Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



da imam na orocenju ili tako klasicno pa da mi zele dati negativnu kamatu, naravno da bi zatrazio isplatu keša… i spremio ga u sef, mozda i u banci, ovisno o iznosu.. pa samo platis upotrebu sefa

je i što nakon god. dana kada ti kupovna vrijednost tog keša rokne 20%…keš je trenutno najtoksičnija imovina, ima ga kao nikada u povijesti, i fed i ecb su "naštampali" tolike milijarde milijardi da novac polako gubi smisao, banke krcate, tvrtke krcate pogotovo multinacionalke, bogataši nikada bogatiji, prihodi nikada veći, svi imaju sve pa i više, jednostavno ima toliko keša da se ne zna što bi s njime…

… u hr je hnb čvrsto vezala kn za eur prije 15 god. pa uvozimo inflaciju istoga(eur. realno NE vrijedi više od 5kn) a prihodi ostali isti ili niži i keš još nešto vrijedi u percepciji populacije ali i to se mijenja jer se polako kuži da keš gnjili pa se za sada kupuju konzervativni načini očuvanja predmetne imovine kao stanovi, zemljišta, zlato i sl. i samo je pitanje trenutka kada će se ponovno otkriti dionice…
[/quote]

Pa napisao sam da imam u stednji… a nemam jer mi je sve u investiranju, ovdje i vani, ne pada mi na pamet orocavat, ni prije a bome ni sad,


Sef bi ti bio skuplji od negativne kamate od npr. – 0,25% ili 0,5%.
Uzet lovu i doma u hulahopku. I kad bi građani povukli par milijardi kuna, da vidiš paniku u bankama…

Misliš? Govore vani da ce te negativne kamate na iznose vece od milion eura,, a toliko te godisnji najam sefa u banci ne dođe …iako neznam tko drzi milion eura ovako na racunu :)))

Ljudsko srce zadovoljno nikada nije.
Ovo je bila povijesno dobra godina na ZSE, nakon 2008.
Prilike brojne i zarada izdašna. Svi smo mogli zaraditi. Podravka, Kraš, Liburnija, Optima,Petrokemija, Saponija, HPB, Vlen.
Ja ne pamtim ovakvu godinu.

a po čemu je 2008 bila dobra?

@randopph
2008/2009 je godina od koje brojimo ponovno.
Onda nije bilo prinosa, bilo je samo uloga 🙂



KN je prjcjenjena . eue vrjedi 8kn.. na ovaj nacin sa umjetnim drzanjem tecaja na 7.3, 7.4 se cuva mir u drzavi jer je vecina kredita u EUR. a unistavaju se izvoznici…

Ne moze se umjetno drzati jakom valuta poput kune!
[/quote]
Kuna i Crrobex su oaze sigurnosti.
Nekoć se bježalo u safe haven, CHF i SMI… ljudi će sada bježati u sigurne oaze poput kune i Crobexa.
Stabilna i poštena Vlada, niske plaće uhljeba. mnogo sjajnih firmi koje pune proračun poput Uljanika, 3. Maja, PTKM, OPTE, VART, MGMA, DIOK, DDJH, VLEN… jadrolinija i croatia airlines pune kao brod. Rashodi samo 30% viši nego li 2008, nekretnine vrlo jeftine. Nema vojnih mirovina još od 1918… Norveška je mali amater za nas.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

CROBEX 2030

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

promet na zse je skromnih 5 milja kuna pa je očito da niti dobra izvješća ne uspijevaju zainteresirati ulagače da znatnije kupuju s aska jer ovo što se skida je sve vrlo sitno,ali je diglo crobex za skoro 0,7%

najveći klaun na forumu: drek-na-bidu-drek-na-asku

@NaBiduAsku

Imam osjecaj, da sto vise ekipa ovdje negativno druka, Crobi sve vise raste…Promatrajmo i dalje.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

nisam ni očekivao spektakl na samim izvješćima… jer je velik dio rasta odrađen zadnjih par mjeseci… ono što bi moglo zaprepastiti crnogorce i ostalu klaunčad po forumu je to ako se trend rasta postepeno nastavi… e onda će biti frke.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


promet na zse je skromnih 5 milja kuna pa je očito da niti dobra izvješća ne uspijevaju zainteresirati ulagače da znatnije kupuju s aska jer ovo što se skida je sve vrlo sitno,ali je diglo crobex za skoro 0,7%

Moje viđenja stanja na ZSE-u je da su neke dionice već odradile rast i sada se očekuju FI-a koja taj rast trebaju i opravdati. Nadalje postoje i one koje još nisu nešto rasle pa se očekuju njihova FI-a izvješća koja će onda pogurati dodatni rast tih izdanja. A postoje i one firme za koje jednostavno nema zainteresiranih ulagača bez obzira na FI, jer im ulagači jednostavno ne vjeruju (DLKV, INGR, DDJH, ULPL …) . Sve u svemu prije će Crobex na 2200 nego na 2000 bodova jer nitko se više ne oprašta rado od svojih udjela. Ostali su čvršći ulagači i njih je teško izuti iz cipela jer im lova ionako ne treba a da je stave na banku sa 0 kamate, nema logike.

I još da dodam da većina onih ulagača koja je na nekim dionicama ostvarila značajnije zarade libi se prodati jer bi ih onda kačio porez na dobit. Zato će ih većina prespavati u tim dionicama do kraja godine a i dalje. Naročito ako procijene da se u tim izdanjima isplati boraviti i duže od 2 godine pa onda tako izbjegavaju porez uopće a ulog im u tom vremenu može još dodatno narasti.
Da nema poreza i sama bih daleko češće trejdala. Ovako dobro promislim prije prodaje i ulaska u novo izdanje. Treba sve na kalkulator staviti da država dobije što manje, po mogućnosti ništa. Nisu sa mnom zadnjih godina dijelili gubitak, e pa neće ni dobitak.

New Report

Close