Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zašto danas još nema recesije, a petak je
svi su uprli oči u Brexit, kao da znaju o čemu se tu uopće radi

https://hrportfolio.hr/vijesti/trziste-kapitala/zse-otvaranje-crobexi-na-putu-tjednih-dobitaka-od-otprilike-3-posto-58320

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ako ovako nastavi ide nestašica dionica.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Čekaju nas dobra vremena…


zašto danas još nema recesije, a petak je
svi su uprli oči u Brexit, kao da znaju o čemu se tu uopće radi

Da joj se nije nesto desilo 😳

https://hrportfolio.hr/vijesti/trziste-kapitala/ovako-ce-se-gasiti-burzovna-panika-58322
Ovako će se gasiti burzovna panika:😳Čekaju nas čudna vremena…
“..britanski premijer Boris Johnson najavio je da će izvesti Ujedinjeno Kraljevstvo iz Europske unije 31. listopada, sa ili bez dogovora o odnosima nakon razdruživanja.
Skupina europskih država predvođenih Njemačkom namjerava iskoristiti pravo na zabranu trgovine na burzama kako bi ublažila potencijalnu paniku na financijskim tržištima u slučaju “tvrdog Brexita”. Ta je mjera posljednji puta uvedena 2008. tijekom financijske krize…”

..Kako piše Reuters pozivajući se na upućene izvore, njemačka vlada, zajedno s talijanskom i nizozemskom, u slučaju potonuća cijena dionica nakon izlaska Velike Britanije bez dogovora namjerava zabraniti kratku prodaju, odnosno burzovno trgovanje u kojem se zarada ostvaruje na padu cijena vrijednosnica.
S obzirom da je Frankfurtska burza jedna od najvećih i najznačajnijih u Europi, financijski regulator BaFin vjerojatno će izdvojiti dionice kompanija koje su posebno osjetljive na ekonomske posljedice Brexita bez dogovora, pojašnjavaju upućeni izvori..”

Ovi strajkovi dobro djeluju na domaci turizam. Tko god je mogao, uzeo je slobodan dan i otisao na more.

Drukex i Hysterix jako niski na početku trgovinskog tjedna, čak se ne priča niti o nadolazećoj eksploziji brodara. Po mojim izračunima, pomoću mojih indekasa, to je dobar znak. Vidjeti ćemo.

Peter Altmaier, njemački ministar gospodarstva,
kaže danas u tiskanom izdanju Jutarnjeg:
“Njemačka ne tone u recesiju, iduće godine očekujemo veći rast”

https://online.jutarnji.hr/info/jutarnji-list-5694.html

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

fora je što se ni Sindikat nije dogovorio što će danas pumpati …

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Na većini izdanja koja nečem vrijede odvija se akumulacija. Kada se dovoljno skupi ide se u proboj. Negdje brže, a negdje sporije. Uglavnom bikovi čuče u zasjedi!

New Report

Close