Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prodaj Djuru….kupi Petrokemiju..prodaj Optimu..kupi Petricu..popodne prodaj Petricu..kupi Optimu..Djuru..mozda Lenac..itako u krug..I tako se vrti stotinjak tisuca kuna spekulanata koji moraju svaki dan kupit/prodat inace im se ruke tresu ..
Fondovi tu i tamo kresnu neki veci nalog na ADRS…HT..ERNT..i to je to …To je nasa zse

Pozdrav


odlično zapažanje, jer sve ovo se pretvorilo u kladionicu... naivni su naivno vjerovali da je ovdje riječ o investiranju..i sve ih manje.
..ajmo promatrat, tko će prevladat.

Hm, zanimljivo, sto se to sprema!?

“Prema informacijama koje je dobio Lider, tvrtka EunexC prodala je polovicu svojih dionica Zagrebačke burze. Naime, u blok transkaciji EunexC prodao je 463.106 dionica Zagrebačke burze po cijeni od 16,50 kuna po komadu.

Vrijednost transakcije je 7,64 milijuna kuna. A kupac? Kupac je, prema za sada neslužbenim i nepotvrđenim informacijama koje smo dobili, Financijska agencija (FINA). Dakle, Fina je za 7,64 milijuna kuna kupila gotovo 10 posto udjela u Zagrebačkoj burzi!

Kontaktirali smo Finu i EunexC i objavit ćemo odgovore čim stignu”

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/ekskluzivno-eunexc-prodao-10-posto-dionica-zagrebacke-burze-pogledajte-tko-je-kupac-128864

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!




Grčki ATHEX +42% ove godine. Živjela Rvcaka.

p.s. de ste katastrofičari, kad će recesija??? Ostarit ćete dok dođe.

Gle ne znam kak je u Grčkoj.

Ali u Hrvatskoj proizvodnja i dalje pada, industrije nema, poljoprivrede fol ima dok im daju poticaje, Hrvati se i dalje zadužuju uz ogromne kamate, Hrvati štrajkaju, učitelji, doktori, medicinske sestre, ne razumiju da ih imaju previše jer Hrvata je sve manje.
Otišlo mlado i staro van.

Nema se više love za uhljebe, počinje njihovo međusobno klanje.
Nema više love za krasti pa korupcija cvijeta.

Na našoj burzi rastu samo stečajuše.
Problem je što još malo pa više neće uopće biti tvtki pa ništa neće moći u stečaj.

Tek kada gradovi i općine počnu bankrotirati.

Tek onda će biti belaja.

Čile, Hong Kong, Francuska.

Mogu napucavati broj vojske i policije koliko hoću.

Ali kad gladni narod krene……………

Tako će biti i u Hrvatskoj.

Ako tko ostane.
[/quote]
Nije da nema istine u ovome što ste napisali, ali ja bih potpisao do kraja života ovakav godišnji prinos kakav smo imali ove godine.
[/quote]

Slažem se kolega. Ja sam na nekretninama zadnju godinu dana zaradio da ne moram više ništa raditi.

Burza mi je samo hobi i za zezanciju.

Prihod na kraju je lijep ali pitanje je kako je bi bilo da nije bilo Kraša.

Bez prometa nema ni zarade.





Prodaj Djuru….kupi Petrokemiju..prodaj Optimu..kupi Petricu..popodne prodaj Petricu..kupi Optimu..Djuru..mozda Lenac..itako u krug..I tako se vrti stotinjak tisuca kuna spekulanata koji moraju svaki dan kupit/prodat inace im se ruke tresu ..

Pozdrav

odlično si opisao modus operandi burekaša poput ovog lika "druk-na-bidu-druk-na-asku" 😁
[/quote]

Taj bu platil cjelokupni porez na ZSE.

Naravno ako se nije potrudio da bude u minusu na pojedinim dionicama.
[/quote]javi mi se krajem veljače na PM, pošaljem ti uplatu. Drago mi je da si ti oslobođen poreza na KP.
[/quote]

Ne kužim to dokazivanje koliko sam zaradio. Mene ne moraš uvjeravati da si zaradio.
Ja ne govorim o zaradi već o izbjegavanju plaćanja poreza.

Očito se ti toga naplaćaš.

Ja sam recimo na prodaji nekretnina ne plaćam ništa.

Sve plati kupac :).

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/ziri-koji-bira-najboljeg-hrvatskog-poduzetnika-za-krizu-se-trebamo-dobro-pripremiti/9584650/
Ovako razmišljaju ljudi koji biraju pobjednika šestog izdanja EY Poduzetnika godine:
Najave nove globalne recesije sve su glasnije. Prema Vašem mišljenju kako će se ta situacija odraziti na našu poduzetničku klimu?

Mate Rimac: Mislim da je svima koji se kreću u internacionalnim poslovnim krugovima jasno da kriza dolazi uskoro. Znam da se zemlje u našem okruženju spremaju na krizu da istu ne dočekaju nespremni kao prethodnu. Hrvatsko je tržište jako ovisno o stanju u Europi, pogotovo turizam. Kad udari kriza, će srednji sloj zemalja iz kojeg dolaze naši gosti prvo rezati na putovanjima što će sigurno imati značajan utjecaj na naše gospodarstvo.


https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/ziri-koji-bira-najboljeg-hrvatskog-poduzetnika-za-krizu-se-trebamo-dobro-pripremiti/9584650/
Ovako razmišljaju ljudi koji biraju pobjednika šestog izdanja EY Poduzetnika godine:
Najave nove globalne recesije sve su glasnije. Prema Vašem mišljenju kako će se ta situacija odraziti na našu poduzetničku klimu?

