Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Mislim da nakon histerije s Krašom crobi gubi energi i kreće prema 1800 pointi!

ne znam baš, prije obrnuto, prema 2000…pa ušlo je novih cca 150M na burzu i dio od toga sigurno ide u neke drge potencijalne prilike
[/quote]
U sef ! Na sigurno! 😂😂

Kraš histeriju ocijenjujem pozitivno, no neke dijonice, u toj histrriji, obzirom na pedigrej mogu se smatrati luzerskima:

1. Dlkv
2. Atpl
3. Adpl



Mislim da nakon histerije s Krašom crobi gubi energi i kreće prema 1800 pointi!

ne znam baš, prije obrnuto, prema 2000…pa ušlo je novih cca 150M na burzu i dio od toga sigurno ide u neke drge potencijalne prilike
[/quote]

nema šanse,sva zarada ide pod madrac!




Mislim da nakon histerije s Krašom crobi gubi energi i kreće prema 1800 pointi!

ne znam baš, prije obrnuto, prema 2000…pa ušlo je novih cca 150M na burzu i dio od toga sigurno ide u neke drge potencijalne prilike
[/quote]

nema šanse,sva zarada ide pod madrac!
[/quote]

bome ni moju zaradu od kraša ZSE neće vidjeti sve do-novog kraša! nije mi na kraj pameti sada spržiti lovu na zse jer sam na vlastitoj koži naučio da nije toliko problem zaraditi koliko tu zaradu sačuvati jer kad se navučeš nakon dobitka počneš trpati pare u druge dionice i onda bude pušing jer nema okidača za rast

izgleda da nam ovaj optimizam s krašem neće biti dužeg trajanja….

Upozorenja su jasna: Svjetsko gospodarstvo rasti će najsporije još od globalne krize iz 2008.

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Jel to znaci da ipak nece biti recesije, vec samo usporavanje rasta?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


I KRAŠ na 400 nije vrijedio ništa jer se godinama navlačio na tim smiješnim NIKAKVIM razinama, kad gle odjednom kakvo otključavanje vrijednosti. Pola dijonica na našem TK ne vrijedi ništa a kad tad će vrijediti 100% više.

Ti miješaš vrijednost kompanije s cijenom preuzimanja.

To što će netko ponuditi više od 1.000 kuna da postane vlasnik Kraša ne znači da toliko kompanija i vrijedi.

Ne vrijedi.

Ali da su mirovinci PAPCI, to je točno.

Pa ja sam se uključio u kupovinu na 500 kn.

A kaj oni čekaju da zarade, stvarno mi nije jasno.


Jel to znaci da ipak nece biti recesije, vec samo usporavanje rasta?

Nema recesije ni ove godine, a bogme niti iduće.
Za iduću su najavili “samo” 3.0% globalnog rasta.
Predviđam Dow na 30k vrlo uskoro.

P.S.
I Pevec na 200k kad izađe na burzu.:-):-)



Jel to znaci da ipak nece biti recesije, vec samo usporavanje rasta?

Nema recesije ni ove godine, a bogme niti iduće.
Za iduću su najavili "samo" 3.0% globalnog rasta.
Predviđam Dow na 30k vrlo uskoro.
[/quote]

tako nekako bilo je i 2008.godine..sve najave meda i mlijeka, rasta indexa, a onih par koji su upozoravali da dolazi recesija i potop burzi bili su ismijani..zanimljivo kako se sve opet ponavlja


vec samo usporavanje rasta?

– partija solidarnosti, rada, napretka i korupcije HDZSDP je sa porezima usporila rast burze i desetkovala promete.
– zbog jedne šnicle ubili su kravu.




Jel to znaci da ipak nece biti recesije, vec samo usporavanje rasta?

Nema recesije ni ove godine, a bogme niti iduće.
Za iduću su najavili "samo" 3.0% globalnog rasta.
Predviđam Dow na 30k vrlo uskoro.
[/quote]

tako nekako bilo je i 2008.godine..sve najave meda i mlijeka, rasta indexa, a onih par koji su upozoravali da dolazi recesija i potop burzi bili su ismijani..zanimljivo kako se sve opet ponavlja
[/quote] da samo ovi što zazivaju recesiju to čine zadnjih 10 godina, jednom će pogoditi

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table





Jel to znaci da ipak nece biti recesije, vec samo usporavanje rasta?

Nema recesije ni ove godine, a bogme niti iduće.
Za iduću su najavili "samo" 3.0% globalnog rasta.
Predviđam Dow na 30k vrlo uskoro.
[/quote]

tako nekako bilo je i 2008.godine..sve najave meda i mlijeka, rasta indexa, a onih par koji su upozoravali da dolazi recesija i potop burzi bili su ismijani..zanimljivo kako se sve opet ponavlja
[/quote] da samo ovi što zazivaju recesiju to čine zadnjih 10 godina, jednom će pogoditi
[/quote]

Danas RH nema vanjskotrgovinskih neravnoteža kao u razdoblju prije 2008.; gospodarski rast se ne temelji na enormnom i skupom zaduživanju; danas je gotovo sav kapital u bankama iz domaćih izvora, pa nema straha od bježanja kapitala i urušavanja financijskog sustava u sljedećoj recesiji; devizne rezerve HNB-a na dvostruko su većim razinama nego 2008.; javne investicije danas se gotovo u potpunosti financiraju iz europskih fondova pa nema straha da ponovno dođe do njihova naglog pada jer je državi ponestalo prostora za zaduživanje; članstvo u EU i sloboda kretanja radnika jamac je da više nikad nećemo vidjeti onakav dramatičan porast nezaposlenosti kao u prošloj krizi, kada je na burzi bilo 400 tisuća nezaposlenih; umjesto balona na tržištu kapitala tj. precijenjenih dionica, danas je Crobex na trećini nekadašnje vrijednosti te dionice izgledaju fundamentalno atraktivne itd.

Ipak, pogrešno je tvrditi da smo danas ranjiviji jer naprosto nismo, a širenje neopravdane panike i straha može djelovati samo kontraproduktivno. Nikakva apokalipsa nam se ne približava, a ne trebamo niti raditi fizičke zalihe hrane i saditi vrtove (kao što je Ljubo Jurčić, među nekim dobrim savjetima, naveo u Slobodnoj Dalmaciji 26. kolovoza ove godine).

Hrvatskoj je potrebno ispravno identificiranje problema i trezveno traženje rješenja – jer smo mitova i pogrešnih dijagnoza imali i previše.

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/ne-hrvatsko-gospodarstvo-danas-nije-ranjivije-nego-2007-i-2008/9387050/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close