Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ekipa

jel može tko podijeliti svoja saznanja – kako na nqjbilji način prodati dionice prekobnjusjkala

hoću reći – kako to napraviti da ja budem siguran za novac a kupac za dionice da svatko dobije svoje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


ekipa

jel može tko podijeliti svoja saznanja – kako na nqjbilji način prodati dionice prekobnjusjkala

hoću reći – kako to napraviti da ja budem siguran za novac a kupac za dionice da svatko dobije svoje


Jel to ozbiljno pitanje ili zajebancija? Uglavnom mislim da je nužan Ugovor o prijenosu dionica.



ekipa

jel može tko podijeliti svoja saznanja – kako na nqjbilji način prodati dionice prekobnjusjkala

hoću reći – kako to napraviti da ja budem siguran za novac a kupac za dionice da svatko dobije svoje


Jel to ozbiljno pitanje ili zajebancija? Uglavnom mislim da je nužan Ugovor o prijenosu dionica.
[/quote]

nije zaheb

muči me sigurnost – ako on meni uplati prvi kako on moze biti siguran da cu mu ja podslati ugovor ovjerebn uui potpisan

i obrnuto – on prim i ugovorv i onda malo zahboravi uplati

zacijelo nisam prvi s takvim dvojbama pa ako hje netko već tržio da koju smjernicu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




ekipa

jel može tko podijeliti svoja saznanja – kako na nqjbilji način prodati dionice prekobnjusjkala

hoću reći – kako to napraviti da ja budem siguran za novac a kupac za dionice da svatko dobije svoje


Jel to ozbiljno pitanje ili zajebancija? Uglavnom mislim da je nužan Ugovor o prijenosu dionica.
[/quote]

nije zaheb

muči me sigurnost – ako on meni uplati prvi kako on moze biti siguran da cu mu ja podslati ugovor ovjerebn uui potpisan

i obrnuto – on prim i ugovorv i onda malo zahboravi uplati

zacijelo nisam prvi s takvim dvojbama pa ako hje netko već tržio da koju smjernicu
[/quote]

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:17:::NO:::#38

Učinio sam štih probu u općoj populaciji i 100% ispitanih nema pojma o drami na ZSE. Svi su kukavni jer štede za pemzije jer će im biti male /ispitanici od 25 do 45 godina/, aprinosi su im nikaki. Uglavnom neka životna i treći stupovi.
Otklanjaju ikakvu mogućnost stavljanja para u dijonice jer 1. Sami du se opekli 2. Opekao de netko u prvom koljenu 3. Sam pojam tržišta dijonica im je totalno apstraktan i ne vide se samostalno u njemu nego preko posrednika u bankama a oni ih odgovaraju od dijonica i nagovaraju na fondove / tri ispitanika/.
Čvrsto su vezani za urbane legende o dijonicama i o tvrtkama. U nevjerici su jer su troznamenkaste rastove ostvarile anonimne tvrtke, po njima.
Bili bi sretni sa godišnjim prinosom 5 do 10 posto, dividenduše ne razumiju.

I za kraj, vjerovali ili ne, nisu čuli da uskoro slijedi eksplozija brodara (sarkazam(.

Kolega, nekoliko ljudi sam preporučio ulaganja u neke dionice bez ikakvog nagovaranja naravno. Ne žele. Ne kontaju. Ne zanima ih. Općenito su relano govoreći nevezano za dionice, financijski nepismeni.
Dio ljudi ulazi u fondove jer imaju ok prinose i to je za njih maksimalni domet.





ekipa

jel može tko podijeliti svoja saznanja – kako na nqjbilji način prodati dionice prekobnjusjkala

hoću reći – kako to napraviti da ja budem siguran za novac a kupac za dionice da svatko dobije svoje


Jel to ozbiljno pitanje ili zajebancija? Uglavnom mislim da je nužan Ugovor o prijenosu dionica.
[/quote]

nije zaheb

muči me sigurnost – ako on meni uplati prvi kako on moze biti siguran da cu mu ja podslati ugovor ovjerebn uui potpisan

i obrnuto – on prim i ugovorv i onda malo zahboravi uplati

zacijelo nisam prvi s takvim dvojbama pa ako hje netko već tržio da koju smjernicu
[/quote]

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:17:::NO:::#38
[/quote]

to je u redu, ali zar bas nitko nema iskustvo uz prve ruke

dapače moze i negativno da čovjek zna na što pripaziti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




ekipa

jel može tko podijeliti svoja saznanja – kako na nqjbilji način prodati dionice prekobnjusjkala

hoću reći – kako to napraviti da ja budem siguran za novac a kupac za dionice da svatko dobije svoje


Jel to ozbiljno pitanje ili zajebancija? Uglavnom mislim da je nužan Ugovor o prijenosu dionica.
[/quote]

nije zaheb

muči me sigurnost – ako on meni uplati prvi kako on moze biti siguran da cu mu ja podslati ugovor ovjerebn uui potpisan

i obrnuto – on prim i ugovorv i onda malo zahboravi uplati

zacijelo nisam prvi s takvim dvojbama pa ako hje netko već tržio da koju smjernicu
[/quote]
Ako ste stvarno u nedoumici oko takve transakcije, onda je u vasem pitanju puno nepoznanica. Tko kupuje, pravna ili fizicka osoba, o kojem iznosu se radi? Naravno postoje elementi da se zastitite i vi i kupac, tesko je dati odgovor kada je sturo pitanje.

Ako ste u istom gradu, pripremite ugovor i odete do bilježnika, prije ili nakon ovjere platiš/preneseš mu novac…
Njemu je u interesu prodati, tebi kupiti, ne bi trebalo biti problema, a doza povjerenja mora postojati.
Ako ste udaljeni, možda je dobra ideja neki predugovor odnosno pismo namjere na osnovu koje se uplaćuje novac za dionice pa nakon toga ugovor o kupnji dionica ….

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/kako-je-spasavanje-najvece-hrvatske-tvrtke-rastjeralo-domace-investitore/9413258/

Ako ste stvarno u nedoumici oko takve transakcije, onda je u vasem pitanju puno nepoznanica. Tko kupuje, pravna ili fizicka osoba, o kojem iznosu se radi? Naravno postoje elementi da se zastitite i vi i kupac, tesko je dati odgovor kada je sturo pitanje.

pa nije to nikakav bauk. nisam valjda prvi u hr s tomv situacijom

ili si to radio pa znas kako si tio radi ili nisibnijkad i ne znas kao ja

npr – njudi li ijedan broker posredovanje uz naknadu tj ja brokeru prebacim dionice kupac brokeru pare i onda broker naplati svoju proviziju i meni proskijedi nocac kupcu dionice

da li to taklo ide kod npr hita otc

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Takve tekstove trebalo je pisati u vrijeme uvođenja poreza na kapitalnu dobit ili u jeku afere Agrokor a ne sada kad se tržište budi. Sam izbor tajminga je zlonamjeran i destruktivan a o depresivnom tonu članka da i ne govorimo. Čak i ako su konstatacije u njemu ispravne.
https://novac.jutarnji.hr/novcanik/kako-je-spasavanje-najvece-hrvatske-tvrtke-rastjeralo-domace-investitore/9413258/ [novac.jutarnji.hr

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

New Report

Close