Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Anonimno, 30.09.2019. u 13:39
Ide prijava Hanfi i ZSE za veliki nalog na ATPL na Prodaji s kojim stopate cijenu.

“Možda veliki nalog ne štopa cijenu nego jednostavno želi prodati? BDI je pao preko 5%.”

[/quote]

Evo prosjeka vozarina za Q3:

Capeovi 29.667$
Panamax 16.208$

P.S. SVE najviši prosjeci u desetljeću!!

Tko voli grafički prikaz ima ovdje:

https://tradingeconomics.com/commodity/baltic [tradingeconomics.com]

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Ja Vam mislim da je rast tek krenuo, ima puno novaca na štednji i cilj je iste usmjeriti u fondove, otud Vam i rast cijena dionica.

Štedni fondovi čije udjele prodaju banke imaju prinos pet do 10 posto i ljudi koji ih uzimaju su zadovoljni njima. Kad purani polete mogućnost zarade je puno veća, no ljudi i dalje biraju fondove, jaaaako su oprezni sa dionicama. Fondovi pak kupuju dionice, a relativno mala očekivanja korisnika ( 5 do 10 posto, op.a.) daju im veću slobodu da prodaju/kupuju određene dijonice malo van logike, ako me razumijete.

zato mislim da sve iz čarapa ne mora ići direktno preko fizičkih osoba an burzu, dovoljno je da malo kapne i u fondove. Onda tu stupaju na scenu špekulanti i pokušavaju živjeti od komocije fondova, tako se poveća volumen na burzi itd. Ipak se ide naprijed.

Skraćeno; lova iz čarapa u fondove ne znači ništa loše. Građani se boje dionica

Kako nekome nakon Borga i Todexa može biti smiješna skeptičnost građana prema dionicama i bruzi? Kako?



@Djubre

Vidjet ćete kad dođe na 100 kn, a neće biti dump, nego akumulacija i dalje.
Točno se vidi vaš mentalni sklop iz ovog komentara, da mislite da su svi
ovce osim vas.

P.S. Upravo se događa pozitivna povratna sprega, kako je to objasnio
kolega @drevil u temi best buy. Nemojte nasjesti na bear trap, jer uskoro
ide cijelo tržište prema gore, Kraš je bio okidač koji je pokrenuo lavinu.

https://www.investopedia.com/terms/b/beartrap.asp

Zaboravio sam napisati disclaimer, pa evo pišem sada:
Ovo nije nagovor na kupnju i prodaju dionica!

P.S. Svi znamo da su dionice rizične, te je osim dobitka moguć i gubitak,
te nek svako odlučuje za sebe. Kako Warren Buffet kaže: Najskuplji savjet
je besplatni savjet, pa bar vjerujte njemu, ako nećete meni!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Gažička na N1 – buđenje tržišta kapitala

Nemoj molim te, oni koji su šutke promatrali situaciju oko Agrokora.

http://www.cerp.hr/UserDocsImages/sjednice/2019/Sjednica%202409.2019/2.Prodaja%20dionica%204%20dru%C5%A1va.pdf

Hm, kad ovi na ovim dijonicama krenu moglo bi se nešto ućipit sa predumišljajem .

Dubravka Šuica objavila što posjeduju ona i suprug: Kuća u Dubrovniku, stan u Zagrebu, dionice…

69 dionica ATPL da vrijedi 4105 eura? Što sam propustio? 🤣

A neznam sta si propustio… nego koliko vrijedi trenutno 69 dionica atpl?

crobex je i danas u minusu….mislim da bi moglo rasti samo ono gdje će u skoroj budućnost biti nekog preuzimanja,npr. OPTE, a sve ostalo što je raslo na krilima love od zarade na krašu će vjerojatno polako nazad na početne pozicijama jer svježeg kapitala na ZSE više – nema!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


crobex je i danas u minusu….mislim da bi moglo rasti samo ono gdje će u skoroj budućnost biti nekog preuzimanja,npr. OPTE, a sve ostalo što je raslo na krilima love od zarade na krašu će vjerojatno polako nazad na početne pozicijama jer svježeg kapitala na ZSE više – nema!

u pravu ste,na zse sada tone skoro sve i jedino gdje se može očekivati rast su dionice gdje će biti preuzimanje kao na opte, lrh ili kraš (ali kod kraša tek kad se cjena normalizira na nižim razinama)

Upravo ono što sam prije tjedan dana najavio kako u ovoj baruštini nema prostora za generalni rast.



crobex je i danas u minusu….mislim da bi moglo rasti samo ono gdje će u skoroj budućnost biti nekog preuzimanja,npr. OPTE, a sve ostalo što je raslo na krilima love od zarade na krašu će vjerojatno polako nazad na početne pozicijama jer svježeg kapitala na ZSE više – nema!

u pravu ste,na zse sada tone skoro sve i jedino gdje se može očekivati rast su dionice gdje će biti preuzimanje kao na opte, lrh ili kraš (ali kod kraša tek kad se cjena normalizira na nižim razinama)
[/quote]

vrlo lukavo, i odlična strategija,ostale dionice neka vas čekaju na niskim razinama dok vi ne riješite na visokim razinama opte,lrh i kraš

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

New Report

Close