Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Razumljivi su mi ovi novi ulagači koji neupitno pristižu na ZSE-e i dvoume se još da li uložiti i u što uložiti gomile keša koje su se uštedjele kroz godine krize i sada ih drže onako “ni na nebu ni na zemlji” na tekućim i deviznim računima. Svaki dan dobivam po nekoliko zahtjeva za prijateljstvom od novoregistriranih osoba, što je samo po sebi dokaz da pristižu nove “ovce”. E sad taj pojam “ovce” koji smo svi mi ovdje dugo koristili za one koji dođu da ih operušaju na dionicama više gubi svoj smisao. Jer došlo je vrijeme kada će i te mnoge “ovce” početi zarađivati ako budu hrabre i pozicioniraju se prije ovih nazovimo ih “starih vukova” koji su godinama na burzi ali drže se većinom u kešu. To je i normalno jer su zadnjih 10 godina proživjeli Apokalipsu pa sada zaziru od ranog pozicioniranja. Ovaj puta ovce mogu biti pametnije ako budu imale hrabrosti da protrče ispred vukova. Trend je uzlazni i što se kasnije pozicioniraš veća je mogućnost da propustiš veći dio zarade. Pitanje je samo gdje i koliko uložiti, zarada je nupitna na većini izdanja koja još nisu mrdnula sa početnih pozicija.

Vi stvarno mislite da se na ovoj burzi može, s relativno malo novca, zaraditi?
No way..
Jedinu stvarnu zaradu mogu ostvariti veliki milijunski portfelji kvalitetno disperzirani, mahom u blue chipovima.
Sve ostalo je baruština.

Ono što je Vama malo nekome je puno. Ako uložite samo 10 tisuća kuna i zaradite dvije tisuće to je zarada od 20%. A isto tako Vam je ako uložite 100 tisuća ili milijun kuna. U kojem to legalnom biznisu možete u kratkom roku zaraditi recimo 20%, o više da i ne pričam. Ja želim samo reći da svi oni koji su odvojili neki novac sa namjerom da ga ulože na ZSE moraju dobro razmisliti i prepoznati vrijeme ulaganja. Nekada možete uložiti i godinama čekati na zaradu a ostvariti gubitak na kraju. A nekada možete u kratkom vremenu zaraditi puno. Potrebno je samo prepoznati vrijeme i znati čitati znakove vremena u kojem živite.
https://novac.jutarnji.hr/novcanik/kako-je-spasavanje-najvece-hrvatske-tvrtke-rastjeralo-domace-investitore/9413258/

Realno, mali ulagaču na ovoj baruštini nemaju šzo tražiti.
Rizici su veliki, a ako već nešto i zaradite opelejšit će vas brokerske naknade i porez na dobit.

Postoji jedna skupina ulagaca kojoj je u interesu siriti defetizam, zbog svojih osobnih interesa (citaj jeftinije kupnje), pa shodno tome treba promatrati i ton ovog clanka, ma da moram primjetiti na nista ne lazu u clanku, ali kljucan je trenutak pisanja i brzi oporavak trzista koji je trenutno u tijeku i koji je pojedine igrace zatekao nespremne.

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/kako-je-spasavanje-najvece-hrvatske-tvrtke-rastjeralo-domace-investitore/9413258/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Realno, mali ulagaču na ovoj baruštini nemaju šzo tražiti.
Rizici su veliki, a ako već nešto i zaradite opelejšit će vas brokerske naknade i porez na dobit.

lupetanje nakon treće ljute

porez na dobit je i visok i iritantan birojkratski, naknade su zanemarive

u iole normalnim okolnostima na burzi imac prilika. agrokor je beio strahovita doza gotovo smrtonosna. ako kras nas uspije osoviti natrag na noge, to će biti lijepo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Realno, mali ulagaču na ovoj baruštini nemaju šzo tražiti.
Rizici su veliki, a ako već nešto i zaradite opelejšit će vas brokerske naknade i porez na dobit.

Pa trebalo je upiknut ili Kras ili Ptkm ili opte i da se prinos poboljsa. Zaradili su oni koji nemaju 22 dionice ravnomjerno u portfelju
Vrijeme zarade za malo živahnije špekulante.

Ja Vam mislim da je rast tek krenuo, ima puno novaca na štednji i cilj je iste usmjeriti u fondove, otud Vam i rast cijena dionica.

Dodatno, ako pogledate prinose na državne vrijednosne papire, zadnja aukcija trezorskih zapaisa je prošla po negativnoj kamatnoj stopi (-0.05). Pitanje je trenutka kada će se isto dogoditi i sa obveznicama – već sljedeće izdanje ove godine će biti blizu nule. Mirovinci će morat naći nove vrste imovine kamo plasirati lovu – po svemu sudeći trebalo bi doći do oporavka tržišta kapitala i nadam se da će 2020. biti godina equity-a

Ne znam čemu neki pretjeran optimizam. 80% toga sa zse je škart. Dogodilo se što je na Krašu i Optimi.
Fondovski bluechipovi nisu jeftini.
Turizam je odradio svoje.
Jedino mi ok još izgledaju banke i poneki bluechip tipa Ht, Ernt ili adpl od ovih u što bi normalno čovjek mogao staviti značajnije novce a i oni nisu bez rizika.

Zajebano moze biti da se dodatno zaostri izmedju Kine i USA. I hoce. Kratkorocno. Ali na srednji rok stvari se moraju rijesiti.
Svijet je previse povezan.
To govori racionalnost.
Ali ako pak u prevlada ludost uvijek postoji zlato kao cuvar vrijednosti. Govorim iz iskustva. Kad je Trump pobijedio tu se dalo zaraditi. Pogledajte graf zlata tada.


Ja Vam mislim da je rast tek krenuo, ima puno novaca na štednji i cilj je iste usmjeriti u fondove, otud Vam i rast cijena dionica.

jucer si se registrirao i sve vec znas. bravo za tebe

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

New Report

Close