Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sto-to-izvode-banke-kamate-na-stednju-0-posto-a-na-kredit-7-posto/2125607.aspx
Predlažem građanima da počnu pozajmljivati novac jedni drugima uz kamatu od 3%, i svi zadovoljni. Jedino će onda debeli bankari malo omršavjeti.

Ne smiješ to, država za takve ima naziv zelenaši ili lihvari, osim ako se ne zovu banka.

Građani trebaju masovno podizati lovu iz banaka i ako ništa drugo, pod madrac…

Nešto mi govori da ćemo danas UP !

Svuda u svijetu burze luduju, a u Hrvatskoj da nije bilo Krasa vrtili bi se oko milijun eura prometa dnevno. Grupa Borg i politika (prvo porezima Milanovićeva administracija, a onda Plenkovicevi pajdasi “spasavanjem” Agrokora) potpuno su ubili trziste kapitala u Hrvatskoj. Moze li gore od Plenkovica i Milanovica?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2127254

Kolakušić jedina opcija za spas Hrvatske.

pred kojih 3 tjedna me zvala gospodja iz ZABAe. i kaze mi kao da ima za postavit par pitanja oko usluge bla bla kako sam zadovoljan.. prigovor pohvala. ja sam naravno rekao da ne mogu shvatit kamatu koju daju na stendju i na kredite.. naravno gdja je samo sa info telefona i rekal da ce me kontaktirati netko “ozbiljniji”. i zove mene slejdeci dan gdja “ozbiljnija” kao da mi mogu ponudit kredit uz tu i tu kamatu bla bla, a ja pitam dobro a recite Vi meni ako mi meni na orocenje dajete 0.05% kako mi kredit plasirate po 5%? tocnije kako Vam je zarada 100 puta? pristajem na kredit samo ako je kamata kao prije dakle da je maximalna razlika izmedju orocenja i kredita 3 – 5 puta. i Veli meni gdja da ako nadjem takvu banku da odmah i njoj kazem da ce onda ona dici 1000000 eur kredita :))
uglavnom ovo je legalna pljacka.. isto je kod auto lizinga. najboje mi je rekklama EKS vec o 2.99%.. a kamata na orecenje u istoj banci ( u sklopu lizing kuce) ni 0.3%…


https://www.index.hr/vijesti/clanak/sto-to-izvode-banke-kamate-na-stednju-0-posto-a-na-kredit-7-posto/2125607.aspx
Predlažem građanima da počnu pozajmljivati novac jedni drugima uz kamatu od 3%, i svi zadovoljni. Jedino će onda debeli bankari malo omršavjeti.

A jednostavno zakon ponude i potraznje, kad mozes uzet lovu i dat kamatu 0% zasto to nebi napravio… isto tako ako mozes dati kredit za 6% a da ekipa to uzima zasto to nebi dao :))

Da ekipa prestane uzimati takve kredite.. davali bi povoljnije sa manjim kamatama sve dok ne pocne ekipa uzimati..isto tako dok ekipa daje milijarde na cuvanje za 0% kamate njima dobro… iako mi nisu jasni ovo sa negativnim kamatama… da imam na orocenju ili tako klasicno pa da mi zele dati negativnu kamatu, naravno da bi zatrazio isplatu keša… i spremio ga u sef, mozda i u banci, ovisno o iznosu.. pa samo platis upotrebu sefa

Drukex i Hysterix nula!!! A Tjedan Izviješća je!!
Znači čekati će se rezultati, tvrditi da su dobra izvješća loša, loša dobra, da je bv takav i da firme ne vrijede više.
Slijedeći tjedan zazivači HANFE u akciji.
Eksplozija brodara se odgađa da ne bi dodatno unijela konfuziju u situaciju.
Prometi ovaj tjedan niski, slijedeći veselije.

Tome sluzi forum, ne?

Sef bi ti bio skuplji od negativne kamate od npr. – 0,25% ili 0,5%.
Uzet lovu i doma u hulahopku. I kad bi građani povukli par milijardi kuna, da vidiš paniku u bankama…

Nešto mi govori da ćemo danas UP !

dosadno trgovanje danas.
masa dionica već je dobrahno porasla i po 100-200% i ulagači se boje kupovati s aska, osim nešto sitno da time možda nekoga navuku da potegne prema gore ali više nema takvih naivaca na zse,odavno su očerupani 😆


Sef bi ti bio skuplji od negativne kamate od npr. – 0,25% ili 0,5%.
Uzet lovu i doma u hulahopku. I kad bi građani povukli par milijardi kuna, da vidiš paniku u bankama…

Umjesto panike u bankama bi vidio veselje od lopova i kriminalaca, jer bi se povećala stopa pljačkanje i krađe. Ja mislim da je novac sigurniji u banci nego doma u sefu.


da imam na orocenju ili tako klasicno pa da mi zele dati negativnu kamatu, naravno da bi zatrazio isplatu keša… i spremio ga u sef, mozda i u banci, ovisno o iznosu.. pa samo platis upotrebu sefa

je i što nakon god. dana kada ti kupovna vrijednost tog keša rokne 20%…keš je trenutno najtoksičnija imovina, ima ga kao nikada u povijesti, i fed i ecb su “naštampali” tolike milijarde milijardi da novac polako gubi smisao, banke krcate, tvrtke krcate pogotovo multinacionalke, bogataši nikada bogatiji, prihodi nikada veći, svi imaju sve pa i više, jednostavno ima toliko keša da se ne zna što bi s njime…

… u hr je hnb čvrsto vezala kn za eur prije 15 god. pa uvozimo inflaciju istoga(eur. realno NE vrijedi više od 5kn) a prihodi ostali isti ili niži i keš još nešto vrijedi u percepciji populacije ali i to se mijenja jer se polako kuži da keš gnjili pa se za sada kupuju konzervativni načini očuvanja predmetne imovine kao stanovi, zemljišta, zlato i sl. i samo je pitanje trenutka kada će se ponovno otkriti dionice…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close