inženjerima”, “doktorima” i ostalim “akademski obrazovanim građanima”

Tko zna kakvu im priču agencije i domaći poslodavci prodaju u Nepalu. Domaći su rastjerali svoj narod širom Evrope svojim obećanjima i lažima i neisplatama i zakidanjima a da neće tamo neke Nepalce.
Što im odmah u startu ne objasne pošteno gdje idu i koliki će im biti neto pa ljudi ne bi ni dolazili. Pa nije Nepal tu preko u Bosni!

“Prema dostupnim mjesečnim pokazateljima tijekom trećeg tromjesečja ove godine ubrzao se rast realnog BDP-a, ističu u četvrtak iz Hrvatske narodne banke (HNB) u priopćenju sa sjednice Savjeta HNB-a.

“Prema dostupnim mjesečnim pokazateljima tijekom trećeg tromjesečja 2019. ubrzao se rast realnog BDP-a. Nezaposlenost se, nakon stagnacije u drugom tromjesečju, nastavila smanjivati dok se rast zaposlenosti usporio. U trećem tromjesečju blago se ubrzao rast nominalnih bruto plaća pri čemu su plaće porasle u javnom i privatnom sektoru”, ističu iz središnje banke.”

https://hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/rast-bdp-a-ubrzan-u-trecem-tromjesecju-58691

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

teško mrtvilo na ZSE…ravna crta….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close