Mate Rimac: Mislim da je svima koji se kreću u internacionalnim poslovnim krugovima jasno da kriza dolazi uskoro. Znam da se zemlje u našem okruženju spremaju na krizu da istu ne dočekaju nespremni kao prethodnu. Hrvatsko je tržište jako ovisno o stanju u Europi, pogotovo turizam. Kad udari kriza, će srednji sloj zemalja iz kojeg dolaze naši gosti prvo rezati na putovanjima što će sigurno imati značajan utjecaj na naše gospodarstvo.

A ovakvo zbori drugi član žirija

Nenad Bakić: Eventualni dolazak recesije je praktički nepredvidiv, što ne znači da će ju mnogi pokušavati predviđati. Neki od njih će ponekad biti ‘u pravu’ kao i poznati prof. Roubini tzv. ‘Dr. Doom’ koji svake godine predviđa burzovni krah – jednom će biti ‘u pravu’.


Mate Rimac: Mislim da je svima koji se kreću u internacionalnim poslovnim krugovima jasno da kriza dolazi uskoro. Znam da se zemlje u našem okruženju spremaju na krizu da istu ne dočekaju nespremni kao prethodnu. Hrvatsko je tržište jako ovisno o stanju u Europi, pogotovo turizam. Kad udari kriza, će srednji sloj zemalja iz kojeg dolaze naši gosti prvo rezati na putovanjima što će sigurno imati značajan utjecaj na naše gospodarstvo.

On “mora” tako govoriti da bi potaknuo da se maknemo od turizma i da bi se mijenjali i omogućili drugim granama gospodarstva da se razvijaju (među ostalim tu je i “njegova” grana). Tako da je sasvim razumljivo da tako govori. A kao što g. Bakić govori, eventualni dolazak recesije je praktički nepredvidiv.

Samo, nekome paše da se govori da recesija samo što nije došla, drugima paše da govore da samo što nije sve procvjetalo. Al postoji “jednostavan” recept za pravilno ponašanje pa te onda zapravo nije ni briga dolazi li recesija: kupuj JEFTINO ono što vrijedii ne pomamljuj se za lakim i brzim zaradama. To je to, konstantno ulaganje, napredovanje, bez straha i pohlepe. Kontroliraj ono što možeš kontrolirati…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

KressoM
točno i jasno
pa Vujčić/HNB su rekli što treba za dolazeće razdobje od recimo 2 godine a u njemačkoj i 2020 bez recesije ali stoji i ono što je Rimac rekao.Za turizam s 5* nema zime

“Svi ekonomisti se slažu da će kad-tad nastupiti neka recesija ili neki pad gospodarskih aktinovsti. Osobno to ne vidim tako brzo i skoro. Koliko će biti jako i koliko će utjecati na nas ne znamo, ali znamo da se moramo što bolje pripremiti’, rekao je ministar financija Zdravko Marić”

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/maric-brani-proracun-barem-u-tom-dijelu-mi-radi-mozak-znam-sto-je-bilo-prije-10-godina-foto-20191108

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

poštovani,

glasovanje za gospodarstvenika godine otvorite na drugim stranicama jer stoji i ono što je rekao bakić i ono što je rekao rimac no navijanje je dozvoljeno u demokraciji

kad narod uzme stvar u svoje ruke
https://www.24sata.hr/news/sacekusa-bijesne-rulje-osisali-gradonacelnicu-i-zalili-je-bojom-658348

najveći klaun na forumu: drek-na-bidu-drek-na-asku


Jednostavno je zastrašujuće koliko je ZSE u prosjeku opako najlošije tržište kapitala !!
https://www.teletrader.com/markets/europe

Dok vani praše po ATH vrijednostima,, naše gospodarstvo je u takvoj kaljuži koje se preslikava na ZSE da je to bolesno za gledati..

dow je na +95% od 2007.
S&P 500 na cca +100%
dax +64%
cac je tu oko nule…

Ovako nabrzaka crobex je na 37% od nekadašnje ATH ??? 5.300
iako je neusporedivo od tada zbog različitih sastavnica..
Pa kad vidimo da dosta kompanija nema jer su bankrotirale, tipa todex i dr… neke dokapitalizirane, ali zastrašujuće djeluje koliko je to palo i koliko su izgubili oni glavni dioničari u TOP 10-50-100… brutalno,

a naši političari i dalje melju o partizanima,ustašama, četnicima, jugi, titu ….. valjda samo da skrenu pitanja zbog čega su ubili gospodarstvo RH, i novinari su jednako krivi koji samo usmjeravaju pažnju građanima na totalne gluposti umjesto da svaki dan pitaju zašto smo toliko pali a gdje još zašto toliko kasnimo za ovima koji napreduju ?

par sastavnica, koje nisu bankrotirale
atln cca 87% od ath..
adpl, 68% od ATH..
koei 47% od ath..
HT, 42% od ATH..
ernt, cca 31% od ATH,
Viro, 5% od ATH,
ddjh, 2% od ATH,
thnk, 1,1%
atpl, na 11 % od ATH,
dlkv !! 0,28% od ATH .. možda najviše pao a da nije bankrotirao, neznam jel tko pao više od ATH?
ulpl, 0,6% od ATH
igh, 0,8%,
jdpl, 1,5%

Dakle,recesija trese smo rvacku burzu odnosno crobija,čak je i bosanski index vinut 40% gore.Zbog recesije koja se okomila i zadesila crobija ipak očekujem crobi na 1800-1500 pointi.

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

New Report

Close