Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vidim da ste se igrali astrologije.

Sva izvješća koja su dosad izašla, su u najboljem slučaju prosječna, nitko nije pozitivno iznenadio.

PODR 5% veca dobit..ERNT 30 %…Da bas nema pozitivnih iznenadjenja..ali nisu to dionice koje vise zanimaju forumase..Sad je vaznija dobit/gubitak OPT..VLEN..PTK..ULJ..to su perjanice koje vuku trziste kapitala 🙂

Pozdrav
[/quote]

a čuj to je ZSE, jad i bijeda, i super firme sa dobiti su pale hehehe,,
ali OK je to, treba iskoristiti ovo jesenje vrijeme i protresti šta se može da popada lišće, tj. da popadaju dionice iz ruku onih koji su ovdje slučajno se našli
[/quote]

Baš gledam na nekima koje pratim a imali su dobro ili više nego dobro izvješće…..bid toliko tanak da ni baba sa iznosom svoje penzije ne može prodati a da ne masakrira dionicu dok se istodobno po asku ne kupuje….jednostavno se čeka nesigurne da izađu uz neki određeni diskont pa da cijena može gore…..uglavnom jad i bijeda ali imali smp rast proteklih tjedana pa bi valjda sad svi trebali biti sretni zbog toga…..mada, tko zna što bi i od tog rasta bilo da Šaran nije lupio po bidu pa i na nekim drugim dionicama ljudima otvorio oći…….

Uz to, ponuda dionica je mala da glava boli….ili je mali free float, ili su pred propasti, ili je mala likvidnost, ili 100 drugih stvari…..na prstr dvije ruke možemo pobrojati dionice koje zadovoljavaju neke kriterije za ulaganje i trgovinu…..

Jel mi moze netko objasniti zasto uhljebine iz CERP-a kupuju dionice?
Sta ne bi drzava trebala kratiti svoj portfelj, a ne se igrati investicijskog fonda ili cega vec?

Neznam, gdje Cerpovci kupuju?…jedino mi pada na pamat da im ljudi vračaju dodjeljene dionice jel du skužili da ne vrijede ništa pa tako povečavaju količinu na računu….

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?dat1=30.09.2019&dat2=30.10.2019&idDrz=1&idNac=2&idDcar=0&idFond=0

U pitanju su Valamar i Maistra. Cudi me da vise ljudi nije to primijetilo

CERP ne kupuje dionice na tržištu!

Radi se o neotplaćenih dionicama.


Upravo sam primio mail – Agram brokeri poskupljuju usluge.

– za koliko ako nije tajna ???



Upravo sam primio mail – Agram brokeri poskupljuju usluge.

– za koliko ako nije tajna ???
[/quote]

– sada vidim imamo sve na temi brokerske kuće.

Cerp ništa ne kupuje. Riječ je o neotplaćenim dionicama iz privatizacije za koje je isteklo vrijeme otkupa pa se sad ponovo pišu na cerp. Evo pogled na RiVP 28.10. – cerp u plusu preko 100 tisuća komada, a taj dan trgovano 20 tisuća – jasno je da nisu kupljene na burzi.

@narko

Zahvaljujem na pojasnjenju.
Znaci, mogli bi ocekivat jos slicnih situacija.
Inace, na burzi ima nelosih kompanija, al cim vidim neki derivat drzave u vlasnickoj strukturi samo se okrenem i odem.
Cak ni trenutno dobri fundamenti me ne mogu natjerati da se predomislim.
Btw., zelim svima cestitati svjetski dan stednje sa zeljom da tu istu stednju povucete iz banke i oplodjujete svoj novac pametnim ulaganjima!

Lp

Izvješća uglavnom pušiona, uglavnom brodari, OPTE i DDJH. Klasični pušioničari. HT tu također.

Jedina pozitivna iznenađenja PTKM, KABA i ERNT.

ATGR i JDOS ok.

Da mi nema strane burze, ne bih imao niti za sol i papar.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

New Report

Close